Kde nájdem dulu?

nicebaculka
9. aug 2012

ziadna moja kamoska nechce ist so mnou na porodnu salu,,, bude tam sice aj moj manzelik ale chcem aj dulu preto nejaku hladam 🙂

nikolka2
9. aug 2012

Vidím , ze sa bojís porodu ,,,pozri ja mam strach este aj z injekcie 😀
Strasne som sa tiez bala ked som prvy krat rodila ,,tvalo to 14 hod. nakoniec mi pichli epi a za pol hod. som porodila 😉
druhy porod som mala bez epi nestihli mi pichnut za 3 hod. som porodila vyse 4kilove babo to mi dalo zabrat , ale tiez som prezila 😉
Chcela som ti povedat , ze Pan manzel ta urcite viac podporí a pochopí ako nejaká kamoska ,,,mne by uplne stacil on,,,a ja som mala pri druhom porode muza a bolo to super ,,,mala som dve porodne asistentky tie boli uzasne ,,,,neboj sa ,,ja viem ako ti je ,,ja som to tiez prezivala asi ako ty ,,,ale prajem ti aby vsetko dobre dopadlo a tesila sa uz z babetka 🙂

zmrzlinkams
9. aug 2012

nikalka2 to ti nejako neskoro pichli epiduralku pri tom prvom to už ked si 14 h vydržala rodiť tak si si ju aj zbitočne davala už tu pol hod. to by sa aj bez nej dalo vydržať či nie nebolo ti luto tych 150e za epiduralku ?? epiduralka tam musiš mať urobene predoperačne vyšetrenie a musiš ju mať nahlasenu a picha sa ked si na 4cm otvorena nepomylila si si ju z urychlovačkou lebo ja som tak rodila 18h a ked som chcela epiduralku na mieste tak mi povedali že to sa už neda že to sa vybavuje pred porodom a kedže som sa pomaly otvarala tak mi večer pichli urychlovačku aby som sa rychlejšie otvorila - nejako som nepochopila prečo ťa nechali tak dlho trapiť sa ked si mala epiduralku zaplatenu a tak neskoro ti ju pichli 😖

nicebaculka - nemusiš sa bať neni to tak strašne ako to vyzera a da sa to zvladnuť a davam nikolke2 za pravdu ked máš pri sebe mužika tak to maš najlepšie čo možeš mať - je to velka potpora aj psychicky a pri tom ked ti bude pomahať ako podraži hlavu alebo po porode ten moj mi tlačil brucho 2 hod lebo ja som aj tak zaspala po tolkych hod. od vyčerpania ja som si držala len chviločku a ani neviem kedy som pustila on daval pozor na mna a je to užasny pocit pre otecka ked si može medzi prvymi chytiť vlastne babatko ja som bola velmi rada že som ho tam mala a nikoho ineho veru som tam nepotrebovala ani kamaratku načo bol tam on a ja som bola spokojna je to velka opora od začiatku až do toho velkeho dna spolu a uživať si spolu prichod vašho spoločneho babatka - kamaratka by vás tam mohla rozptylovať a cela ta atmosfera by už mala iny smer podla mna a možno aj mm by sa citil ináč ako keby tam bol len stebou on sam on by sa citil ten doležity a ten ktoreho ty potrebuješ mať pri sebe - da sa ten porod vydržať aj bez epiduralky a ja som od znamych počula že ked epiduralka prestane učinkovať su bolesti väčšie ako ked rodiš s epiduralkou neviem čo je na tom pravda nemám skusenosti s tymto.
držkám palčeky aby všetko dopadlo pri porode dobre bez rozdielu ako sa rozhodneš a koho si zoberieš nezabudni je to cele o tebe a babatka tak si ten den uži a mysli len na pekne veci a ani sa nenazdaš a tak rychlo to ubehne a potom za par dni na všetko zabudneš a ked prejdu bolesti tak o 10 dni ani si nespomenieš na to aky si mala porod 🙂

