Strach z cestovania autobusom

jlynj
28. nov 2017

Dobrý deň, potrebovala by som od vás radu. Mám panický strach z cestovania autobusom. Ako prvotný spúšťač bolo to, že raz som išla diaľkovym spojom a prišlo mi veľmi zle od žalúdka, lenže sme nemohli nikde zastať pretože sme šli po diaľnici (žiadna pumpa). Asi 20 minút som sa trápila až kým som nevystúpila. Od vtedy mám strach z toho že keď nastúpim do autobusu, a už nie len diaľkového ale aj prímestskeho že mi príde zle, že odpadnem a pod. A to mi začne neskutočne srdce byť a naozaj len predychavam. Bola som aj u psychoterapeuta, ktorý mi povedal, že mám začať pocas tejto úzkosti správne dychat, to aj robim, ale veľmi mi to nepomoze. Potom vždy keď mám cestovat má premôže úzkosť už deň predtým keď si na to pomyslím. Strach z ľudí a takto nemám len toto ma veľmi trápi a znepríjemňuje mi to život. Prosím poraďte ako sa s tým vysporiadať ak máte skúsenosť. Ďakujem každému za rady.

3009
28. nov 2017

@jlynj daj si pred cestovaním tabletky na cestovanie - homeopatiká Cuccoline - účinkujú na 100% a neuspávajú ako iné lieky na tento účel. Keď sa presvedčíš, že ti nepríde zle od žalúdka, tak snáď ti ustúpi aj tá panika. Viem o čom hovoríš, lebo aj mne býva zle pri cestovaní,niekedy aj pri krátkodobom, ale pri cestovaní mimo mesta si určite dám Cuccoline podľa návodu a je to OK.

dankovicova
28. nov 2017

Treba vyskúšať nejaké lieky napríklad to cuccoline to je homeopatikum ale teda ak ideš na dlhšiu trasu a nevadí ti, že budeš trošku oblbnutá a malátna tak kinedril ale nám sa tiež celkom osvedčili tie homeopatika. Dokonca existujú aj také čo rozhryzieš a máš z nich žuvačku 🙂

gabona1
28. nov 2017

Určite vyskúšaj lieky, možno sa poraď aj s lekárom, veď za to nič nedáš. Ja by som najskôr vyskúšala kratšiu trasu. Ale ver mi, všetko sa dá prekonať. Ja som to mala v malých priestoroch, kde sú ľudia zavretý. Raz som sa zasekla vo výťahu a začala mi strašná úzkosť. Potom všade - v lanovke, v autobuse,vo výťahu. Prekonala som to tak, že vždy som mala po ruke vodu a pozerala som sa do zeme. Keď mi začalo byť zle, tak som pila a dýchaala. Je to lepšie, ale do jaskyne napríklad už nevojdem...atď. Treba s tým bojovať.

kratucka
28. nov 2017

@jlynj fúha, to máš riadnu fóbiu. Skús nejaké tabletky. Keď ideš na diaľkovú jazdu dá sa to riešiť kinedrilom ale keď na krátku, to neviem, či nejaké lieky existujú

janinah
28. nov 2017

som zdravotník a homeopatiká neuznávam,s lekárom si sa radila? nešla by som smerom do liekov,ale nájdi si dobrého psychologa,taký ti môže pomôcť a nie taký,čo ti dýchať káže

jlynj
autor
29. nov 2017

Ďakujem vám všetkým za rady. Pokúsim sa vyskúšať všetko čo ste mi poradili aspoň to skúsiť. Dostala som aj taký názor že najlepšia je liečba šokom, že si proste sadnúť do autobusu a ísť sa niekde previesť. Prekonávať to takýmto spôsobom. S počiatku s niekým a potom sama.

nika03051999
7. okt 2020

@jlynj ahoj ja mam ten istý problém co vy... raz mi bolo v autobusi zle keď som išla z výletu a teraz mam stres a je mi zle ale až tak ze mi je na zvracanie alebo potrebujem ísť na velku potrebu.. co vám nato pomohlo? alebo ako ste to vyriešili?.. ja som uz z toho zufala a doktorka mi nevie poradiť.. jedine mi povedala ze sa mam cez to povzniesť a nemysliet na tu cestu busom, ale na niečo iné.. no moc mi to nepomáha🤦‍♀️😅