Laryngitída u 4 mesačnej. Čo jej pomôže?

bahara
4. okt 2011

Ahoj moja dcérka má onedlho 4 mesiace a už 5 dní bola soplavá aj zo dva dni horúčkovala..dnes do rána mi zachrípla tak som ešte zbehla za lekárkou ktorá mi povedala že máme laryngitídu ☹ má z tým niekto skúsenosť?prosím o radu ako na tú mrchu ísť nech sme čím skôr zdravé..dostali sme čípky aj sirup na vykašliavanie no môžem ešte niečo urobiť pre zlepšenie jej stavu?Inak dcérka je celkom pokojná veľa prespinká taký trpezlivý pacient plačká len keď jej sajem soplík ináč je slniečko..vopred ďakujem za radu 🙂

tatiankaba
4. okt 2011

Mne sa celkom osvedcil homeovox salviovy, repikovy caj, vyter s olivovym olejom aj nosteka 🙂

adinnka
5. okt 2011

Ahoj, moj syn tiez na to trpi.. je to vlastne alergicka reakcia na prechladnutie a to sa prejavuje tym, ze mu opuchne dychacia trubica, u dospelych to nevadi, ale u deti je to nebezbecne, lebo sa im zle dycha a tazko, je to dane aj z fyziologickeho hladiska. Ja ked viem, ze ma sopliky alebo pokasliava, tak mu davam preventivne sirup Aerius, mam to od doktorky na predpis (alebo este sirup Lontermin). Dva alebo tri krat som musela dokonca pouzit cipky Rectodelt, tiez na predpis, ale su to kortikoidy, tak to iba, ked mu bolo hodne zle. Dala mi ich doktorka, ked som bola u nej prvy krat, aby som mala po ruke, keby sme boli niekde na cestach. Inak pomaha otvorit okno a poriadne vetra a malu zabalit do deky a tiez nie je dobry suchy vzduch. a poriadne odsavat nostek...

katy1979
5. okt 2011

je tu tema o lary tak studuj tam

pifina
5. okt 2011

mojmu bratovi zaberal doma robeny divozelovy sirup, ale bol starsi, ked mu to mama davala ...

gazela00
5. okt 2011

Laryngitída je nočná diagnóza, je potrebné otvoriť okno, aby vošiel chladný vzduch, ak máte doma fenistil podať podla hmotnosti dieťaťa a tiež calciový sirup, olejový zábal na hrdielko, zvlhčovať vzduch- vlhký stan(namočíme plachtu a dáme na postielku). Vo väčšine prípadov je nutné ísť na pohotovosť, nikdy laryngitídu nepodcenujete, môže ohroziť život dieťatka, ak dieťaťko začne sliniť a ťažko dýcha, hrdielko je velmi opuchnuté, potrebuje inhalácie a injekčne kortikoidy...!može vám prestať dýchať! Ak ste už laryngitídu raz prekonali, počítajte s tým, že sa často opakuje. Váš detský lekár by vám mal k pohotovosti predpísať čípky s obsahom hydrokortizónu- ak nepredpíše, pýtajte si-, dieťaťku ho podáte ako prvú pomoc, ked sa laryngirída zopakuje. V takom prípade, podáte aj fenistil calciový sirupček, zábal na hrdielko- všetko čo je vyššie popísané, dieťaťko ukludniť, dať piť čajík.. vtedy to väčšinou prejde a nemusíte v nočnú hodinu bežať na pohotovosť.