Urýchlenie liečby mozgovej príhody

emamaj
18. dec 2017
Používateľ emamaj je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od emamaj.

Ahojte, máte skúsenosti s liečbou cievnej mozgovej príhody? Môj manžel ju utrpel pred 3 mesiacmi a prestal vidieť na jedno oko a čiastočne rozprávať. Liečba mu ide veľmi pomaly a sme z toho zúfalí. Poznáte spôsob ako liečbu urýchliť?

bosoriak
18. dec 2017

@emamaj Ahoj, mrzi ma, co sa stalo manzelovi. Bohuzial, kazdy pripad NCMP je uplne iny. Prejavy mozu byt rovnake a napriek tomu su poskodenia mozgu rozne velke. Dolezite je, ze napreduje, tempo ako take nie je v tychto pripadoch az take dolezite. Vsetky svojpomocne sposoby liecby treba vzdy konzultovat s lekarom, ku ktoremu chodi na kontroly, resp. s rehabilitacnymi pracovnikmi. Ono totiz nejake tabletky ci cviky, ktore niekto odporuci, mozu byt pokojne pre jedneho prinosom, pre druheho vsak rizikom.

A 3 mesiace je este pomerne kratko, viem, ze je to tazke, ale treba byt trpezlivy. Zalezi aj na tom, ako intenzivne a casto manzel rehabilituje, kolko ma rokov, aku zivotospravu ma a podobne. To su vsetko veci, ktore pozna jeho osetrujuci lekar a vie ich dat do suvisu s jeho zdravim.

Drzim palce!

emamaj
autor
18. dec 2017
Používateľ emamaj je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od emamaj.

Počula som o produkte nuraid, vraj liečbu urýchli, ale zatiaľ sme to neskúsili. Chcela som počuť názory iných. Ďakujem inak veľmi pekne.

vivien1010
Odpoveď bola odstránená
Zobraz