Čierne škvrnky na mliečnych zúbkoch

veronka0705
15. jún 2018

Dobry den mamicky potrebujem poradit bola som na rocnej a doktorka povedala ze by som sa mala objednat k zubarovi aspon na konzultaciu syncek ma na zubkoch skvrnky cierne ked to ma na mliecnych moze to mat aj na svojich bude to nieco vazne ?? Prosim o radu dakujem krasne

ink
15. jún 2018

Ahoj, to ako sa staráš o mliečne zúbky sa podpíše potom aj na trvalých. V noci kojíš? (dala si temu do laktačnej poradni, tak sa pytam)

silvi70
15. jún 2018

Každý problém na mliečnych zúbkoch sa môže preniesť na trvalé zúbky, preto treba všetky problémy so zúbkami čo najskôr riešiť. Ja som malú brala k zubárovi hneď, ako jej mliečne zúbky narástli. Chce to však dobrého zubára - dcéra mala na niektorých zúbkoch maličké čierne bodky - jeden zubár mi tvrdil, že je to kaz. Nezdalo sa mi to, vzala som ju k súkromnej lekárke, ktorú sme pravidelne navštevovali, ona sa len zasmiala - nijaký kaz to nebol...

deny81
15. jún 2018

to co sa mu robi je geneticka zalezitost teda zdedil to a vytvara to dajaky enzym v slinach. nezmenis to, len trocha tvrdsiu kefku na odstranenie a pomaha nepit na vecer a v noci mlieko - ze ten mliecny cukor ide zo zaludka hore (dajako) a aj to tomu pomaha. paradoxom je vraj to, ze take deti maju zuby odolnejsie voci zubnemu kazu.

deny81
15. jún 2018

zabudla som - primarne sa vytvaraju akoby z povlaku - na bokoch - teda tie enzymy tak reaguju s povlakom (pri dasnach a tak), nie je to ze iba cierna bodka a tak....

veronka0705
autor
15. jún 2018

@ink ano kojim
@ink

veronka0705
autor
15. jún 2018

Mam vyhladat detskeho zubara alebo ho kludne mozem zobrat aj k svojmu ?

ink
15. jún 2018

@veronka0705 na FB som už dávnejšie čítala vyjadrenie jednej detskej zubárky, sama je teraz na materskej a má tuším 1,5 ročnú dcérku? Na mamile tvrdia, že nočné kojenie neovplyvňuje kazivosť zubov, ale podľa tej lekárky to nie je pravda. Že by s tým súhlasila len v prípade, že je dieťa celú dobu správne prisaté a mlieko ide mimo zúbkov rovno do bruška. Ale to sa pri väčších deťičkách (väčších než novorodenec) dosahuje v noci veľmi ťažko. Aj ona kojí v noci a hovorí, že aby teda zabránila kazivosti zubkov napriek nočnému kojeniu, jednoducho musí dbať na čistenie zubkov o to viac. Lebo ak dáš dole povlak zo zubkov pred spaním, tak sa ten mliečny cukor nemá kam na tom zúbku zachytiť. Takže umývať, stierať povlak z toho zubku.

veronka0705
autor
15. jún 2018

Dakujem krasne za radu 😊