Mám srdcovitú maternicu

22. nov 2023

Ahojte, dnes mi dr povedala, že mám sdrcovitú maternicu, v karte to mám zaznamenané ako ,,Utrerus arcuatus/ subseptus susp." Prosím, viete niekto čo presne tento termín znamená? Nejako to neviem vygoogliť, pýtala som sa na to, viem, že tvar maternice je zvrchu trochu iný, ale vynárajú sa mi ďalšie otázky...... povedala mi, že tehotenstvo môže byť rizikové, dosť ma to vyľakalo... Máte to niektorá a máte aj viac detičiek? Aké ste mali tehotenstvo? Kvôli čomu môže byť rizikové? Nemalo by dieťa možno taký priestor na vývin alebo čo presne... viem, že som sa mala pýtať jej, aj sa najbližšie opýtam, ale ostala som z toho dosť prekvapená...
Pôvodne som chcela napísať do nejakej gynekologickej porodne tu na MK a pozerám, že tu taká nie je...

lilizzachy
22. nov 2023

Ja mám taku maternicu, mám zatiaľ jednu dcérku, tehotenstvo prebehlo bez problémov, rodila som akutnou sekciou kvoly tomu že vyvolavacky nezaberali a malej padali ozvy...ci to môže mať súvis neviem, všetko dobre dopadlo. A s otehotnením som problém nemala, pričom dr spomínal, že práve to môže byť problém že vajíčko sa neuchyti sa mi zdá ale nie som si istá. Odvtedy som to neriešila.

senkovakatka
26. apr 2024

@lilizzachy ja mám tiež takú a vynosila som zdravé dvojiçky narodili sa v 37týždni.Dvojičky nikto z rodiny nemá.

sleepyo
26. apr 2024

Ja som taku mala, my sme 7 rokov nemohli mat deti, takze v ramci toho, co sa dalo urobit mi odporucili to septum odstranit a aj som to absolvovala. Potom sme mali 3 deti prirodzene.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre