Neustále žmúri očami. Čo to môže byť?

tanja61
2. jan 2011

ahojte mate niekto podobne skusenosti so zmurenim oci vasich deti?malemu to zacalo ked bol chory a mal teploty pred dvoma tyzdnami a stale sa stazoval ze ho bolia ocka a chce spat tak som to pripisovala k tej teplote a chorobe ale uz tyzden je ok a stale zmuri ocami,ked som sa pytala doktorky ta povedala ze to nic neznamena ale on v kuse prizmuruje oci ☹ ked to nieje nic vazne tak by som nechcela aby sa s toho stal zlozvyk ale co myslite co to moze byt?mam ist k ocnemu ci nahodou nepotrebuje okuliare?poradte dakujem

filipal
2. jan 2011

@tanja61 moze sa jednat o tiky. moj syn ich mal. zacali sa mu asi v styroch rokoch a pretrvali az do puberty, hoci sme skusali roznu liecbu.....
u tvojho syna je este skoro na diagnozu, pockaj par tyzdnov, ale ked nevymiznu, budete musiet absolvovat par vysetreni. ano, aj u ocneho. zrejme aj u neurologa, psychiatra, psychologa....

tanja61
autor
2. jan 2011

a preco vlastne tiky?akeho povodu su?on to zacal robit ked zacal byt chory a ked msom sa ho pytala tvrdi stale ze ho bolia ocka ☹ som s toho nestastna ☹

katecameron
2. jan 2011

dieta zmuri oci ked zle vidí neviem odhadnut aky povod ma toto u tvojho syna ale ja by som sla na ocné minimalne ale ked sa stazuje ze ho bolia ocka to uz moize byt aj nieco ine oci nemaju co boliet aj ked by horsie videl a mal nosit okuliare

tanja61
autor
2. jan 2011

jednoznacne pojdem aj do optiky na test a zajdeme k lekarke ale ked som bola u lekarky a povedala som jej ze maly sa stazuje na ocka a zmuri povedala ze to nic ☹ a zacalo to ked zacal teplotovat tak som to pripisovala tomu tak neviem ☹

winona24
2. jan 2011

@tanja61 do optiky s dieťaťom na test asi ťažko...tam na to nemajú také vybavenie....deti patria do ambulancie očného lekára....pre istotu by som na Tvojom mieste išla k očnému.... 😉

tanja61
autor
3. jan 2011

winona niesom si ista lebo som to tu este neskusala ale moj priatel mi povedal ze tu v uk v optike robia testy aj pre deti tak som myslela ze zajdem ale jasne idem sa skusit rovno objednat k ocnemu dik 😉

winona24
3. jan 2011

@tanja61 neviem ako je to v UK...ale ako ja viem,tak tu sa s deťmi chodí k očnému....resp....ak je to optika v rámci nejakej očnej kliniky možno áno...ale vo väčšine Ťa pošlú k očiarovi...deti sú na vyšetrenie špecifické....a neprebieha ako u dospelých.... 😉

tanja61
autor
3. jan 2011

winona ja tiez neviem ako to vsetko tu prebieha ale co sa tyka lekarov je to tu na prd 🙂

filipal
3. jan 2011

@tanja61 tiky su psychickeho povodu. vacsinou sa prvy krat prejavia pri zatazi organizmu- pri chorobe, pri pobyte mimo domov a pod. je to urcity typ neurozy. nie je uplne jasne, z coho vznikaju. ale ako som pisala, najprv treba vylucit tie ocne problemy. nemusi to znamenat, ze syncek zle vidi, moze mat aj pocit suchych oci, alebo alergicke svrbenie, ci zapal....to musi diagnostikovat (vylucit) ocny lekar.

tanja61
autor
6. jan 2011

@filipal boli sme u lekara ale nemoze vidiet v oku nic preco by zmuril tak mi dal kavpky na hydrataciu oka a ze si mam zajst do optiky(UK) a tam mu urobia testy ked nieco nebude dobre posle nas na ocne 😒

filipal
6. jan 2011

@tanja61 ak ti mozem poradit, snaz sa neuputavat na to jeho zmurkanie pozornost. skus si to nevsimat.
dietatu nie je prijemne, ked je na to upozornovane a je mozne, ze sa tiky este viac zafixuju.
nestala sa vo vasej rodine nejaka zmena?
najvhodnejsia je kludna a priatelska klima v rodine, neskor psycholog.

mamutka
6. jan 2011

@tanja61 ahoj, nas maly mal len nenapadne skulenie, vzdy chvilu po zobudeni, potom to zmizlo. Pre istotu sme sli k ocnej - vysetrovala a nemohla nic najst, ale povedala si, ze pre istotu ho rozkvapka.....no a zistila vaznu kratkozrakost, u nas to postupuje dost rychlo a maly pojde coskoro na operaciu, aby sa vobec oko zachranilo.....
pri tom vysetreni u lekara ti maleho rozkvapkali? lebo ak nie, je jasne, ze nic nemohli zistit. Ver az vysledkom, ktore ti da detsky ocny po podrobnom vysetreni po rozkvapkani. Nemusi to byt nic, moze to byt len psychika a to, ze drobec vidi, ze na to reagujete, tak zmuri dalej...a moze to mat nejake vazne pozadie.

tanja61
autor
6. jan 2011

@filipal neviem maly to zacal robit ked mal teploty lekar povedal ze to mu mohlo oci vysusit tak ze to je neprijemne teraz takze mu mam kvapkat do oci kvapky....no zmeny su som tehotna kazdu chvilu sa narodi male,s maleho otcom nezijeme spolu ale to je tomu uz par mesiacov takze neviem ci az teraz by to dolahlo ☹ zajtra ideme do tej optiky kde skusaju oci ci niesu suche alebo ci nebude potrebovat okuliare tak som zvedava,dufam ze vsetko bude ok 😉 mamutka:ach jaj no nic prijemne ale drzim vam prsty,moj maly neskuli len zmuri ocami a dufam ze to nebude nic vazne a ja zijem v UK tak tu su ine praktiky ☹

tanja61
autor
8. jan 2011

@filipal tak a boli sme na testoch,maly ma excelentny zrak,ziadna infekcia ci virus to zmurenie oci moze robit zo zvyku ze to vraj deti v takom veku robia tak uvidime ci to prestane,ale ja dufam ze ano 😉

filipal
8. jan 2011

@tanja61 presne ako moj syn! tiez sa nezistila pricina, vtedy sa to povazuje za zalezitost psychiky.
nuz, mozem ta aspon potesit, ze mojmu synovi zmizli tieto tiky v puberte.
tak to prajem aj vam.....mozno zmiznu este skor...

tanja61
autor
9. jan 2011

@filipal no ja dufam ze to zmizni v kratkom case,len neviem ci ho mam nato upozornovat alebo si to nevsimat 😒

filipal
9. jan 2011

@tanja61 urcite na to neupozornuj, tak mi radila psychologicka.
pytala som sa na to aj mojho syna a to, ze ho obcas druhi upozornovali, mu vadilo najviac....

tanja61
autor
9. jan 2011

@filipal ok dakujem🙂

ciernavila
5. jún 2014

@tanja61 zdravim ako to nakoniec dopadlo s tymi tikmi ? Maly zacal obracat oci dohora, tiez ho bolia robi to asi 3 tyzdne. Teraz sa pridalo i divne krcenie prstov. On i dcera maju teraz teploty. Doktorka mu dala uz dvoje kvapky do oci a Fenistil, vravi ze zdedil alergiu po manzelovi ale nezlepsilo sa to.

oktoberka
5. jún 2014

@tanja61 s dietatom mozes ist pokojne aj do optiky....aj v optike na Slovensku su odbornici a ludia,kt.maju optometriu-teda su opravneni a fundovani riesit korekcie=bohuzial vo viacerych optikach su iba pedavaci 😖 a ti robia zle meno ostatnym

teda...ak v optike zistia a budu mat podozrenie na nieco ine ako refrakcnu vadu,urcite ta poslu aj na speci vysetrenie...

a minimalne ta naviguju,co dalej

kedze si v UK,tam je bezna prax,ze v optikach s optometristi a optici,takze ja by som pokojne sla

oktoberka
5. jún 2014

fuuuu...aka stara teeeema 😀 som si nevsimla 😀