Epidurálna anestéza

ivana1410
15. júl 2016

Pekný deň Vám prajem mamičky 🙂

chcela by som Vás poprosiť o Vaše " zážitky" pri pôrode s epidurálnou anestézou.
O mesiac rodím a dúfam že mi to pomôže sa rozhodnúť, či áno, či nie.

Ďakujem Vám pekne.
Ivka

erikaah
15. júl 2016

@ivana1410 Ahoj, ja som rodila pred 9,5 rokmi v Londýne a epidurálku som mala. Bohužiaľ, mne zabrala len na jednu polovicu tela, takže som kontrakcie cítila - no neviem, či polovičné 😀 , nakoľko ja som mala veľmi silné bolesti ...
Teraz čakám druhé bábo a ak budem mať znova také bolesti a bude to možné, epidurálku si určite dám pichnúť a budem dúfať, že mi celkovo zaberie 🙂
Po pôrode som bola, ako ochrnutá - máš znehybnené nohy, ale s pomocou som prešla na záchod... Inak ma to nijako neovplyvnilo v normálnom fungovaní 🙂

katarinaina
15. júl 2016

obe deti sa mi narodili s epiduralom. V oboch prípadoch som citila kontrakcie - tak to ma aj byt aby si vedela kedy tlacit. Ale s epiduralom bola ta najhorsia bolest kontrakcii neutralizovana. S epiduralom mam tie najlepsie skusenosti. Dolezite je aby ten anesteziolog vedel epidural dobre pichnut.

anjika42
15. júl 2016

ja som migrenička a aj keď som sa bála, epidurálku som si nakoniec dala a bolo to tak lepšie, nemala som žiadne problémy po nej - rodila som minulý október v Ružoinove BA, najprv mi anesteziologička dala na skúšku menšiu dávku a keď som povedala, že je to ok, dala mi celú dávku epidurálky

pribinak
15. júl 2016

mala som epidural a mozem len odporucit, ked boli uz kontrakcie fakt silne, skvele to zabralo, trvalo to cca 15 min kym epidural zabral, ale ked zabral tak to bola obrovska ulava, mohla som si oddychnut a vydychnut si
mozes este urobit tak, ze urcite podpis, ze chces epidural a ked nebudes potrebovat a budes to dobre zvladat aj bez epidural, tak si nevypytas a oni ti to nepichnu, peniaze ti vratia spat, aspon tak to fungovalo na Kramaroch

sibalka21
15. júl 2016

Uricte ano, ja som rodila takmer 30 hodin so silnymi bolestami a velmi mi pomohla ta epiduralka, aspon som si trochu oddychla a pospala.... Cize urcite som za 🙂

gabika_tkacikova
15. júl 2016

ja som bola tak napoly či chcem alebo nechcem. Keď som prišla do pôrodnice a bolesti už boli také, že by som brala hocičo len aby to prestalo, už bolo na epidurálku neskoro 🙂 zvládla som to a teraz som si istá, že pri druhom pôrode určite nechcem epidurálku 🙂

ivana1410
autor
15. júl 2016

@pribinak áno viem o tej možnosti vratenia penazí ak by mi epi nedali ..... v pondelok skočim k anesteziologovi na Kramare, nech som kludnaa 🙂

vroni
15. júl 2016

mala som dvakrat epiduralku a nohy som nemala znehybene ani raz, len som necitila kontrakcie prvej fazy (to je ucelom hry). Mavam migreny, ale ziadne bolesti hlavy ani ine problemy som po epi nemala, takze by som pri dalsom (teoretickom) porode znovu brala epi. Nepritahuje ma adrenalinovy sport a o skusanie, kolko zvladnem som nemala zaujem.

tobnuf
15. júl 2016

http://najmama.aktuality.sk/clanok/242371/nazor...


Ja osobne by som si to nedala. Jedna baba pisala ze jej anesteziolog zle pichol epiduralku a jednak jej nepomohla a este ma dodnes z toho problemy .. myslim ze sa to da zvladnut aj bez.

ewelyn3
15. júl 2016

Ja som chcela anestezu vzdy...pri prvej dcere som ju aj mala a bolo to super, necitila som skoro ziadne bolesti, porod v pohode prebehol, sitie som vdaka nej tiez necitila. Len to trvalo dost dlho kym som sa otvorila na tych 10 cm...sestricky vraveli ze to kvoli tej epi...ze bez nej by to islo rychlejsie..ale podla toho ake som mala kontrakcie kym mi tu epi dali, tak aj bolestivejsie.
Pri druhej dcere zas vsetko islo tak rychlo, ze napriek tomu ze som epi chcela, ani mi ju nestihli dat. Ale ten druhy porod ani tolko nebolel ako ten prgy, telo uz asi vedelo do coho ide a lepsie to zvladalo. Len to sitie potom bolo na kocku, to stipalo jak svina, viac bolesti ako cely porod 🙂.
Ale s epi alebo bez nej, neboj, urcite to zvladnes, zenske telo je na to stavane, aby to zvladlo! Hlavne nedopustit aby si zacala robit paniku a vsetko dobre dopadne! Drzim palce!!!

ivana1410
autor
15. júl 2016

@ewelyn3 dakujem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre