Čo znamenajú bolesti nohy u trojročného dieťaťa?

mimisami
15. máj 2013

Môj 3-ročný synček máva bolesti pravej nožičky. Bolesti nepretrvávajú stále, stáva sa to väčšinou keď ho postavím napr. z autosedačky, nemôže sa cca 1 minútu postaviť na nožičku, potom chvíľku krivká a potom ju rozbehá. O chvíľku už nie je po bolesti ani stopy. RTG má v poriadku. Bolesti začal cca pred 4 mesiacmi, kedy bol chorý a doktorka mi povedala, vraj to bol vírus, ktorý dosť postihoval kĺbiky a pohybové ústrojenstvo. Maminky prosím Vás nestretli ste s takým niečím niektorá ? Ďakujem

eva1604
15. máj 2013

aj moj maly ma bolesti noziciek, akurat vcera sa stazoval ale ja to pripisujem tomu, ze rastie... nech mu zoberu vzorky krvy alebo si ho daj vysetrit cez ten crp pristroj, ktory hned rozpozna, co je syncekovi

mj28
15. máj 2013

my sme mali taky isty problem -presne ako pises neboli ho to v kuse,ale obcas napr. ako u vas s tou autosedackou a pod. ... trva-lo to uz nieco cez rok ... nedalo mi,tak som sla za nasou lekarkou a ta mu zobrala krv na podrobny rozbor - vitaminy,mineraly,celkovy KO a proste vsetko co sa z krvi da zistit ... nastastie ma vsetko v poriadku a tak to lekarka uzavrela,ze je to rastove ... ale odporucila nam vybrat jednu flasku sirupu Elanik - bananova prichut - na rast kosti ... ja velmi neverim, takymto vyzivovym doplnkom, ale zas doverujem nasej doktorke ... od kedy ho syncek dobral,tak som sa velmi cudovala,ale ani raz nespomenul bolest noziciek ... bral ho pred mesiacom ... preto ti odporucam najprv to spomenut pediatrovi (ale nie pri chorobe,aby to nepripisovali tomu) a spravit rozbor krvi a potom uvidis co zistia a co ti odporucia ... drzim palce 😉

pickwick
15. máj 2013

aj moj syn casto hovori,ze ho boli noha,tiez sme boli u dr,pripisovala to rastu,ked dlhsie chodi,pyta sa na ruky,ze ho to boli 😒

veronikam
15. máj 2013

Kamoska riesila problem, jej mala sa stazovala ze ju boli nozicka, zobrala ju k ortopedovi, a ten jej zistil,mze ma ploche nohy... Tak odporucil obuv, aku ma nosit, atd.

evickapooh
15. máj 2013

no bolest nohy u deti moze byt aj vazny priznak...podla mna detom by bemalo boliet nic,to je normalne...ano rastove bolesti su ale netrvaju mesiace..az rok...a neovplyvnuju mobilitu klbov- kosti...aspon nie dlhodobo-ja by som kazdopadne vylucila vsetky organicke prciny...odporucam ti zajst za pedietrickou a vysetrit dieta-krv vysetrit na zapalove faktory a zakladne-komplexne vysetrene krvi...ak je vsetko ok...tak odporucala by som brat vapnik popripade D3...ale teraz ked svieti sniecko stacilo by len calcium.prajem skore zlepsenie syncekovi...

1ingrida1
15. máj 2013

ahoj, nas syn ked mal dva roky, tak zacal zrazu stvornozkovat a ked sa postavil na nohy tak plackal.najprv sme si mysleli ze zle spinkal n anozicke, ze ma strpnutu,ale ked to do hodinky nepreslo,zobrali sme ho na pohotovost.robili mu sono a zistilo sa ze sa mu v klbiku vytvorila tekutina.vraj to byva po prekonanych virusoch,ale bezne je to aj preto,ze deticky si sedia na nozickach.bral na to len nurofen proti zapalu,tekutina sama zmizla.skus sa opytat na to sono

eeffka
15. máj 2013

@mimisami moze to byt zapal z choroby, ak to ma este po 4m nezanedbajte to , moja neter tak skoncila o barlickach ako 4r na 4mesiace a opatovne v 7rokoch ich mala 6m, kvoli blbemu prechodenemu soplu
Ploche nohy to nebudu to by ho boleli z chodenia nie z sedenia.

Inak ta bolest co poisujes je 100% zapalova lebo ja ked dlho nebeham aa prezeniem to tak ma presne po dlhsej necinnosti ( sedenie, lezanie) picha v kolene, zatnem zuby a za 2min to rozchodim, ale ja viem z coho to mam, dieta by som nepodcenovala najma ked som videla svagrininu malu. radsej byt za hypochondra ako neskor lutovat. Nech mu spravia rozbor krvi, RTG nemusi ukazat nic

vandijan
15. máj 2013

môjho syna tiež boleli nožičky, ale u neho to bolo a aj je spôsobené rastom, jeho boleli holenné kosti, a to je spôsobené práve pri raste, skús sa ho opýtať, kde ho to bolí, prípadne skoč k lekárke.

laki
17. máj 2013

moju dcéru tiež boleli nožičky a nakoniec jej zistili celiakiu

marsy77
19. máj 2013

mojmu malemu odporucili rehabilitacne cvicenie a magnet..po magnetoterapii bolesti ustupili..