Pocit "Ihličky" po tele - čo to môže byť?

mirka4821
8. dec 2018

Zažil niekto už tento neprijemny pocit? Akoby vas niekto jemne pichal tenkou ihlou rôzne po celom tele, vsetky vysetrenia mam v poriadku krv, alergia atd. Sem tam ma aj zasvrbi pokozka. Co mi chce telo povedat?

natalianm
8. dec 2018

@mirka4821 ahoj ja som toto mala, bolo to neskutocne neprijemne take pichanie na roznych miestach. robili mi asi vsetky mozne vysetrenia brala som aj vysokde davky magnezia potom ak calcium lebo vsetci lekari sa tvarili ze to je proste stres a podobne ze tetania ked ti to nieco hovori... do toho este bolesti v hlave neskutocne nepopisatelne. naozaj nic nepomahalo...trvalo to dost dlho. pravdupovediac asi aj rok a pol....
mozno mas ine pocity pichania po tele ako ja ale mne to preslo postupne... mala som tazke stresove obdobie... a toto bolo vyvrcholenim vsetkeho. dostavala som sa z toho fakt dlho.
skus ale to magnezium magnerot a nasad aj calcium

mirka4821
autor
8. dec 2018

@natalianm ano je to neprijemne velmi, pocitujem to fakt na kazdom kusku tela, nechapem co sa to deje. Vsetky vysetrenia su uplne v poriadku, zeby toto robil stres? Vsimla som si aj svrbenie . Zacala som brat magnosolv tak hadam sa to ukludni.

natalianm
8. dec 2018

@mirka4821 nemusis prave teraz byt v strese mohlo to byt aj tak ze si nedavno mala tazke obdobie neviem... mne to tak zacalo ze vlastne ked bolo to zle obdobie bola som ok a zrazu ked sa to ako tak zlepsilo som sa dostala do takychto stavov...ja si myslim ze to je neurologicke ziadna alergia ani nic musim pozriet v spravach lekarskych co tam popisal neurolog.vysvetlenie toho pichania. uz si nepamatam ale ja som vedela ze to je neurologickeho povodu... skus vela relaxovat. mne napr pomahala voda plavanie. tam som to necitila. lebo vtedy sa to telo uvolni svaly sija vsetko napatia a necitila som to tak. skus tie vitaminy a aj Becka dopln.

mirka4821
autor
9. dec 2018

@natalianm dakujem velmi pekne za reakciu. Uz dost dlho som sa trapila zapalom trojklanneho nervu, priserne bolesti , stale beriem tabletky uz je to vyse roka, do toho zacal chodit syn do skolky a je pravdielne chory, tazko to zvladam tak asi mozno to sposobilo ze telo tak reaguje. Neviem. V kazdom pripade svoju povahu nezmenim. Vzdy sa pre vsetko velmi trapim a premYslam, no darmo 🙂

natalianm
9. dec 2018

@mirka4821 no to ano ja som tiez taky clovek co sa pre vsetko trapi vsetko riesi, a mozno aj prehnane. drzim ti palce velmi. dostanes sa z toho len to chce cas

mirka4821
autor
9. dec 2018

@natalianm dakujem velmi pekne za podporu, vazim si to a prajem pekne sviatky 🙂

catherinah
9. dec 2018

Skus Milamma N, je na periferne nervy.

nini1010
9. dec 2018

Mozbo odveci ale predsa-naaahodou si nebola posledbou dobou v blizkosti sklenej vaty?

mirka4821
autor
9. dec 2018

@nini1010 nie nebola. Trva to uz dva mesiace.

mirka4821
autor
9. dec 2018

@catherinah vyskusam, Milgammu som uz brala na regeneraciu trojklanneho nervu.

natalianm
9. dec 2018

@mirka4821 skus si dat predpisat neuromultivit je to to iste co milgama ale ma to este lepsi ucinok a preto je to na predpis.

mirka4821
autor
9. dec 2018

@natalianm vdaka za radu 🙂

elisimi13
21. jan 2019

@mirka4821 ahoooj ako ti to prosim dopadlo? Ja pocitujem to iste. Zacalo to neuralgiou trojklanneho nervu, uzivam Milgamma N, dostavam obstreky na jednej sukr klinike, tvarovy nerv ako tak dobre a zrazu toto. Ihlicky citim vsade po celom tele aaaaaa

lamadea
23. mar 2019

@elisimi13 ahoj.este stále máš ihlickovanie?
Riesila si to už nejako?
Poraď prosiiim 🙂🙂🙂🙂

elisimi13
23. mar 2019

@lamadea ahoj 😉 napisem ti spravu

001sara
16. aug 2019

@elisimi13 zdravim, poprosim aj ja info ohladom ihlickovania

feriste
19. sep 2019

@elisimi13 ahoj aj ja ak môžem budem rada správe a rade... ihlickovanie

lamadea
19. sep 2019

@feriste ja to mám definitívne potvrdene že je to z dlhodobého stresu. Trvá to dosť dlho. Svrbenie tela a ihlickovanie.

elisimi13
19. sep 2019

@feriste, @001sara, lamadea
ahojte, je to pravda, pravdepodobne to bude stresove vypätie. Dala som si spravit bunkove testy (imunologia-alergologia) a vysiel stres, oslabena imunita. Dnes to ma nazov "tetanicky syndrom"
Vela, vela kvalitneho magnezia, vit skupiny B a co najviac psychickej pohodicky. Vsetko zavisi od psychiky. Skuste sport, jogu atd...coraz viac mladych ludi trpi tymto syndromom...drzte sa 😉

feriste
19. sep 2019

@elisimi13 super ja užívam magnerot... moja skúsenosť zažila som riadny stres v júni keď som bola s dcérkou s vážnym zápalom pluc v nemocke, ako sme sa vrátili domov stres opadol ale čo sa začalo diať so mnou to som nikdy nezažila.... začala mi tŕpnuť polka tvare (kedysi som prekonala Bellovu obrnu) a neskutočne závrate... nasadila som si milgammu n a magnerot a naozaj prešlo cca po mesiaci... neurologicka mi povedala, že mám nervové bunky citlivejsie... a rovnako aj teraz stres v práci a ihlicky, únava....

natalianm
19. sep 2019

@feriste ja inak to iste... ked tazke obdobie preslo, mala som realne menej stresu vsetko opadlo a zrazu problemy somnou. presne toto neskutocne pichanie, trpnutie aj ruk, tvare, pichanie po celom tele, a neurologicka to iste povedala. Trvalo to dlhi celkom ale potom to vsetko ustupilo ked som konecne porodila dcerku a som doma na MD klud a ziadny stres

elisimi13
19. sep 2019

@feriste ahojik feriste, presne ja nieco podobne. Prva neurologicka u ktorej som bola ma vysetrila za 2 min a so silnymi liekmi a vetou: "Tieto lieky su len od bolesti,ale neriesia pricinu", ma poslala domov. Kontrola o 3 mesiace. Mala som silne bolesti v oblasti tvaroveho nervu, ucho, ihlicky, bolest svalov na nohach, rukach, herpesy na ustach kazdy tyzden...uplne nezname veci...doma dve male deti, par dni pred Vianocami a ja KO... uzila som teda 1 tbl od neurologicky, ale bola som z nich uplne "mimo". Takze lieky skoncili hned v kosi. Skusala som hladat pomoc inde...Objednala som sa teda na sukromnej neurologickej klinike a az tam mi pomohli, vysvetlili a dali ma dohromady ...dala som si krcnu chrbticu do poriadku (co mi pomohlo hned na tvarovy nerv), uzivam magnerot cca 9.mesiacov aj milgammu N...teraz uz len fyzio, SM system, joga a naozaj snazit sa byt co najviac psychicky oki. Medzitym som si dala spravit testy bunkovej imunity, a tak sme sa naozaj dopracovali k tetanii. Naozaj tym trpi vela mladych ludi a tiez sedi aj to, ze to u mna vzniklo nahlym "stresovym vypätim" v urcitom obdobi....
Naozaj doplnat magnezium kazdy den dlhodobo. Magnezia nie je nikdy dost 😉 je fajn aj kolagen a vit C...

feriste
19. sep 2019

@elisimi13 som rada že som našla tuto tému, lebo človek s týmito našimi bludivymi príznakmi sa pred mnohými lekármi javí ako hypochonder- raz svrbí, raz tŕpne, raz ihlickuje... tak prajem veľa veľa zdravia;)

feriste
19. sep 2019

@natalianm tak podľa možnosti nám prajem menej stresu- aj keď to nie je jednoduché ale samé sme sa presvedčili, že je to mocná “vec” psychika a prezúvanie, všetko všetko dobre;)

janet5
13. dec 2019

Ahojte.. Už dva roky mam neskutočne hnusný pocit po tele. Najskor to bolo ako keby mi niečo liezli po tele. Teraz, ako pichanie niečoho. Aj keď som oblečená, to cítim. Strieda sa mi to, raz mi je dobre, potom to začne zas. Vyše mesiaca mi bolo super, spala som dobre nič mi nebolo. Predvčerom to zas začalo večer. Bola som s tým aj u kožnej robila mi trolab testy ktoré boli negatívne. Som alergologicka ta mi tiež robila Testy. Vyšiel histamin a palina. Poslala ma riešiť to s niekym iným. Som zúfalá, nervózna z toho, nemôžem fungovať hlavne večer. Ďakujem vám za rady 😪

001sara
13. dec 2019

@janet5 ahojky..
Podla mna je to "vsetko v hlave".. psychika, stres... ak to niekedy pocitujes a niekedy nie, tak myslim, ze je to o tom, ci na to myslis - podvedome si to privolavas..
Skus resetovat hlavu, zacni zit s pozitivnymi myslienkami.... a mozno to samo odide 😊😘

001sara
13. dec 2019

@janet5
To je teda moja skusenost...
"Ake myslienky, taky zivot" 😍🙃

natalianm
13. dec 2019

@feriste dakujem aj tebe prajem uz len kludny pokojny zivot bez stresu. Ja som nastastie uz ok

feriste
13. dec 2019

@natalianm aj ja ale naozaj príde trosku stres a už cítim... aspoň vieme príčinu🙂 krásne sviatky

janet5
14. dec 2019

@elisimi13 napísala by si aj mne prosím? 🙂