Nájde sa tu mamička s 2 postihnutými deťmi?

jannnkka
3. dec 2018

Pred mesiacom sa mi narodil syn a odvtedy sa môj svet zrútil. Zistili mu vážnu srdcovú vadu, po operácii sa pridruzuju stále dalsie a ďalšie diagnózy a komplikácie. Akoby toho nebolo malo, po nástupe dcérky do škôlky sme zistili, že je autistka. Neviem sa s tym nijako vyrovnat, skusam vsetko mozne...mozno keby som sa porozpravala s mamickou, ktora ma podobny osud. Ak niekoho takeho poznate, ozvite sa prosim.

junova
3. dec 2018

Nemám choré deti ale aspoň ťa chcem na diaľku podporiť a popriať ti veľa sily a detičkám veľa zdravia. Snáď máš aspoň u manžela podporu. Skús si tu vyhľadať témy o autizme, myslím že sa to volá autizmus, cesta a výzva zároveň. Určite ti mamičky dajú informácie a podporu.

evallu
3. dec 2018

ahoj, nemám 2 postihnuté deti, ale chcem ti povedať, ze aj mojej malej po nástupe do škôlky zistili autizmus (mladé pani učitelky diagnostikovali), ALE po sedeniach u psychologičky (mnou a nie škôlkou vybranej a cudzími ludmi odporúčanej) nič také nie je.... je svojhlavá, rozmaznaná a temperamentná, možno ešte nie zrelá na škôlku ale určite nie autistická...............to len na margo toho autizmu, ak to nemáš odborne potvrdené tak ešte nezúfaj..... a ak aj, sú rozne stupne autizmu, nie všetky obmedzujú dieťa na celý život....... no a s bábom ti držím palce a možno ber tie diagnozy postupne, nie všetko naraz, aby si mala čas to spracovať.... k tomu ma napadá že sa neje polievka tak horúca ako sa navarí..... možno mnohé z toho sa nepotvrdí alebo sa to bude dať korigovať časom a postupmi................. prosím nezúfaj a ak nebudeš naozaj vedieť ako odporúčam návštevu psychologa..... ja som zistila, že mi pomáha a dáva rady ako riešiť veci popri tom ako chodím s malou.... vždy od nej idem pozitívne naladená, že to zvládnem (nemam len "ne-autisticke" dieťa ktoré nemôže chodiť do škôlky, ale aj partnerské problémy, velky zdravotny problem od pôrodu atd atd.....)

zooeynka
3. dec 2018

@jannnkka pozri si uzivatelku tuskarora. Ta zena zvlada neuveritelne vela pri 2 postihnutych detoch. Obdiv.

0martina0
3. dec 2018

ja mam dceru autistku ale ma len autisticke znaky chodi do špecialnej školy ma 12rokou a nedala by som ju za nič na svete neboj zvladneš to aj ja som bola s toho hotova ked nam to oznamili ale toľko lasky čo nam ona dava to je....sama ked sa s tym vyrovnaš pochopiš aky dar je taketo dieťa držim palce a jedno viem určite to date❤

slnecnica777
3. dec 2018

Js som mala 3, teraz 2. Tiez som to nedokazala prijat. Clovek na to potrebuje cas..., aby prijal takyto kriz.

ketrin332
3. dec 2018

@jannnkka ahoj ja mam tiez chlapceka z autizmom ma 10 rockov chodi do specialnej školy a nieje na tim najhorsim stupnom.a zvladame to.

lubik87
3. dec 2018

@jannnkka držím ti palce nech to zvládneš a drobček sa uzdravuje nakoniec....🙂 A ohľadom autizmu...asi to nebude nič hrozné keď to zistila.az.v škôlke..čiže možno to autizmus ani nebude ....🙂 A neboj sa ako písali baby okolo detičky s miernym postihom sú takmer na nerozoznanie od ostatných 🙂 ja dúfam že ten môj pôjde.do školy s normalnymi detmi s osobnou asistentkou 🙂

bimbambim
3. dec 2018

@jannnkka ja nemam ale poznam jednu sa mi zda ze je aj tu na mk nik si nepametam aky ma ale vola sa Misa a je zo Zvolena ma 8 a 5 rocne tusim tak nejak a prve je cisto leziace a druhe len teraZ zacalo stvornozkovat ale zas nerozprava

bimbambim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juliet86
3. dec 2018

na fb je skupina mamy s velkym m. drzim palce. odporucam obratit sa na centra vcasnej intervencie. su zadarmo a na celom slovensku

daandra
3. dec 2018

@jannnkka poznám takú ťažkú situáciu na vlastnej koži,.niet väčšieho utrpenia pre mamu.. len poradím, oni ťa potrebujú veselu a usmiatu maminu, šťastnú, ak im nemôžeš dať zdravie, šťastie môžeš! a sú dokonale také, aké sú..ak by si chcela a potrebovala ,napis

bobricek1979
3. dec 2018

@jannnkka v prvom rade ti chcem povedať ako mi je to ľúto verím ze to bude oki a to na uktrazvuku nevideli?

patkaxx
4. dec 2018

Fell