Môžem si dať odstrániť znamienko počas kojenia?

tehulka_mk
6. sep 2012

Baby,mozem si dat odstranit znamienko pocas kojenia? Na umrtvenie sa tam pichne injekcia,tak len preto sa pytam (ci to nebude mat nejaky vplyv na mlieko). Ma niekto skusenost?

gabrielos
6. sep 2012

Mne brali dve znamienka ked som kojila (a stále kojím) a dala som si len pauzu do večera, než to vyprchá a bolo všetko ok 🙂

moni
6. sep 2012

nema to vplyv na mlieko, je to lokalna anesteza. asi pred mesiacom mi jedno vyberali

katren
6. sep 2012

a preco sa nespyytas tam, kde si chces dat znamienko odstranit????

ludka77
6. sep 2012

v pohode, to ti pichnú len pri znamienko úplné minimum, nemá to žiadny vplyv na nič. Mne dokonca vyberali 7 naraz (pekne rozložia jednu dávku) - síce som vtedy nekojila ale nemá to fakt žiadny vplyv lebo ti toho pichnú minimum

mijunik
6. sep 2012

Mne tiež dermatológ, keď mi odstraňoval niečo ako znamienko, pichol znecitlivujúcu injekciu, povedal, že to pri kojení nevadí. Odstraňoval mi to elektrickou ihlou. Ale chirurg, keď som mala po pôrode nejaké problémy, tak ten mi hovoril, že v tehotenstve a počas kojenia sa úplne inak a horšie hoja jazvy. Nuž hormóny... Takže ak Ti majú znamienko odstraňovať chirurgicky, tak radšej to ešte poriadne zváž, aby si náhodou nemala škaredú jazvu. 🙂

katkatt
6. sep 2012

@katren podla mojich skusenosti maju casto lekari (gynekolog, chirurg, kozny) horsie poznatky o vplyve roznych veci na kojenie (anesteza, atb, kojenie pri teplote a pod.) ako laktacne poradkyne, prip. informovanejsie mamicky

mne vyberali pred pol rokom okolo obeda jedno znamienko, lokalne znecitlivene (mesocain) a pol dna som si potom este odstriekavala mlieko, vecar a v noci som uz normalne kojila, na druhy den maly spal doobeda nezvycajne dlho, ale neviem, ci to bola nahoda alebo este vplyv tej anestezy

sympa1
6. sep 2012

tak to som sa teraz zasmiala!!!!!!!! tuto tvrdi ze doktori maju horsie poznatky...a to skoro vsetky odvetvia.... ako informovane mamicky.... 😀 🙄

kkl82
6. sep 2012

@tehulka_mk zastanem sa nazoru @katkatt a budem tvrdit, ze mnoho lekarov nema informacie o vplyve medikamentov na kojenie. nie je to preto, ze by boli "nevzdelani", ale vyrobcovia lieciv netestuju na tehotnych ani dojciacich zenach z pochopitelnych dovodov. kazdy neziaduci ucinok pre tuto skupinu zien sa len predpoklada resp. nepredpoklada. preto by som radsej oslovila certifikovanu laktacnu poradkynu, kedze maju prepojenie na medzinarodnu ligu la leche a minimalne niekto z nich by taketo poznatky resp. skusenosti mal mat.

ladytt
6. sep 2012

Aj ja som si dala vyberať znamienka počas kojenia a v pohode. Ale nie chirurgicky, ale laserom. Chirurgicky by som viac už nešla, ale to nesúvisí s kojením. Laserom to bolo oveľa menej bolestivé, rýchle a aj sa to dobre hojí. Niektoré jazvy už ani nevidno.

strapco13
6. sep 2012

@tehulka_mk mozes si dat vybrat znamienko, lokalne zmecitlivejuce laz´tky mozes mat aj pri inych vykonoch /zubarske a pod/ ..nie je nutne ani prerusit dojcenie ani menit rezim dojcenia