Čo sa môže jesť pri laktózovej intolerancii?

kiara123
12. máj 2013

Ahojte, chcela by som radu, synovi v 10 . mesiacoch zistili intoleranciu na laktozu, Pil bezláktozový Nutrilon, neskôr France Lait -bezlakt. Neskôr sme na varenie používali bezlaktozové mlieko, rastlinné maslo, acidofilné mlieka, probiotické jogurty, tvrdé syry, ťažkosti ustúpili, no vlani v septembri syn nastúpil do škôlky a škôlka nám v strave vyšla v ústrety maximálne stým, že nepodajú dieťaťu mlieko. Vo všetkej strave, nátierkach, laktozu prímal. V priebehu 9 mesiacov, malý bol pernamentne chorý, začali sme navštevovať imunologa. Postupne sa ráno začal sťažovať na bolesti brucha, ktoré po stolici prestali, tak som tomu nevenovala pozornosť, až jedného dňa syn dostal také krče, že sme utekali do nemocnice, najprv mali podozrenie na zápal slepeho čreva, no vylúčili a potvrdila sa opäť laktozová intolerancia a navyše aj test na helikobaktera mal pozitivny, som nešťastná a potrebovali by sme presnejšie poradiť, čo môžeme jesť z našich bežnych supermarketov, alebo treba nakupovať len v špecialnych predajniach?

aristka
12. máj 2013

tieto tráviace problémy ,čosi opisovala ako posledné boli z helikobaktera,toho ľahko dostaneš aj v reštike z umytého pohára,sama vieš ,keď bol menší,čo mu robilo dobre,kúp si knižku s receptami z tofu výrobkov,tam sú aj nátierky ,studené pečenie,tým ako tak nahradíš mliečnu zložku v nátierkách,ak nemáš možnosť nosiť dieťa do škôlky po raňajkách ,baľ mu desiatu ty ,na obed nech nedostáva mliečne polievky,to hádam vedia pochopiť,že nemôže mlieko,daj tam aj papier od dr.Myslím,že sú aj sójové jogurty a ak nevieš aj tak ako ďalej ,nech ťa dr.pošle za dietologičkou a tá ti povie čo a ako

mummy01
12. máj 2013

@kiara123 moj syn aj dcerka mali laktozovu intoleranciu,nastastie po diete sa im stav upravil.Tiez som mala taky problem so skolkou ze mali problem aj v tom nedat jej mlieko alebo kakao a nerespektovali moje prosby.Skoncilo to tak ze som musela dcerku 2 mesiace pred letnymi prazdninami zo skolky odhlasit a do septembra sa jej stav vyrazne zlepsil a mliecko uz moze.Ak ma ale tvoj syncek stale problemy tak mu treba vylucit vsetko mliecne,napr.mojmu synovi nestacilo davat bezlaktozove mlieko a vyrobky ale musela som mu na polroka vylucit vsetko mliecne a potom som mu este pol roka davala bezlaktozove vyrobky a jogurty sojove a ryzove a az potom sme postupne skusali ci znesie nieco mliecne.V skolke ti ale prenho extra varit asi nebudu,mozno by sa dalo dohodnut ze mu budes nosit vlastnu stravu ale to tiez nie vsade dovolia.V spec.predajniach nemusis nutne nakupovat len treba citat obaly vyrobkov ktore kupujes lebo zial laktozu obsahuju aj vyrobky do ktorych by si to nepovedala,takze ja som vsetko citala.Vela stastia 😉

miggi83
12. máj 2013

Podla mna by bolo asi najlepsie, ked by si mu nosila stravu do skolky ty, pokial mu nebudu varit extra /co asi nie/ viem, ze to bude asi narocne, ale viem, so synom chodila do skolky jedna kocka a tej nosila stravu, mala ma celiakiu, varit extra jej odmietli, tak to riesila takto, kucharky jej vzdy dali zohriatu stravu, a dokonca misky jej umyli, takze to bolo v pohode, skus sa dohodnut s veducou kuchyne a aj ucitelkami

acer11
12. máj 2013

výrobky MinusL-Tesco: maslo,plátkový syr,mlieko,tvarohový dezert,syrokrém, Billa: trvanlivá smotana,maslo,plátkový syr, Kaufland: smotana,syr,mlieko,dezert a je ich oveľa viac,ale v Nemecku-cukrovinky,zmrzliny,syry,jogurty,pomazánky,keksy...

