Slabé brušné svaly u 5 mesaačného dieťaťa

henka123123
30. máj 2018

Dobry den ma tu niekto skusenost s vojtovkou koli slabsim brusnym svalom u 5 mesacneho dietata?

arawis
30. máj 2018

Ahoj, nas Jakub ma teraz 6mes a 3tyzdne, ale zacali sme cvicit, ked mal 4mes, prave kvoli slabsim brusnym svalom, ale aj trakcnemu testu.

henka123123
autor
30. máj 2018

A ako to maly zvlada? Ja moc nie som s tym stotoznena s vojtovkou.skor hladam ine riesenia plavanie a pod

arawis
30. máj 2018

No nerobi pokroky...podla mna. A doma mi na cvicenie ani nereaguje. Fyzioterapeutka sa snazi, obmiena mi cviky...a nic 😓. Hladam teraz niekoho kto by prisiel cvicit k nam domov, ale bezuspesne. Chcem vyskusat este druhu fyzioterapeutku. Ine metody ako vojtovku mi neodporucali.

henka123123
autor
30. máj 2018

Ja neviem mne ti teraz povedali v rehabilitacnej ambulancii ze ma slabsie brusne svaly a isla som tam s tym ze ma torticulis ale ten ze nema..a ja nechcem vojtovku cvixit lebo si myslim ze sa mu to spevni ked ho budem davat casti na brucho hrat sa snim na nom a zacne sediet..neviem :(co robit

arawis
30. máj 2018

A trakcny test robi dobre?

henka123123
autor
30. máj 2018

To mi ani nehoovorili.neviem co to je..iba ze ma slabe brusne svaly

arawis
30. máj 2018

Ked babatko tahaju za rucky do sedu, pritahuje sa alebo pada dozadu? 🙂

henka123123
autor
30. máj 2018

Pritahuje

arawis
30. máj 2018

Tak to je ine ako u nas 😉. Mozno teda vojtovka nie je nevyhnutna. Skus sa spytat neurologa alebo tak 😉.

henka123123
autor
30. máj 2018

:( podla mna keby som nemala porod vakuom.ani by sa nikdy na toto neprislo..lebo moja doktorka hovorila cely cas na poradniach ze vsetko v poriadku...no skusim este pozistovat informacie :( a skusim asi to plavanie

arawis
30. máj 2018

No, to bude asi kvoli tomu. Ale moj maly sa ani teraz nepritiahne ked sa ho taha za rucky 😓 (no ma uz skoro 11kg). Tak nemam vela moznosti co robit.
Drzim Vam palce 🍀, plavanie ny malo pomoct 🙂. A ked tak, skuste navstivit viac odbornikov, aby Vojtovka neuskodila zbytocne.

verizienka
21. mar 2020

@arawis a aké cviky z vojtovky ste cvičili na slabé brušné svaly? My cvičíme zatiaľ na pretáčanie, ale na minulej rehabke nám povedala, že má slabšie brusne svaly, tak by som chcela vedieť, ci to co cvicime, jej tie svaly posilní. ☺️

arawis
22. mar 2020

@verizienka netuším, maly má už dva a pól a od roka nacvičíme, naozaj si to už nepamätám 🙂.

jana200510
2. jún 2022

@arawis prosim a kedy sa vam to upravilo s tou trakcnou skuskou? riesim akurat to iste s mojim 4 mesacnym. vopred vdaka

arawis
2. jún 2022

@jana200510 je mi luto, ale uz si to vobec nepamatam :-/. Viem akurat, ze na oslave prvych narodenin uz pekne pasol koniky. Teraz ma 4,5 roka, beha, lezie, pedaluje ako divy 🙂.

sss2023
6. nov 2023

@arawis dobrý, viem že je to dávno a asi si nepamatáte už dobre ale až ked mal rok tak pekne pásol koníky? A potom sa všetko rozbehlo či ako ? Moj ma 4 mesiace trakčna skuška vobec nepritahuje vysí mu. Na brusku je rad ale ma take rozčapene bruško. Na chrbatiku tiež moc nieje stabilný. My sme mali hrozny porod dlhy zvonom zlomena ramenna kost

arawis
7. nov 2023

@sss2023 všetko sa zlepšilo potom 🙂 chodil keď mal rok a pol, a neskôr začal aj pekne rovno sedieť. Teraz je nezastaviteľný 😅. Ten môj nešťastný pôrod ale zanechal následky, v podobe oneskoreného vývinu, a teraz má 6 rokov, ale hrozí mu opakovanie predškolského ročníka v škôlke. Uvidíme ako to dopadne 🙂. Je to zlatíčko a najväčší môj poklad 🥰. Bude dobre, uvidíte 🙂. Držte sa! Veľa zdravia.

sss2023
16. nov 2023

@arawis a aký neštastný porod ste mali ak môžem vedieť? Tiež vaxom?

aurora33
16. nov 2023

@henka123123 čo znamená slabé brušné svaly?