Pôrodnica Poprad/Krompachy - recenzie

canis_lupus
6. apr 2023

Ahojte, niekto nejaké čerstvé recenzie z Popradu/Krompách? Rodím v októbri, v r. 2019 som rodila v PP a mám z toho traumu, resp. zo sestričiek na pôrodnom, novorodenecké bolo ok. Aký je tam teraz personál? Umožňujú už pôrod v inej polohe ako v ľahu? Aby ste chápali moje požiadavky, chcela by som ideálne prirodzený pôrod, bez epi a oxytocínu s tým, že ak by bolo zle, tak nebudú čakať na zázrak a urobia "čo bude treba". Ale fakt sa bojím vrátiť do PP 🥲

@canis_lupus
Kurňa nestraš má rodín na konci septembra a dostala som teda riadny strach čo píšeš :D

Autor odpoveď zmazal
Zobraz

@canis_lupus ja mám planovany cisarak 🙂 ako si prosím ťa rodila ty ? 🙂

kachita
6. apr 2023

@barbora19911 ja som rodila v Pp, personal paradny, nemozem sa stazovat. Akurat vtedy prerabali tak na chodbe bola ozaj zima v marci. Mala som cisarak 2x

canis_lupus
6. apr 2023

@barbora19911 tak ale bolo to 4 roky dozadu 😀 rodila som prirodzene, bez epi, pri plánovanom cs by som sa asi personálu nejak nebála. Ja som mala nádchu a nútili má celý pôrod mať rúško (a to ešte nebola korona), keď som si ho dala pod bradu, aby som predýchala kontrakciu, bliakali po mne, aby som si ho dala späť. Chcela som si ľahnúť, to mi zakázali, že sa musím prechádzať. Nástrih podľa mňa bol rutinný, mala som len 3100g dieťa. Po pôrode som mala ale zase na bonding úplne zlatú PA, tak neviem, či som vychytala zlú smenu 😂 Ale za 4 roky sa tam mohlo zmeniť dosť, tak preto sa pýtam. Na novorodeneckom som zas bola veľmi spokojná, milé sestričky a laktačná mi veľmi pomohla.

6. apr 2023

@kachita a môžem sa opýtať kto ťa odrodil ? 🙂 Lebo mám v pláne si zazmluvniť pôrodníka 🙂

6. apr 2023

@canis_lupus ...tak dúfam že sa to tam za tie roky zmenilo a obrátilo k lepšiemu 🙂 tiež čakám na nejake vyjadrenia 😁😁

6. apr 2023

@canis_lupus ja som rodila v lete 2021, sestričky ok až na jednu, takú postaršiu a veľmi premúdrelú, zľahčovala moje pocity, veď to vás nemôže tak bolieť, nekričte šetrite si sily a pod. Oxytocín dávali až úplne na konci po nielkolkych hodinách, ozaj chceli viesť pôrod čo najprirodzenejšie. S nástrihom čakal dr tiež do poslednej chvíle, ale bol potrebný, syn mal takmer 4200g. Odd Sestonedelia super.
Teraz je porodnica prerobená, môžeš si kuknúť fotky na fb Nemocnica Poprad. Fakt to už vyzerá ako v 21. storočí.
No a s pôrodnou polohou neviem, ja som teda pri tlačení musela ležať na chrbte, ešte mi aj nohy prichytili s tými pásmi, nebolo mi to vôbec pohodlné.

@54tinka54 a môžem sa opýtať kto ťa odrodil ? 🙂

6. apr 2023

Osobnu sksusenost nemam , ale vela kamaratok mi rodilo v krompachoch a velmi si pochvaluju. Este vyssi level co sa tyka pristupu a respektu pri porode je stara lubovna. Ta je ozaj skvela. Mozno by som zvazila este tu. A zeny prosim vas😁nikto vas neodrodil. Odrodili ste same. Doktor alebo doktorka vam asistovali resp pomahali/ sprevadzali

6. apr 2023

A dost ma desi ze rodit v lahu a privazovat nohy? 😳😳akoze to uz kde sme ked so zena nemoze vybat polohu aku chce ona resp taku do akej ju vlastne telo navadza. Akoze mam za sebou 2 porody. Jeden vo vyskove 35 hodinovy maraton bolesti ale vdaka skvelemu personalu to bolo super. A druhy rychlo 8 hodin on prvej kontrakcie a porod bol planovany doma s babicou dulou a mojim muzom. Porodila som na manzelovi tvarou v tvar v tejto polohe mi bolo najlepsie. Gravitacne podporna poloha. Aj miesta sa viacej vytvori ako ked si lezite na kostrci. Naozaj nechapem niektorych lekarov. Ved uz len sedliacky rozum mi napoveda ze lepsie sa mi bude tlacit v “stoji” ako v lahu.

@barbora19911 dr stefaniuk

6. apr 2023

@dzepeta jasne že lepšie je v stoji, to je logické a oni to aj vedia, ale z pohľadu lekára je lepšie keď žena leží aby mal dobrý prístup v prípade nejakého zákroku.
Našťastie tlačenie v mojom prípade netrvalo dlho, keby to malo byť dlhšie, určite by som tak nevydržala. Hrozný tlak na kostrč.

6. apr 2023

@54tinka54 ved presne. Na zenu sa ohlad nebere. Nasi lekari su lenivi si cupnut alebo nebodaj sadnut na zem. A ja verim tomu ze keby to vsetko nechali intuitivne na zenu tak by ani zsahovat nemuseli. Hoci vravim porodnica v krompachoch alebo v starej lubovni ide vpred. Znama si tam aj sama na zinienke porodila babatko chytila si ho sama do ruk.

niqua
8. apr 2023

@canis_lupus ahoj ja som rodila 5 mes. dozadu v SNV, nadštandardna izba 60 eur 5 dni od pondelka do piatku, personál taký, že ešte aj do upratovačky som sa zamilovala...na začiatku som len povedala že chcem prirodzený pôrod bez akýchkoľvek zásahov....krásne ma viedla jedna sestra celým pôrodom...takú milú ženu som snáď nezažila nikde ..ukazovala manželovi kde má má masírovať...urýchľovali mi kontrakcie tými radami...nádherný zážitok celý pôrod, každý deň si to premietam v hlave ..bez nástrihu som vstala 2 hodiny po pôrode a šla sa najesť kurčaťa. 😃 Prístup k bábätkám ohromne skvelý ...bonding vyzeral tak že hneď po pôrode mi dali malú na hruď odišli, zavreli dvere a nechali ma 2 hodiny s manželom a bábätkom samých...no geniálne ..rodila som aj v PP a pri prvej kontrakcií( zľakla som sa tej bolesti) po mne sestricka kričala že čo vystrájam...potom som už len vtichosti dýchala potichu celý pôrod...tak som sa jej zľakla ..nikdy viac popradská nemocnica...dosili má tak že dodnes mám následky...ešte strašne sa chváli Stara Ľubovňa....

niqua
8. apr 2023

A to podotknem že prvu dcéru som rodila v PP hodinu a pol so všetkým a druhú v SNV 5 hodín...v PP mi pôrod vyvolávali na začiatku 38 týždňa keď som len prišla preistotu do pôrodnice lebo som veľmi hnackovala a oni mi dali vyvolávacku bez toho aby som o Tom vedela...

janka22k
9. apr 2023

@barbora19911 ahoj, koho si chces zazmluvnit, prosim ta? Uz mas naplanovany cs?

10. apr 2023

@janka22k nedá sa ti napísať správa ? 🙂