kiara123
autor
13. máj 2013

@aristka Veľmi pekne ďakujem, áno raňajky budeme nosiť a na obed prídeme domov, koľko také tofu stojí, nie je to veľmi drahá záležitosť, aké to je chuťovo?

kiara123
autor
13. máj 2013

Dievčatá, všetkým Vám veľmi pekne ďakujem, že ste boli ochotné reagovať, každá Vaša skúsenosť je nám na pomoci. Dám na Vaše rady, vyberiem sa aj sama na nákupy, lebo to si vyžaduje čas, kým si všetko prečítam. Dnes som nakúpill naiesto jogurtov acidká, odporučila ich doktorka, no tiež som zmetená, lebo hneď prvá zložka je mlieko. Tak neviem. Dával to dakto z Vá? ďakujem

aristka
13. máj 2013

@kiara123 v potravinách to v pohode nájdeš ,je biele to je taká neutrálna chuť a údené,,neviem presne koľko stojí,ale nie je to cena na zrujnovanie,sú aj knižky na varenie z tofu,skús nájsť,budú tam recepty na nátierky ,sladké atď 🙂acidko skús,ale ja som z neho bola otrovená...

gocrazy
30. jan 2014

@kiara123 ahoj, mozem sa opytat ako ste na tom s intoleraciou teraz? nas vcera pustili z nemocnice s tym, ze ma enormne vysoku citlivost na laktozu, takze mame dva mesiace mat velmi prisnu bezmliecnu dietu, nastastie nam v skolke vysli v ustrety, na ranajky daju iba chlebik s margarinom, co som doniesla ja a na obed ho beriem domov....tieto dva mesiace nesmieme nic kde je mlieko,ani bezlaktozove veci, tak sa chcem opytat, ak mas nejaky typ, co sa da kupit v obchode a neobsahuje mlieko, budem rada...dakujem..

organicshop
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hyta
11. feb 2014

@gocrazy V DM drogérii je možné kúpiť rastlinné mlieka ako sójové, či mandľové. Na natieranie je výborný i kokosový olej.Majú tam dosť produktov , určite si vybariete.

gocrazy
11. feb 2014

@hyta dakujem za typ, dm-ku som uz obehla, nasla som klasicku perlu tip s vitaminmi bez obsahu mlieka, a od pecivarni liptovsky hradok vela keksikov, piskot bez obsahu mlieka, pohankove mlieko nahradu za obycajne aj do varenia...aj v klasickych potravinach sa daju kupit veci bez mlieka, len musim poriadne vsetko citat-studovat... 😉

bopa
11. feb 2014

ma intoleranciu laktozy alebo alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka? to je dost rozdiel.. stravu do skolky nedovolili,snazia sa,ale nie 100%..

katpetdo
17. mar 2014

preco vlastne skolky r obia problem s nosenim vlastnej stravy? Mna caka navsteva gatra so synom, podozrenie na intoleranciu mlieka - velmi zle reaguje na vsetky mliecne vyrobky a jedla s mliekom a plus ine traviace tazkosti. V skolke kam by mal v septembri nastupit stacia k donesiem papier a mozem mu varit sama. Je to pre mna inak super, lebo je pravda, ze nesuhlasim s jedalnickom v skolke, ktoy je zalozeny a na mlieku, mase a chlebe a ovocie a zelenina akoby neexistovali.

e_z
31. mar 2014

Ahojte, o bezlaktózových mliekach sa dočítate aj v našej encyklopédii Wiki Modrý koník. Nájdeš tam infošky o kravských bezlaktózových mliekach, rastlinných mliekach a tiež bezlaktózových dojčenských mliekach. Viac o niektorých rastlinných mliekach by malo pribudnúť v najbližších dňoch, aj s domácou prírpavou.
https://www.modrykonik.sk/bezlaktozove-mlieko/
@gocrazy
@hyta
@bopa
@katpetdo

cecilh
22. máj 2017

C E L O R O Č N E
O B L Á T K Y A T R U B I Č K Y

Bezlepkové, bezlaktózové trubičky 26ks – 1,70€
Bezlepkové, bezlaktózové slané oblátky 20ks – 1,30€

Výborná chuť, rodinný recept, vlastná výroba :o)

Dodanie do týždňa poštou alebo osobne v BB.
V prípade záujmu, píšte správu.