Môžem počas kojenia cvičiť?

Zodpovedané
12. aug 2019

Dobrý deň,

rada by som sa spýtala na kojenie a cvičenie. Synček má dva týždne a kojím.

Môžem začať cvičiť?

Nebude to mať vplyv ma kojenie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

s cvičením počkajte. Okrem polohovania a dychových techník pre uloženie maternice na pôvodne miesto sa neodporúča cvičiť.

Začať môžete po skončení šestonedelia, telo je plne regenerované a pripravené na ďalšiu záťaž.

Cvičenie nemá negatívny vplyv na kojenie. Treba si vyberať cvičenie alebo šport, kde nie sú švihové, výbušné a kontaktné techniky.

Cvičenie má byť regeneračné a aktivačné. Bez stresu.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk