Čo namiesto Európskeho zdravotného preukazu?

bibula
28. apr 2009

maminky, prosim vas o pomoc...dcera ide o tyzden vo stvrtok-7,5, na 5-dnovy vylet do rakuska. potrebuje aj eu.preukaz,ktory mi vsak nemame. co robit? vraj existuje aj nejaka-nahrada.-ale ako to funguje?
dakujem🙂

luminkasp
28. apr 2009

co presne je europsky preukaz?

ja zijem v zahranici, mozno ti budem vediet poradit.

ak mas na mysli zdravotnu karticku co plati pre celu eu, tak staci ist do poistovne a oni ti daju papier, kym ju nebudes mat hotovu, plati ten papier 😉

ncora
28. apr 2009

Ahoj skus skocit na zdavot.poistovnu tam ti ho vydaju velmi rychlo...nam ho dali do troch dni a to nam ho posielali postou tak tam skus zajst

bibula
autor
28. apr 2009

ano to z poistovne zdravotnej...
jej super,lebo som pozerala na ich stranke všeob.zdr.poist ...a tam je ze 30dni,ale tak ste ma potesili,ze dufam,ze len nemaju aktualizovanu stranku🙂

roasha
28. apr 2009

bibula,tak ako pisu baby,das ziadost v zdravotnej poistovni,pokial ti pride original karticka,dostanes platny vypis.

mami.sk
28. apr 2009

bibula - vydanie európskeho zdravotného preukazu naozaj trva 30 dní😒 ked však vycestuješ skôr tak ZP vydá Náhradný certifikát k EPZP. Náhradný certifikát k EPZP má platnosť maximálne 3 mesiace a získaš ho v ktorejkoľvek pobočke poisťovne 😉

ja som požiadala o vydanie toho európ.preukazu pre dcérku a hneď sa ma pýtali či chcem aj ten náhradny 😉