gabrielapatrik
9. aug 2012

No môj manžel bol vystresovaný viac ako ja :D... Musel si ísť zapáliť cigaretku (lekár ho poslal vyvetrať as) a ja som medzi tým porodila... Mala som ukážkový pôrod, ale keby som mala bolestivý či vyčerpávajúci chcela som ho mať pri sebe a ak by som mala nejakú skvelú blízku priateľku čo by sa na to dala, možno aj ju... Podporujem Ťa v tvojom rozhodnutí, ale myslím si, že buď jeden alebo druhý.... Mám priateľku čo by ma "poľutovala" podporila a stála pri mne, takže ak by manžel sa na to nedal a ona by si trúfla, neváham 🙂...
Ale môžem aj povedať, že don´t stress... Fakt nie je to až také strašné... A ako ti dajú dieťatko do rúk, zabudneš aj aké bolesti si mala, zrazu všetko zmizne...

kokorunecka
9. aug 2012

Ja som tam nemala manžela a ani nikoho iného, lebo som nechcela.. Nemáš sa čoho báť. Ja som odjakživa omdlievala pri braní krvi a pôrod som si odsmiala.. 🙂 Proste nuda nad všetky nudy a zachvíľu bolo po tom 😀

liz_lemon
9. aug 2012

pri porode mozes mat len 1 osobu

ivaana2
9. aug 2012

ja som mala pri porode priatela ..ktory mi fandil ako sa len dalo...bez neho by som si to ani nevedela predstavit ...a keby tam nebol tak by som asi nechcela nikoho ...a hlavne nie nejaku cudziu zensku ...podla mna je to zbytocne ..manzelik ti bude urcite stacit ..

miminkacik
9. aug 2012

všetky ste jej super pomohli, úplne ste jej odpovedali na otázku.. Ona o dule a vy o svojich manželoch, fakt k veci.. @nicebaculka, skús napísať @dulkagabulka, ona ti poradí 😉 alebo pozri http://www.duly.sk/ 🙂

evuska32
9. aug 2012

ja som pri pôrode nemala manžela, lebo som nechcela. Zastávam názor, že do bolesti sa vie vžiť len žena, ktorá to zažila 🙂 a vôbec to neľutujem - bola so mnou mama (ale určite by som pristala aj kamošku prípadne dulu). Mužovi som povedala, že "zabiť" ho môžem aj doma 😀 😀 😀 . Nemala som ani epi (pri prvom som nemohla mať, lebo malý mal pupočnú šnúru otočenú aj okolo ruky aj okolo krku a hrozilo riziko zadusenia) a pri dcére som ju prešvihla (prišla som už otvorená na 7 cm) a prežila som to 😉 neboj, prežiješ aj ty určite 🙂 možno sa Ti budú tie minúty vliecť a pripadať Ti večnosť, ale veeeľmi rýchlo na všetko zlé a bolestné zabudneš 😀 držím pršteky 😵

zuzka1008
9. aug 2012

vyborna je pani, neviem ako sa vola, ale zistim ti, pracuje v Ba pre Kvapku- centrum pre rodinu

dulkagabulka
9. aug 2012

zoznam dul najdeš na www.duly.sk, su rozdelene podla krajov
su porodnice, kde moze byt pri porode dula i partner, treba sa pytat priamo v tej porodnici, v ktorej chceš rodit

čo sa tyka vyberu duly, dobre si urobila, ze sa pytas, mozno ti odpovie niektora, ktora ma skusenosti s konkretnou dulou.
Dula Zuzka BAjkaiová usporaduva v BA stretnutia žien s dulami- skus je napisat na zubajka@gmail.com, ze mas zaujem sa stretnut...stretavaju sa tam tehulky a duly, rozpravaju sa o všeličom užitočnom, tam ti mozno niektora padne do oka 🙂

