Aké vitamíny užívate po pôrode?

zuzanitaina40
30. júl 2013

Chcem sa opýtať či po pôrode beriete stále centrum materna, calibrum mami, .... atd. Alebo si dávate klasické vitamíny určené pre všetky. Mne strašne vypadávajú vlasy, to bude aj kojením, tak sa chcem spýtať či máte aj nejaký overený prípravok proti padaniu vlasov. ďakujem🙂

xlucia
30. júl 2013

@zuzanitaina40 padanie vlasov nie je kojenim, ale preto ze sa ti vracia hormonalny stav do tej podoby ako bol pre tehu!!!!!
to je jedno co budes jest, tie vlasy pojdu von aj tak
inak po porode som si davala bkomplex

salome_82
30. júl 2013

Tak ako píše xlucia, vypadávanie vlasov súvisí s tým, že po pôrode sa hormóny vracajú do normálu. Počas tehotenstva vlasy nevypadávajú, je to tiež spôsobené hormónmi. Po pôrode vlastne len vypadnú tie vlasy, ktoré v tehotenstve nevypadávali 🙂 Najčastejšie dochádza k vypadávaniu vlasov tri mesiace po pôrode a trvá to asi do šiesteho mesiaca od pôrodu, ale kľudne to môže trvať aj rok. Tak mi aspoň povedala endokrinologička. Keď kojíš, tak určite bude dobré brať nejaké vitamíny a minerály, aspoň mne pomohli, bola som menej vyčerpaná. Vybrať si môžeš čokoľvek, ale dobré je brať magnézium, vápnik, zinok, vit. E,, vit. C, všetky Béčka. Ja napríklad beriem chlorellu, tá obsahuje všetko potrebné 🙂

milota164
31. júl 2013

mne tiez vypadavali , nebrala som ziadne vitaminy a preslo to samo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre