Môžem použiť Diazepam po expirácii?

patulka83
19. nov 2012

kedze som predchvilou pridala otazku a nemozem tam reagovat,tak mi neda nevytvorit diskusiu...snad sa tu mamicky, ktore mi tam odpovedali, najdu.... mudr. s 30rocnou praxou snad nie je na hlavu, ked mi povie, aby som malej pri teplote vyssej ako 38 stupnov, dala polovicu diazepamu ako prevenciu proti krcom...len som sa tu pytala, ci mozem dat diazepam 3 mesiace po expiracii,ci to nebude mensie zlo, ako keby mala dostat krce.

tenty
19. nov 2012

@patulka83 ahoj, pri tejto teplote to podla mna nie je nutne 😉 ale vies co, u nas pri vysokych teplotach super zabera obklad z bieleho sucheho vina, namoc don vreckovky a obviaz malej chodidla a zapästia, sama budes prekvapena akorychlo teplota klesne 😉

ankaevka
19. nov 2012

@patulka83 liek po expirácii určite nedávaj...radšej choď na pohotovosť a daj si predpísať nový...čítala som tie odpovede na otázku, ja ti neviem povedať kedy čo a ako sa dáva diazepam, naša pediatrička nám ho nikdy nepredpísala...nám vždy hovorí striedať nurofen s paralenom pri vysokých horúčkach...tvoja dcérka dostáva febrilné krče, preto ti ho lekárka predpísala?

zmrzlinka
19. nov 2012

po epiracii nedavaj.....nam moja mama davala pri vysokej teplote diazepan vzdy.....vystriedali sme troch pediatrov a kazdy to doporucoval......urcite je to mensie zlo ako krce.

lentuska
20. nov 2012

@patulka83
Ahoj, no s tym diazepamom by som isla na to opatrne- pri dlhodobom uzivani sa stava navykovym. Tlmi centralnu nervovu sustavu, ale nic nelieci vlastne. Diazepamom sa moze clovek predavkovat, protože toxická dávka je pomerne vysoká.
Neuvazovala si vyskusat bioregulacnu a mitochondialnu medicinu? Kedze to je medicina, ktora pracuje az na bunkovej urovni a ludia, kt. uzivaju takyto liek maju poskodenu nervovu sustavu. Poznam jedno dievca, ktore po zaockovani v 13tich v skole ( a este jedna jej spoluziacka) dostala epilepticke zachvaty, jej matka si mysli ,ze to mala z toho ockovania. Po 10 rokoch dievca samo od seba lieky vasadio a prestalo uzivat, lebo mala pocit,ze tie zachvaty jej vyvolavaju prave tie lieky , ktore na epilepsiu uzivala. Jej mamka nasla toto vysetrenie a zasli tam. Behom par mesiacov , dievca beha vysmiate a ziadne zachvaty nema....dali ju tam do poriadku.... ja byt tebou si zajdem vypocut aj iny nazor a vyskusat aj iny postup liecby. Ja osobne moc tymto lekarom uz neverim, ved sa pozrite,co robia s nami chudakmi. Oni ani nemaju cas nato aby lekarmi boli, lebo system z nich spravil iba birokratov.....

gocrazy
20. nov 2012

@patulka83 moja svagrina je farmaceutka, tiez som mala diazepam po zaruke asi dva mesiace, a potrebovala som pri 40-tke podat dietatku aby mi neskrcovalo a ona neodporucala tento konkretny liek po expiracii podavat, obzvlast nie malym detom...

cestovka
20. nov 2012

malý mal pred týždňom akútny zápal hrtana a priedušiek a mal problém s dýchaním a na pohotovosti nám tiež napísali diazepam. načo ked som isla následne k pediatričke, tá sa začala rozčulovať, prečo mi napísali diazepam, že ten liek sa už dávno deťom nepredpisuje, a že keď je malý navyše alergik, mám mu dávať zodac, že ten je účinnejší. tak som vlastne nepochopila, načo ten liek má slúžiť. ale určite by som žiadny liek po expirácii dieťaťu nedávala.

cecil36
20. nov 2012

@lentuska preboha, ved zakladatelka chcela dat dietatu diazepan jeden krat pri vysokej horucke, aby dieta nedostalo febrilne krce a nechcela mu ho miesat denne do jogurtu 😀 Naco prosim ta bioregulacnu medicinu? Decko je chore, ma teplotu, viroza prejde a je ok. Na to nepotrebuje skusat alternativnu medicinu, to musi vylezat s paralenom alebo nurofenom, pripadne cibulovym sirupom a hotovo. A ak mava krce, tak aj s uz spominanym diazepanom.

cecil36
20. nov 2012

@cestovka ten liek ma sluzit ako prevencia pred febrilnymi krcmi (nechi to zazit na vlastnom dietati) a ak by ich dietat dostalo, tak zodac by mu bol na velke ho.no. Samozrejme suhlasim, po expiracii urcite nie 😉

lentuska
20. nov 2012

@cecil36
Jasne, ak ma beznu horucku, tak naco, asi som to zle pochopila. Ale tie krce su asi nie je normalne pri horucke, na tom sa snad zhodneme,ci?

sorciera24
20. nov 2012

@patulka83 sorry, ale poznam rad radom mudr. prave s takou praxou, kt. su na hlavu a tato evidentne je.... 😒 .....asi by si si mala co to precitat a zistit o diazepame....to nie je liek proti horucke, nad 38 nedavam ani paralen, nieto este diazepam!!! a po zaruke uz duplom nie! 😠

hradnapani
20. nov 2012

@patulka83 to by si sa cudovala, ake "stredoveke" rady rozdavaju niektori pediatri. Ale budiz. Ked je natolko veris, tak jej daj. Ale pre dobro svojej dcery sa opytaj na tuto praktiku aj inych lekarov a mozno sa ti otvoria oci.
Co sa tyka liekov po expiracii: vzdy sa pocita s tym, ze ludia budu brat aj lieky po expiracii, napriklad, ze si to nevsimnu a uziju, takze taky liek hned cloveka len tak nezabije. Niekde som citala tusim o siestich mesiacoch po exp. ALe: 1./ dietatu by som taky liek urcite nedala 2./ ked viem dopredu, ze je po exp,. tak by som ho nedala ani dospelemu

jkadankova
20. nov 2012

No dievčatá perlička: Môj malý mal nedávno vysokú horúčku a ja som pár dní pred tým odniesla diazepam do lekárne, lebo bol starý. Tak som nabehla k susede, či nemá, ak by bolo v noci zle. A milá zlatá teta vybrala zo skrine krabičku s expiráciou v r. 2007. Vravím jej, nech to odnesie do lekárne, že to už je staré. Na druhý deň ju stretnem a vraví mi, že jej dcéra (je detskou lekárkou v nemocnici) vravela, že to kľudne môžem dať, že to oni také v nemocnici dávajú!!! No skoro ma šľak trafil!

hradnapani
20. nov 2012

@jkadankova aha, tak uz chapem, preco toto nase zdravotnictvo produkuje chorych pacientov 🙄
parada, podavat liek pat rokov po zaruke

jkadankova
20. nov 2012

@hradnapani No čo na to povedať... toto mi len potvrdilo, ze v PO do nemocnice ani za pána jána a kto vie, či to tak nie je všade ☹

cecil36
20. nov 2012

@lentuska Normalne- nenormalne, je to vec, ktora sa moze stat bezne pri horucke. Nie je to "patologicky" jav amloze sa vyskytnut u hocijakeho dietata. Finta je v tom, ze nevies, ci tvoje dieta moze mat pri horucke febrilne krce. Ja som ich mavala bezne ako dieta, dcera ich mala jeden jediny raz a vobec to nebolo pri najvyssej teplote aku mala. Ona bezne mava pri chorobe 40°C teploty, ked mala febrilne krce mala ich pri teplote cca 39°C, ale vybehla velmi rychlo a vtedy sa to moze stat.
@sorciera24 nad 38°C nedavas ani paralen? To si asi nemala decko s febrilnymi krcami 😉

cecil36
20. nov 2012

@jkadankova ty jo, radsej sa nedostat do nemocnice 😝

sorciera24
20. nov 2012

@cecil36 kazdy normalny lekar podotykam ti povie, ze paralen sa ma davat az nad 38,5 - 39...ja do 39 nedavam......ak das, utlmis tym reakciu...co su tie tploty, kt. telo bojuje s virusom, ked ho utlmis paracetamolom, nielenze sa virus neznici, ale bakterie a virusy sa rychlejsie mnozia....a celkovy priebeh choroby je dlhsi......moj ma teplotu a do 2 dni je fit.....prave pre toto....(uz som sa poucila a viem, ze to funguje...)...nie, moje dieta nemalo febr. krce a to mal teplotu uz aj skoro 40......cize to je len loteria.....poznam aj tych, kt. male febr. krce napr. pri teplote pod 38.....to by som mmusela davat stale....(ok, je ine, ak uz dieta febr. krce malo a je na ne nachylne....vtedy chapem......ale v inom pripade, urcite preventivne nie....a nie pri teplote 38, ci 39.....

cecil36
20. nov 2012

@sorciera24 napisala si: nad 38 nedavam ani paralen, nieto este diazepam!!! Z toho logicky vyplyva, ze nad 38°C nedavas nic. NIkde si tam nenapisala, ze od 39°C uz davas 😉 Ja davam nad 38,5 lebo mojim detom stupa teplota na 40°C velmi rychlo. Ked ma na obed 37°C, tak viem, ze do dvoch troch hodin ma 40°C, bez ohladu na to ci ma anginu,chripku alebo "iba" virozu.

sorciera24
20. nov 2012

@cecil36 jaaj, tak prepac, som sa fakt asi zle vyjadrila v tom prvom prispevku;)....takze tak do 39 nedavam;).....jasne, kazdy organizmus reaguje inak....ale aj ked je to len viroza, to telo prave vysokou teplotou bojuje proti virusom....obranna reakcia🙂....ale ajsne, pri 40, uz davam aj sprchu a mliecne obklady (v prvom rade...)

dejnas
20. nov 2012

rýchly vzostup teploty je otázkou doslova pár minút.... môže to byť napr. z 37,3 na 38,5 v priebehu 15 minút.... a to je obrovské riziko - vtedy môže dôjsť k febrilným kŕčom... čiže skutočne nemusí ísť o vysoké horúčky...
moja dcérka máva tiež horúčky dokonca tesne cez 40C 😝 aj v nemocke takto horúčkovala... a čuduj sa svete, nik z lekárov, vrátane primárky - ani len nespomenuli podanie diazepamu.... tiež sú všetci na hlavu ??? 😕 celé pediatrické oddelenie?
viem, že to tak kedysi bolo, ale už sa od prevencie úpúšťa.... práve tí dr. s 30 ročnou praxou ho odporúčajú často naďalej... preventívne by som podala len dieťaťu, ktoré už febrilné kŕče malo, t.j. je vysoký predpoklad, že sa zopakujú... inak je lepšie žiadať od dr. - ak vám / vašim deťom už predpíše diazepam - rektálny a ten podať v prípade kŕču 😉

sisaha
20. nov 2012

moja mala bola pred mesiacom v nemocnici s teplotami 40,3. Nikto jej diazepam nepodal. Teplotu zrazali sprchovanim, antipyretikami a studenymi infuzkami. Ine je, ak dieta krce zvykne mavat..vtedy je na mieste. Inak by som preventivne vobec nedavala...

palomka
20. nov 2012

baby ved nikdy neviete ci vobec a kedy moze tie febrilne krce dostat 😒 aj mojm u malemu ked mal 6m a mal zapal priedisiek kazali na pohotovosti kupit diazepam a ked bud evysoka teplota tak dat spolu s panadolom. ako prevenciu...mozno velke alebo vacsie deti tym nie su ohrozene (tymi krcami) ale pri mensich by som asi dala. ale po expiracii nie. diazepam uvolnuje svaly tak preto je dobre ho dat pri horucke...alebo napr. Rectodelt capiky, tie tiez mozu pomoct aj napr. ked su velmi zapalene a opuchnute mandle a dietat nevie dobre prehltat. ale tie zasa obsahuju kortikoidy 🙂 no s liekmi je to tak. my mame tak yproblem s dcerou ma skoro 4roky a nemoze ani paracetamol a ani ibuprofen. musime len obklady a zabaly....ale citala som tu na MK, ze pri vysokej horucke okrem liekov zaberaju bud platky citronu na zapasti alebo zemiaky na chodidla a do dlani. ale aj tvaaroh, dokonca niektora pisala, ze vajcia z chladnicky dat dietatu do dlane, ze ho ochladi a teplotu stiahne....takze najblizsie toto budem ja skusat 😀 aaaalebo homeopaticke liek na teplotu 😉 ale po expiracii fakt nie

patulka83
autor
23. nov 2012

@sorciera24 a vsetkym podobnym :SAMOZREJME, ZE VIEM, ZE DIAZEPAM SA NEPODAVA KVOLI HORUCKE,ALE PROTI KRCOM. Neviem naco reagujete na otazky, ked nepoznate moju malu, neviete, za aky cas jej stupla teplota, ci mavala predtym krce...Ja som sa vas nepytala, ci jej mozem podat diazepam, ale ci jej mozem podat diazepam 3 mesiace po expiracii ! Mudr. mi nedvihala telefon, tak prve co ma napadlo bolo napisat sem a opytat sa niekoho, kto sa do toho rozumie, ci by to nebolo mensie zlo, ako dostat krce...Vdaka za pochopenie 😖