Nepravidelný cyklus

zuz9na
20. feb 2017

Ahojte dievčatá, potrebovala by som sa spýtať na vaše skúsenosti. Už od novembra mám nepravidelný cca 60dňový cyklus. Ak sa aj menštruácia dostaví, nejde o bežné krvácanie ale skôr o hnedkasté špinenie. Niekoľkokrát som bola aj u gynekológa, ten spravil sono a povedal, že je všetko v poriadku, nemám si robiť starosti pokiaľ neplánujem otehotnieť. Tehotenstvo zatial neplánujem avšak ani sa mu nebránim a bojím sa,že tieto problémy budú mať vážny dopad na spontánne otehotnenie. Počula som o lieku duphaston...aké máte s ním skúsenosti a čo od neho môžem očakávať? ďakujem

sisulia
20. feb 2017

hmmm, mozno by nestalo za vela zmenit doktora. vies vypocut si aj nazor niekoho ineho a mozno sa dopatrat ku korenu problemu. sama len tak by som sa do ziadnej liecby nepustala. niektore zienky proste maju atypicky cyklus a vsetko je v konecnom dolsledku v poriadku ale clovek chce mat predsa istotu

bienennest
20. feb 2017

@zuz9na Ahoj, 60 dnovy cyklus normalny nieje, takze skus zmenit lekara. Na upravu cyklusu skus pitie caja z alchemiky a malinika (malinik v prvej casti a alchemiku mozes pocas celeho cyklusu). Z liekov odporucam Vitex jahňací extrakt (Agnus castus) .. je to prirodny liek a je velmi ucinny prave pri uprave cyklusu. Takisto olej z pupalky dvojrocnej sa pouziva na upravu cyklusu, hlavne jej prvej casti. Viac si o tom mozes precitat tu - https://www.modrykonik.sk/blog/bienennest/article/prirodne-lieciva-bylinky-na-podporu-pl-mktisu/

S hormonalnymi preparatmi (ako napriklad duphason) by som najskor pockala, nakolko ako vsetky hormony maju aj viacere neziaduce ucinky, ktore prirodne lieky nemaju. takze skus najskor prirodnu cestu, ta bude urcite setrnejsia k tvojmu telu a uvidis.

chuchu86
20. feb 2017

Ahoj,

ja mám takmer ten istý problem.
Minulý rok v oktobri z ničoho nič som nedostala ms, myslela som si , že to bude tehu, kedže sa snažíme o babo.
No robila som tehotenský test a všetky negatívne.
Išla som k dokimu, pozrel cez sono, a povedal, že tehotná nie som. Pichli mi vyvolávačku.
To isté sa zopakovalo v decembri,
V januári som išla naspäť a dal mi progesteron tabletky na 3 mesiace.
Minulý mesiac som už mala ms na 27 dc.
Skus fakt zmeniť lekára, a treba to riešiť.

zuz9na
autor
20. feb 2017

@chuchu86 rovnako aj ja mam problemy od oktobra, myslela som si ze budem tehotna ale rovnako aj mne krvne testy a sono tehotenstvo vylucili. Urcite zmenim lekara. Mne ani nepovedal ze ci to bude mat dopad na plodnost alebo nie. Som uz zufala a bojim sa kedze aj moja matka mala gyn, problemy,ktore vyvrcholili az k hysterektomii.

bienennest
20. feb 2017

@zuz9na Ahoj, ak ti mozem poradit skus si dat vystrit stitnu zlazu. Taketo nahle zmeny na cykluse mozu mat svoju pricinu v hormonalnej nerovnovahe a za tu je zodpovedna stitna zlaza. Pri jej pod- alebo nad-funkcii moze dochadzat k hormonalnej nerovahe a teda aj porucham cyklu, ktore brania otehotneniu.

zuz9na
autor
20. feb 2017

@bienennest Dobrý deň, áno, tieˇma to napadlo a je to v procese riešenia. ďakujem 🙂

odesi
20. feb 2017

@bienennest mna lekarka tiez poslala na stitnu zlazu, tak som zvedava lebo som mala podobne problemy no vlastne aj mavam