Má význam používať odsávačku, keď mliečko vyteká zatiaľ len po kvapkách?

Zodpovedané
14. máj 2019

Dobrý deň,

2.5.2019 sa mi sekciou narodila v 34. týždni dcérka. Odtiekla mi plodová voda, ale podarilo sa ju zastaviť a vybrať kortikoidnú liečbu. Dcérka hneď po vybratí z maternice plakala. Mala váhu 2 630 g a 49 cm. Stále je ale v inkubátore a dávajú jej umelé mliečko. Ja sa snažím odstriekavať, ale ide to pomaličky po kvapkách. Zatiaľ nie je šanca, aby som odsala toľko mlieka koľko potrebuje.

Viem, že je dôležitý kontakt, ale ešte som ju nemala ani na rukách a to ma veľmi trápi. Vody pijem viac ako dva litre za deň, pijem aj vineu a každé ráno šálku mlieka a dve šálky čaju. Dnes mi prinesú aj čaj na kojenie.

Má význam používať odsávačku, keď mliečko vyteká zatiaľ len po kvapkách?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno význam to má. Buďte rada za každú kvapôčku. Prsia treba stimulovať. Akonáhle to bude len trošku možné, buďte s bábätkom v kontakte a skúste ho prikladať a dojčiť.

Skúste zabezpečiť, aby nemalo cumlík a nedostávalo UM fľaštičkou. Poobzerajte sa v okolí po dobrej LP, ktorá Vám po návrate domov môže veľmi pomôcť s rozkojením.

Nebojte sa. Občas je začiatok komplikovanejší, ale šanca na výlučné dojčenie je obrovská.

Držím palce.


Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová