Inhalátor na sťažené dýchanie?

domi2425
30. dec 2018

Ahojte, mám taký problém s dýchaním. Aj pri menšej fyzickej námahe sa veľmi rýchlo zadýcham a mám taký blok, akoby som sa nemohla nadýchnuť. Do toho ma bolievalo aj srce pri akejkoľvek dávke kofeinu, čiže ten som vyradila úplne. Doktori mi v tomto smere veľmi nepomohli, srdce mi vraj ide ako švajčiarske hodinky a nemám ani žiadny iný problém, len mi oznámili že mám zablokovanú hrudnú chrbticu a nejaký čas som chodila na rehabilitácie. Cvičenie pomáhalo, cvičím pravidelne, ale cviky pomáhať prestali. S priateľom by sme veľmi radi chodili do hôr ale asi by som nestíhala s dýchaním. Myslíte si, že by mohol pomôcť nejaký inhalátor? A ak áno tak aký? Veľmi tomu nerozumiem a nechcem zas absolvovat milion vyšetrení kde mi nakoniec aj tak nič nezistia, pretože som sa asi rok naťahovala po doktoroch a stále nič. Ďakujem

laura_222
30. dec 2018

@domi2425 moja teta mala podobne problemy dlhe roky lezala aj na plucnom a nikdy jej na nic neprisli teraz ma chudatko astmu a kopec inych diagnoz😞😞 kupili sme jej tento inhalator
https://tlakomeryomron.sk/inhalatory/Inhalator-... bol to vianocny darcek radila som sa v zdravotnickych potrebach vraj je aj astmatikov a ludi s chorobami dych.ciest.

domi2425
autor
30. dec 2018

@laura_222 a nevieš náhodou ako to celé funguje? že ako často to treba používať a či sa stav začal zlepšovať? 🙂

laura_222
30. dec 2018

@domi2425 pri astmatikoch kludne 3 krat denne bezny clovek ked ma problemy alebo vraj preventivne raz denne. Inhaluje mineralnu vodu napriklad vincentka alebo solny roztok 9 g soli v litri prevarenej vody. Dostala ho na vianoce o par dni s nou bude tak sa opytam a napisem Ti. Ale hovorila ze ked jej davali inhalovat ked bola v kupeloch pomohlo to velmi a citila sa lepsie

domi2425
autor
30. dec 2018

@laura_222 ďakujem veľmi pekne 🙂

knaza
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
knaza
Autor odpoveď zmazal
Zobraz