petribela
9. aug 2012

už som čítala,že niečo takého existuje že Dula,,,ja čakám prvé,pôrodu sa obávam,,ale však my ženy hádam nie sme nejaké padavky,,manželík nech čaká vonku:o...pôrod je vecou ženy,ja si myslím, že nebudem ani vnímať a budem to mať chceť čím skôr za sebou,,,ale sú ženy také veľmi citlivé, ktoré to bez opory manžela nezvládnu..ale tak každá sme iná

stardust
9. aug 2012

dula=zbytocne vyhodene peniaze 😉

lo75
9. aug 2012

Zuzanku Bajkaiovu aj ja vrelo odporucam. Konzultovala som s nou vela veci a mam ju na telefone lebo som v LM. Ja idem na to kazdu chvilu a beriem manzela, ale taka dobra babska rada a povzbudenie je na nezaplatenie 🙂.

zexi
9. aug 2012

Ak by som išla znova rodiť, určite by som si si vybrala túto dulu: @dulkagabulka

katren
9. aug 2012

@nicebaculka prepac...neda mi to....
o 16,25 si sa pytala "co je dula" v diskusii porod s dulou a 10minut na to zakladas otazku a hladas dulu k porodu.....
dali ti v diskusii porod s dulou link na www.duly.sk tam je vsetko napisane, je tam zoznam dul a ty aj tak zalozis otazku ze kde najdes dulu....
pride mi to total pritiahnute za vlasy, ved ked som si vsetko nasla na konkretnej stranke, na co budem zakladat otazku???? ci to je novy trend tu na MK, ze kazda musime mat diskusiu ci otazku??? 😕

svetllana
9. aug 2012

@katren Jak to robíš, žena, že si furt na správnom mieste??? 😀 😀 😀

paris3
9. aug 2012

dulu ti neporadim, ale podla mna je to perfektna volba 😉 pri porode som tam mala muza, ale bolo mi to pravdu povediac na prd... bola som vystresovana, predporodna priprava mi bola na prd, vsetko som zabudla 🙂 ak budeme mat druhe, tak by som tam chcela dulu, nech ma usmerni, ukludni, podpori, atd. to naozaj od mojho muza nemozem cakat, aj ked je super 😉

radka24
10. aug 2012

Ked som cakala moje babatko tiez som premyslala nad touto alternativou. Myslim, ze u nas na Slovensku to ale nieje az tak potrebne. ja som pocas porodnych bolesti bola doma, kedze byvame iba 3 min od nemocnice, spolu s mojou mamkou sme to zvladali super. Co sa tyka samotneho porodu bol planovany za asistencie manzela, ale ked som zacala rodit, tak som ho poslala predsa prec, chcela som si to prezit sama ani neviem preco. Pri porode je pri tebe lekar a porodna asistentka, ktora tam je velmi napomocna. premna to bol krasny zazitok, ale bola som nanho psychicky pripravena a tesila som sa. takze si myslim, ze s dulou alebo bez duly v prvom rade sa musim pripravit na porod ty sama a potom bude vsetko v poriadku, jasne ze sa bojis, ale je to velmi pekny a nezabudnutelny zazitok. drzim palce 🙂 🙂

gubcikova
10. aug 2012

mňa rodili sestričky.doktor prišiel až ku koncu potom odišiel a prišiel ma zašiť.
@katren 😀

halminka
4. máj 2017

Ahojte, ak nemáte program na túto nedeľu - 7. mája, v Košiciach sa oslavuje Svetový deň tehotenstva. Na budúce mamičky čakajú prednášky na témy: Pôrod očami dieťaťa, Dula - sprievodkyňa tehotenstvom a pôrodom, Montessori - ako jeden z možných prístupov k výchove, a mnoho iného. Ak bývate poblízku, zastavte sa v HalmiSpace na Hlavnej 21. 🙂 http://halmispace.sk/dentehotenstva

tyaja5
4. máj 2017

@halminka myslim, ze dakujeme vsetky ti, ze si nas s touto akciou odoznamila, ale nemusis spamovat snad kazdu temu.naco to robis? co ti to akoze dava? 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre