Trojročná dcérka sa začala pocikávať a pokakávať

0021
19. aug 2016

Ahojte mamičky máme taky problém moja takmer 3ročná dcérka sa začala pocikavat sem tam sa aj pokaka ,okienku nema uz od 22m a doteraz vždy pekne chodila na wc alebo nocnik no posledný mesiac sa takto trápime ,neviem či to robí naschvál pretože keď mi povie ze jej treba cikat utecie predomnou no niekedy zas ide pekne, skúsila som uz aj nalepkovu hru že za cikanie aj skákanie vzdy dostala nalepky tešila sa s toho ale dnes sa po 3 dňoch pokakala .Ja už som zúfalá ,dala som jej za trest plienku neviem ci som sa zachovala správne ,ale mala má veľmi odpor k plienkam nechce i h vobec.prosím poraďte mi čo mám na nu už vyskúšať ďakujem

biba12
19. aug 2016

Pôjde teraz do mš? Nemá z toho stres? Deti reagujú rôzne.

dominika6
19. aug 2016

@0021 ak od 22 mesiaca nemá plienky,načo ich máš doma a strašíš ju s ňou? nechápem..
plienky nekupovať,tie čo máš zvýšené,darovať..
má obdobie,kedy vyžaduje svoju pozornosť,možno aj takýmto spôsobom...musíš ju jedným okom sledovať,ak vidíš,že krúti nôžkami a treba jej ckať,hned ju ber na záchod...nevyjdenávaj s ňou pol hodinu,žiadne odmeny,sľuby..
proste ideme sa vycikať,ok hraj sa dalej...nemedituj okolo toho..
žiadne naháňačky a skrývačky..

monka_33
19. aug 2016

Nie je prechladnuta? deti sa vtedy zvyknú pocikavat anemusi ich ani nic boliet ci stipat 🙂

siska53
19. aug 2016

@0021 nenastala v jej zivote nejaka zmena?

Nasa sa napr.takto naschval aj doma,aj v skolke po nastupe do nej. Prosto to bol jej taky protest voci tomu,ze som ju dala do skolky.
Teraz je to uz len obcas nehoda.
Ak vies,ze to robi naschval,tak jej to daj oprat a poutierat (jasne,ze to doutieras a doperies ty). 2 razy v rozpati roka som tak spravila starsiemu,kes v ramci akoze zabavy sa vycikal. Ked to uz musel utierat,tak to uz take zabavne pre neho nebolo. Mat vtedy tak prvykrat cez 3roky a druhykrat cez 4roky.

0021
autor
20. aug 2016

@biba12 nie ona bude mat 5.1. Len 3 roky a do škôlky ju neprijali a ja by som povedala že by chcela ísť sama rozprava že kedy uz pojde a ze chce ísť detickam .sama tomu nerozumiem

0021
autor
20. aug 2016

@monka_33 prechladnuta nieje ona to robí naschvál ,dnes som sa jej pýtala každých 15minút a aj tak sa pocikala mne povedala ze nejde aj na wc nečakala a o 5 minút došla usmiata ze cikala som

martinkkka22
15. sep 2017

@0021 ahoj ako to dopadlo? My mame teraz tiez taky problem ze sa naschval vycika do slipov
......