Dula pri pôrode

optimalne_ph
12. feb 2013

Zvazujem pritomnost duly, ale este nie som rozhodnuta... V akom case pred porodom je potrebne si najst dulu? Kolko orientacne stoji? Ako ste s pritomnostou duly spokojne? Viete mi odporucit kontakt?
Moze dula ovplyvnit to, ci budem musiet rodit lezmo, alebo si budem moct povedat, ze chcem vyuzit vplyv gravitacie a rodit vo zvislejsej polohe? Alebo o tom rozhodnu aj tak az "pani doktori" na porodnej sale?
Moze ma dula pripravit na porod az tak, aby som sa vyhla nastrihavaniu, ci potrebe epiduralky? Alebo je LEN akasi psychicka pomoc, pred panikou a strachom?
Dakujem za vsetky nazory!

optimalne_ph
autor
12. feb 2013

...asi som to dala do nespravnej temy, kedze som hladala informacie o predporodnej priprave... 😕

demonique
12. feb 2013

@optimalne_ph Ahoj. Ja som sice dulu nemala, chcela som mojho manzela a nemocnica neumoznoivala pritomnost oboch pri porode, ale mam kamaratku dulu, takze ti viuem odpovedat. idem teda poporiadku. Co sa tyka casu, kedy zacat zhanat dulu, myslim, ze cim skor tym lepsie aby si mohla dula rezervovat termin. Neviem z akeho si mesta, takze kontakt na kamosku ti dat mozem ale ci ti pomoze, neviem 🙂 Ona je tusim z Vajnor, ale teda kludne dojde aj do BA alebo inde do blizkeho okolia. www.matervia.sk najdes tam aj info o cenach a tak. Co sa tyka polohy pri porode, tiez zalezi od toho, kde budes rodit, ako k tomu pristupuje nemocnica, ale myslim, ze toto to dula nebude vediet vybavit. rozhoduju o tom lekari. Dula ta moze tak pripravit na porod, ze nebudes potrebovat epidural. je velmi dolezite sa nebat a naucit sa relaxovat. Kedze si v 16tyzni, tak mas na to dost casu. Pripravit ta na to, aby ta nenastrihli ta konkretne dula asi nebude vediet, ale urcite bude vediet poradit, co robit aby si sa nenatrhla pri porode a hlavne ty mozes vo svojom porodnom plane, ktory si spolu s nnou spises a prekonzultujes s lekarmi v nemocnici v ktorej budes rodit, ze si nezelas nastrih. Lekari by to mali respektovat pokial to samozrejme nebude nutne(napriklad pri porode koncom panvovym). Mam kamosky, ktore s dulou rodili a su velmi spokojne. Urcite je aj velka psychicka podpora, vie ti pomoct prekonat bolesti a presadit tvoje predstavy o porode u lekarov. tak vela stastia 🙂

ekinkala
12. feb 2013

co je to ta dula vlastne?

jennynka666
12. feb 2013

@ekinkala akási pôrodná baba

jennynka666
12. feb 2013

nezvažuj nič, zvládneš to aj sama, najlepšia dula je tvoj partner :D som si pozerla na dula.sk dulu pre môj region ako vyzerá a radšej by som to zvládla sama 😀

optimalne_ph
autor
13. feb 2013

@demonique dakujem za vycerpavajucu odpoved 🙂
rodit by som chcela asi na Antolskej, ktoru mam najblizsie a moj drahy je zo vsetkeho vystraseny hadam viac ako ja, takze neviem, ci bude vobec chciet byt pri porode - viem si ho predstavit, ze by odpadol uz pri prvych kontrakciach 😀 a mozno bude aj tak pracovne odcestovany, takze neviem, ci si to vsetko nebudem zariadovat sama...

zatial si len ziskavam prehlad a informacie o moznostiach a dula je jednou z nich, zaroven ma zaujal kurz hypno-porodu, takze este uvidim, ako sa rozhodneme 🙂

bezaz
13. feb 2013

@jennynka666 vidno, ze netusis, o com je rec 😲 😲 😲 ja som rodila obe deti v bojniciach s dulou vlastou a bolo to 100 a 1, ked porovnam skusenosti kamaratiek

demonique
13. feb 2013

@optimalne_ph zamalicko 🙂 o hypno porode som este nepocuzla. vies sem hodit nejaky link? Co som pocula, Antolska je fajn porodnica. Ja som rodila u Kocha. V tom case tam rodila este jedna mamicka a ked jej pichali epidural, manzel sa zviezol zo stolicky cely bledy 😀 ale drzal sa statocne 😝 urcite je dobre pri porode niekoho mat. a ked to nebude partner/manzel, tak potom by som urcite volila dulu

optimalne_ph
autor
14. feb 2013

@bezaz no mas pravdu,netusim,preto sa pytam... mozes mi objasnit v com boli take rozdiely?

optimalne_ph
autor
14. feb 2013

@demonique u Kocha rodila aj moja segra,mala aj svoju izbu kde mohla byt s babatkom aj prijmat navstevy z postele,pri druhom na Kramaroch uz musela vyjst na chodbu :(
http://www.hypno-porod.sk/

demonique
14. feb 2013

@optimalne_ph ano, to je super. ja som bola na dvojke sama, manzel mohol prist kedy chcel.a priamo na izbu. ale ja som sa rozhodla pre Kocha z toho dovodu, ze tam nerodi vela zien a na Kramaroch a Antolskej vtedy mali plne stavy (to mi povedal lekar z Kramarov u ktoreho som vtedy chcela rodit) a tak som sa zlakla, ze to budu plasit a nakoniec pojdem cisarakom. A okrem toho bolo pre mna velmi dolezite sukromie pri porode a kdeze tam maju samostatne porodne izby, tak to presne splnalo moju predstavu. a co poznam mamicky ktore v tom case rodili na Kramaroch, tak vela z nich slo cisarskym. ale myslim, ze teraz je kludnejsie obdobe na porody 🙂 a na Antosku som pocula len chvaly, vraj tam najviac vychadzaju mamickam v ustrety co sa tyka predstavy o porode. To mi povedala ta moja kamoska dula.

tatata
24. máj 2013

Ahojte, chcela by som sa spytat ako dlho moze byt pri vas dula v porodnici ( ci od zaciatku alebo az pri tlaceni ) a co to vsetko obnasalo po porode, ci aj nejake laktacne poradenstvo a podobne. Dakujem za osobne skusenosti.

hallie
18. okt 2013

ahojte kočky, ktoré ste už rodili s dulou - viete nejakú opdporučiť v Bratislave? 🙂

halminka
4. máj 2017

Ahojte, ak nemáte program na túto nedeľu - 7. mája, v Košiciach sa oslavuje Svetový deň tehotenstva. Na budúce mamičky čakajú prednášky na témy: Pôrod očami dieťaťa, Dula - sprievodkyňa tehotenstvom a pôrodom, Montessori - ako jeden z možných prístupov k výchove, a mnoho iného. Ak bývate poblízku, zastavte sa v HalmiSpace na Hlavnej 21. 🙂 http://halmispace.sk/dentehotenstva

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre