Otlak na nohe u štvorročného dievčatka

erikasvk
11. dec 2013

Dobry den, nasej malej 4 rocnej dcerke sme zbadali ze ma otlak na chodidle na päte. Kozna vravi ze to treba vypalit no nechcem nakolko neviem ako sa to robi a obvodna lekarka ze sa to ma vymacat a vyskrabkavat. No uz 2x som to skusala a viac mi to nejde. Stale to tam ma. Sama sa cudujem ze nieco take ma kedze v skolke nosi sandalky protetiky a obuv vyslovene z tvarovanym vnutrom. Prosim o radu ak ste mali niekto nieco podobne ako ste to riesili. Dakujem 🙂

oskorusa
11. dec 2013

otlak je veľmi všeobecný názov, podľa popisu, miesta kde sa nachádza a navrhovaného postupu lekárok zrejme pôjde o bradavicu - teda vírusové ochorenie, s obuvou nemá nič spoločné. Ja by som volila postup podľa kožnej - ošetrenie tekutým dusíkom.

luba28
11. dec 2013

aj ja sy myslim,ze je to bradavica,uz aj v lekarni maju take pero s tekutym dusikom,ked nechces u lekara tak to kup a vypal sama,aspon pre malu lepsie,,,

luba28
11. dec 2013

@erikasvk to neboli,len sa z toho dymiiii,....

lubiku
11. dec 2013

Urcite to bude bradavica, nas tak s malou posielali k pedikerke kozna lekarka, ze je to otlak a nakoniec som sama zistila ze to nebude otlak a isla ku koznej do Ba a potvrdilo sa ze je to virusova bradavica, natierame saliciovou mastou a zoskrabujeme a nasledne vypalujeme, snazime sa toho zbavit uz pol roka, no zatial marne( ale zmensuje sa)
je to beh na dlhu trat ☹ bradavice su hnusoba 😠 😢

luba28
11. dec 2013

@lubiku ak mala by vydrzala odrez kusok cibule a prilep jej ju tam po dobu max7dni ale kazdy den novu a ona sama odpadne aj s korienkami,.....overene,vyskusane na 100%

lubiku
11. dec 2013

@luba28
pocula som uz nieco take, urcite vyskusame, dakujem za typ 🙂
Vlastna skusenost?

luba28
11. dec 2013

@lubiku nie priamo,ale moj synovec mal taku skaredu jednu na päte a jednu na prste na ruke a to mal pred 3 rokmi a nema nic,......boli aj vypalovat,aj ten lastovicnik sa daval v lete a nic,trosku sa zmensila,ale nezmizla,....a to s tou cibulou by mali patentovat,fakt,.... 🙂

erikasvk
autor
11. dec 2013

Dakujem vam krasne za rady. Objednany sme ku koznej tak uvidime co povie ze co to je a urcite skusime hned to s tou cibulou. 🙂

luba28
11. dec 2013

@luba28 ale pozor,aby si tam nesla ked pojdu uz korienky,lebo si to prenesie,...!!!!!!!!!!!!!!!!!

luba28
11. dec 2013

@lubiku a le pozor,aby si tam nesla ked pojdu uz korienky,lebo si to prenesie,...!!!!!!!!!!!!!!!!!

zita19
11. dec 2013

Ak je to bradavica na chodidle, tak je zatlacnea do koze. Najbezpecnejsie je to dat vymrazit tekutym dusikom na koznom. Ked si da doktorka na tom zalezat, tak to ani neboli a potom to odpadne same. To vyskrabovanie pomoze akurat pri pravom otlaku ak je to bradavica moze to znova dorastat alebo sa to moze aj sirit. Bradavice su virusovaho povodu a nebaju sa nicim liecit, len mechanicky odstranit.