Zdravotné a sociálne poistenie a dávky v Rakúsku. Pomôžte!

magduska
9. sep 2008

Hladaám nejakú maminu, ktorá by mi vedela poradit, co robit v pripade zrusenia zdravotneho a socialneho poistenia zamestnavatelom pocas dohodnutej materskej dovolenky. Zijem na Slovensku, ale som zamestnana v rakusku a dnes som sa dozvedela, ze pocas celeho trvania mojej materskej nie som nikde ani zdravotne a ani dochodkovo poistena..... Dufam, ze sa nejaka dobra dusa, co mi bude vediet pomoct najde!!! VOPRED DAKUJEM!!!

sirinka
24. sep 2008

no zdravotnu poistovnu si musis vybavit na sk
mna ale tiez zaujima socialne poistenie, dnes som volala do soc. poistovne, ci sa musim u nich prihlasit a ta pani mi povedala, ze ked nie som na sk zamestnana, podnikatelka alebo zivnostnik, mozem si to dobrovolne platit a vzapati mi povedala, ze ked nie som prihlasena, nerataju sa mi roky ☹ tak neviem, podla mna by sa tato materska mala automaticky zaratat u rakuskeho zamestnavatela, ale netusim ako to v skutocnosti je...

anuela1
3. júl 2011

Mohol by mi poradiť niekto ako si pred nastupom do prace vo Wiedni môžem vybaviť sociálne poistenie? Musím isť niekam osobne alebo sa to dá aj cez internet?

kitti0503
11. aug 2011

kočky ja som teraz tak ,áno môžete si sami dobrovolne platit doma zatial kým nemáte robotu vonku ale ako náhle budete mať zase musíte doniesť z rakúska E-106 tlačivo čo vám tam vyplnia a dostanete a s tým prídete na slovensko ked nebudete mať robotu a platíte potom na slovensku.Ja som teraz v tom.

hi
21. aug 2011

ahojte ja by som chcela info manzel sa mi zamestnal v rakusku,ako je to s mojim poistenim ked sa chystam vycestovat zanim, a hladat si tam pracu,myslim poklial nebudem mat oficialnu pracu,a nebudem tam aj poistena a ako dlho potrebujem byt v rakusku zamestnana aby som v pripade otehotnenia bola poberatelkou materskej v rakusku dakujem