Kde nájdem tlačivo na ročné zúčtovanie ZP?

renca3
15. máj 2009

Neviete mi poradit, kde by som na nete nasla tlacivo Ziadost na rok 2008? Myslim na vykonanie rocneho zuctovania alebo na vystavenie potvrdenia.

mata2
15. máj 2009

ahoj,ja som dnes bola v ZP a nove tlaciva este nemaju.Takze asi ani na nete este nebudu 😔

renca3
autor
15. máj 2009

Dik. Tak budem cakat.

zicherka
20. máj 2009

Ahojte, ja som to nasla na stranke Ministerstva zdravotnictva
http://www.health.gov.sk/redsys/rsi.nsf/0/07CDE...

dupinka
20. máj 2009

baby, na strankach zdrav. poistovne sa zvyknu objavit priamo programy, ktore vyplnia jednotlive tlaciva, podla toho, ci ide o SZCO a pod. Ale este neboli... 😖

renca3
autor
20. máj 2009

tlacivo ziadosti som si vytlacila zo stranky VZP, ale este tam nie su tie programy ako pise dupinka.

ginepra
25. máj 2009

baby,
neviete, ci robim zuctovanie aj ja na MD, alebo to za mna urobi zamestavatel?
alebo sa mam pytat tam?
diky
gabika

monkap
26. máj 2009

ahojte, ja pouzivam na rocne zuctovania bezplatny program od kros.sk .. ale program bude zverejneny az 5.6.2009 , takze cakam

sasasx
26. máj 2009

ahojte
tiez mam otazku ohladom zuctovanie ZP
myslim, ze vsetky formulare sa daju najst na http://www.rzzp.sk/index.php
ale mam otazku na ktoru som narychlo nenasla odpoved = ak som minuly rok bola zamestnana a potom bola na materskej a pocas roka som mala kolisave prijmy = som povinna odovzdat rocne zuctovanie ZP? ak ano, mozem o to poziadat zamestnavatela (teraz som uz na rodicovskej, ale za rok 2008 som bola iba na materskej dovolenke). alebo si to musim spravit sama? vdaka

renca3
autor
29. máj 2009

sasasx...ak si mala v nejakom mesiaci viac ako bol max. mesacny VZ, podla mna mas povinnost robit RZ ZP.
mozes o to poziadat zamestnavatela.

sasasx
29. máj 2009

renca, diky... vyzera, ze naozaj mam povinnost,kedze mi moj zamestnavatel poslal predvyplnenu ziadost, ktoru uz len treba podpisat a poslat hadam... este mam dilemu, ci som bola pocas materskej poistencom statu (na rodicovsku som nastupila az v 2009, ale pocas materskej kto za mna platil zdravotne?)

sasasx
29. máj 2009

pls. od augusta som bola na materskej, v septembri sa narodil maly, neviete mi poradit, v ziadosti o rocne zuctovanie poistneho mam zaskrnut ze som bola poistencom statu = dovod J) osoba, ktora sa celodenne stara o dieta vo veku do siestich rokov?, s tym ze obdobie uviest az od narodenia dietata? od nastupu na matersku po narodenie dietata za mna platil poistenie kto?

gapa
29. máj 2009

sasasx,
od nástupu na MD si poistencom štátu ako poberatel materského (myslím písmeno n bod 1), od nástupu na RD, ako poberatel rodič.príspevku (písm. c)

sasasx
29. máj 2009

dakujem gapa

saraxy
4. jún 2009

Caute baby, prosim vas chcem sa len uistit, ci si myslim spravne, ze nemusim podavat rocne zuctovanie do ZP: Cely rok 2008 som bola na materskej a dostavala som rodicovsky prispevok. Ziadny iny prijem nemam. Inak som zivnostnicka, ale mam ju momentalne od narodenia dietata prerusenu. Vdaka za nazory.

emjee
5. jún 2009

snazim sa dopatrat ktory formular pouzit, ale ta pomocka na http://www.rzzp.sk/index.php mi nefunguje 😝
viem, ze zuctovanie musim robit sama, lebo som bola dva dni "dobrovolne" nezamestnana a platila si zp sama, okrem toho som mala v r. 2008 dvoch zamestnavatelov (nie sucasne) - podla toho poucenia na vyplnenie mi to vychadza najskor na formular X, ale neviem teraz ci len X, alebo XA, XB, XC, XD ... by som vyskriabala oci tomu, kto vymyslel takuto byrokraticku ftakovinu 😝 (nastastie som na md nastupila az po novom roku, inak by tlacivo pre mna ani neexistovalo 😀)

emjee
5. jún 2009

tak teraz neviem ci sa smiat ci plakat, dovera mi vypocitala toto:
Na základe Vašich odpovedí musíte pre podanie ročného zúčtovania použiť:
1x tlačivo typu S
2x tlačivá typu SA podľa počtu zamestnávateľov v roku 2007
1x tlačivo typu SC
1x tlačivo typu SD

angua27
6. jún 2009

saraxy, ak si bola iba na materskej, resp. rodičovskej a máš pozastavenú živnosť, nemusíš podávať rzzp. 😉

emjee, mne to tiež vychádza, že okrem SB vypĺňaš všetky tlačivá spadajúce pod S. ale skús kuk tu: http://www.porada.sk/t112829-rzzp-2008-hot-line.... ak tam nie je Tvoj prípad, skús zadať p. Mihálovi priamo otázku. je to super odborník. 😉 držím palce, aby si mala silné nervy pri vypĺňaní. tiež si myslím, že rzzp je čistá byrokracia.

saraxy
6. jún 2009

angua27 dakujem