Ja ako matka mám laktózovú intoleranciu. Mám variť dcérke zvlášť, alebo môžem aj pre ňu používať bezlaktózové výrobky?

Zodpovedané
13. okt 2021

Dobrý deň,

dcérka má 9,5 mesiaca a pomaly zaraďujem do jedálnička mliečne výrobky. Zatiaľ som zaradila len jogurty. Ja mám laktózovú intoleranciu a do varenia pre nás dospelákov používam bezlaktózové produkty.

Môžem naďalej používať bezlaktózové výrobky, keď už budem variť aj pre dcérku?

Alebo jej mám variť všetko zvlášť s normálnymi mliečnymi výrobkami?

Nebude mať potom neskôr problém pri štiepení cukrov?

Nerada by som jej "vypestovala" intoleranciu na laktózu.

Ďakujem

Dobrý deň,

varte jej zvlášť s normálnymi výrobkami. Bezlaktózové produkty patria pre populáciu, ktorá má s laktózou problémy. Nie pre zdravú populáciu.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička