Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.

  Jedno koľkokrát drobotinku prikryjem, vždy ju nájdem bez perinky. Aj vy máte deti na ktoré by bolo najlepšie perinku prilepiť 😂?

  Štvrtá inšpirácia na zdravý snack pre deti z nášho adventného kalendára.

  Makové linecké koláčiky- z týchto budú zabalené do priesvitných vrecúšok malé darčeky k mikulášovi pre rodinu (rozumie sa pre dospelých, deti ocenia len masu čokolády 😁)

  Naša dnešná prechádzka zasneženým lesom bola- vrieskanie, vrieskanie, dobrá náladička a ku koncu zas vrieskanie 😄. Drobotinka nemá rada byť pripútaná, či už v autosedačke alebo kočíku a rada nás na to akusticky upozorňuje. Jednu výhodu to má, aspoň sa nám v lese vyhýbajú všetky divé zvery, netreba sa báť 😂.

  bienennest
  Správa bola zmenená    3. dec 2022    

  Čo beriete na výlety vy? U nás doma väčšinou vyhrávajú pokrmy z kysnutého cesta. Sú veľmi trvácne, ľahko uskladniteľné a čerstvo upečené proste mäkkučké a nadýchané. Tentoraz boli slané osie hniezda s tuniakom a syrom.

  bienennest
  Správa bola zmenená    3. dec 2022    

  Dnešný snack pre deti, a naše tretie okienko adventného kalendára. Deti ma prehovorili kúpiť jahody (bežne mimo sezóny nekupujem), tak sme ich skombinovali s palacinkami plnenými domácim jahodovým džemom. Je to sranda, ale náš adventný kalendár deti naozaj baví, každý deň sa už tešia na nové a jedia ich rýchlosťou blesku. #advent

  bienennest
  Správa bola zmenená    2. dec 2022    

  Už ste niekedy počuli o pokrme - Frikassee? Toto tradičné nemecké jedlo sa pripravuje z kurčaťa, ktoré sa najskôr varí podobne ako na vývar, následne sa vývar zleje a kurča ošklbe z mäsa. Potom sa vyrobí z vývaru svetlá omáčka do ktorej sa mäso a spolu so zeleninou zeleninou a dovarí. Je to krásne krémovitý pokrm a naozaj ľahký na prípravu.

  bienennest
  Správa bola zmenená    2. dec 2022    

  Dnešný zdravý snack z nášho adventného kalendára. #advent

  S deťmi sme odštartovali tento rok zdravý adventný kalendár, každý deň dostanú nový chutný snack. Uhorkové lodičky mali velky úspech.

  Moja babka bola majsterka v kysnutom ceste. Podedila som po nej jej jednoduchy základný recept, čo sa dá použiť na všetky možné kysnuté pochúťky, medzi inými aj na moje obľúbené perinkové parené buchty. Ako inak s makom (mak je od mamy, vďaka bohu, že ešte pestuje domáci 🙏)

  Kdo z vás už musel riešiť žuvačku vo vlasoch? 😀 Ja práve, ešte že dcérka ma vypelíchané vlásky, zostrih im moc neublížil 😄. Deti zatĺkajú ako besné ako sa to stalo, niekedy sa nestačím čudovať.

  Obložené chlebíčky, aj vy máte slabosť pre túto klasiku?

  bienennest
  Správa bola zmenená    29. nov 2022    

  Orientálna šošovicová polievka, môj absolútny favorit do sychravého počasia

  bienennest
  Správa bola zmenená    28. nov 2022    

  Chrumkavé pečené zemiaky z trúby, bez predvarenia

  Ktoré 3 vianočné koláčiky u vás nikdy nechýbajú? U mňa musia byť každý rok medovníky, vanilkové rožky a kokosky, bez nich si vianočný stôl akosi neviem predstaviť 😊.

  bienennest
  Správa bola zmenená    27. nov 2022    

  Fantastický pribináčikový krém hotový za 3 minúty- môj obľúbený krém či už ako dezert alebo tiež ako plnka do torty. Super rýchlo hotový a drží výborne tvar.

  bienennest
  Správa bola zmenená    26. nov 2022    

  Už ani neviem kedy sa mi podarilo odfotiť s mojími chalanmi, dievčatá niesú problém ale chalani sa už s mamou moc fotiť nechcú (hlavne pubiš nie 😋).. za fotku vďačím kamošovi môjho najstaršieho, ešte, že mládež má dnes vždy po ruke mobil 😁

  Kuracie stehná dusené na ryži- obed z jednej panvice

  Prichytená pri čine 😂

  bienennest
  Správa bola zmenená    25. nov 2022    

  Tvarohový krémeš- Tento recept na tvarohový krémeš vyvstal celkom náhodou keď som zistila, že mám len malé balenie šľahačky doma zato ale veľa tvarohu. Pomyslela som si, že hádam to tomu koláču neublíži 🙂 a práve naopak. Výsledok je fantastický.

  Ravioli v jednoduchej paprikovej omáčke

  Mojej drobotinke rastú zúbky ako huby po daždi, už má skoro všetky zuby vonku, moji ostatní potrebovali o dosť dlhšie. Zato tie jej zubaté úsmevčeky sú proste rozkošné.

  bienennest
  Správa bola zmenená    23. nov 2022    

  Moja obľúbená polievka do 15 minút, rýchla rajčinová s bazalkou a oregánon

  Kdo z vás ma tiež slabosť pre brownies 😊?

  Toto je skvelé na záhradke, vždy si už akosi myslím, že skončila sezóna a napriek tomu sa mi podarí nájsť toľko chutných vecí. Ide sa na varenie príkrmov pre drobotinku, hlavne kaleráb je jej naj 😊

  bienennest
  Správa bola zmenená    21. nov 2022    

  Slovenské rizoto ako od mamy
  Za mojho detstva sme mali pravidelne v pondelok rizoto. V tomto spracovala mama zvyšky pečeného kuraťa či ryže a bolo z toho nové jedlo. Po rokoch som často počúvala o skvelom talianskom rizotu, nechápala som, čo už na tej ryži môže byť také fantastické. Až keď som videla to “risotto” pochopila som, že to nemá nič spoločné s tým čo robila mama. Popravde oboje mám rada a i keď názov je skutočne zavádzajúci 😊

  Keď na mňa príde hlad na niečo sladké a nechce sa mi piecť tak rada pripravujem toto, jednoduchy rýchly dezert z kukuricnej polenty a orieškov a celkom bez varenia.

  Kdo stavia nábytok u vás? Toto je moja dnešná poobednajšia úloha, rada by som to mala hotové nech sa môžem venovať vianočnej dekorácii. Môj muž za svôjho života nepostavil zatiaľ asi ešte žiaden nábytok 😁, ja naopak to robím rada tak to akosi ostala moja úloha v našej rodine. Emancipácia hore dole, u nás sa rozdeľujú úlohy podľa talentov 🙈

  bienennest
  Správa bola zmenená    19. nov 2022    

  Mascarpone rezy s nutellou- Tento dezert patrí skutočne k tým dezertom, po ktorom sa každý oblíže, od detí až po vyberavých dospelých. Takže ak hľadáte dezert, s ktorým budete mať zaručene úspech, toto je on 🙂.