Ako bolí pôrod?

ruza123
24. nov 2012

Ahojte mamicky, uz nejaky cas navstevujem tuto stranku, hladam si info a citam Vase rady, dnes som sa konecne rozhodla zaregistrovat a uz mam aj otazku - Ako boli porod?Myslim aka to je bolest?Viem, ze velka, ale neviem si predstavit charakter tej bolesti..myslela som, ze je to nieco ako pri menstruacii a ooooooooooovela silnejsie..ale mamina vravi, ze to len zo zaciatku, tie skutocne silne kontrakcie vraj vobec nepripominaju menstruaciu..kamoska mi zas vravi, ze mala pocit, akoby jej roztahovali kosti v panve..ako by ste Vy opisali tu bolest?

chokma
7. mar 2016

@lucretia7 neviem, co bolo na mojej odpovedi na podrazdenu reakciu. Chcela som tym pivedat, ze moj pirod bol svohim sposobom vyvolany a predsa nebol taky bolestivy, nic viac a nic menej. Asi nikto z nas nevie ako to koho bude boliet nabuduce a ci bude potrebny zasah zvonku. Kazda tu opisujeme svoju jedinecnu skusenost.

lucretia7
7. mar 2016

@chokma Nemyslim, ze to bola podrazdena reakcia, len som sa pytala, ze na co si chcela reagovat tym "tak neviem". Ale uz chapem, ze na tu vyvolavacku. Ja som to z tvojho prispevku nebrala ako vyvolavany porod, ale istym sposobom asi bol. Ja poznam taky ten klasicky - tabletka, infuzia a uz to ide. Zatial kazda baba mi potvrdila, ze to bolo uplne ine ako pri spontannom. Ale mozno si ty mala stastie. Ja obdivujem rychle a bezbolestne porody, to by som raz chcela zazit. 🙂

soffovka
15. mar 2016

ako boli.... no to je tazko povedat... v kazdom pripade ja aj napriek tomu, ze som bola starsia prvorodicka /36r/ som to mala velmi rychle a podla mojich osobnych pocitov porod ako taky /druha doba porodna/ neboli absolutne.
Ja som mala problem zvladnut kontrakcie, ktore boli velmi intenzivne,ale len poslednu pol hodinu. Do vtedy som sa citila vyborne a mala pocit kramovych krcov, nic viac. Potom sa to rozbehlo - pocit ako keby do mna udierali bleskyhromy 😀 😀 😀 😀 , potom zrazu ziadna bolest a malu som vytlacila na 3krat. Neviem ako je to mozne, ale necitila som pri tlaceni absolutne nic bolestive, len tlak na panvu... V kazdom pripade som tyzdne pred porodom vela citala a rozmyslala a nakoniec to bolo uplne inak ako som simyslela,ze bude.... drzim palce,hlavne psychicku pohodu

mamickajanka
15. mar 2016
Používateľ mamickajanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamickajanka.

kazda zena predsa porod inak zvlada 🙂 moja mamina mi hovorieva, ze uz by rodit urcite nesla, ze si toho s nami vytrpela viac ako dost. Ze radsej zuby si dat trhat ako porod 🙂

yollanda
15. mar 2016

porod ako taky je malina oproti kontrakciam

alchemilkazltozelena
15. mar 2016

@ruza123 je to neopisatelna bolest, jedinecna, k nicomu sa neda prirovnat podla mna, neviem to charakterizovat, je to proste bolest ktoru inde nezazijes, teraz myslim kontrakcie...no a samotny porod, ja som mala epi, tak to bolo lepsie, ale ked vysla hlavicka, to "puknutie" ked vysla von to bolo tak atypicke ze na to asi v zivote nezabudnem, proste masaker, alebo ako to nazvat....uz sa opakujem ale bolo to proste jedinecne, neopakovatelne, neviem to inak opisat, treba zazit 😎

maxiva
16. mar 2016

ked som este nemala deti pytala som sa jednej kamosky,ze aka je to bolest.a ona mi povedala-myslela som si,ze sa od bolesti budem skriabat po stene....hmmm je to pravdive,ked som rodila,tak som si na tuto vetu spomenula

googwife
16. mar 2016

U každej ženy je to individualne niektorú to bolí viac niektorú menej. Myslím, že pokiaľ neporodis nikto ti to nebude vedieť opísať hlavne si to nebudeš vedieť predstaviť. Ja ako prvorodicka som nemala ani šajnu aké to je pokiaľ som neporodila a šla by som do toho zas 🙂

mata682
7. feb 2018

Ahoj. Ja som rodila 24 h. Zo začiatku som mala len slabé bolesti v podbrušku, ako pri menštruácii. Postupne sa zosilňovali a na konci som už mala pocit, ako keby sa mi vnútri lámali kosti. Vtedy som si nadávala, na čo som sa to ja dala a povedala som si, že s deťmi končím. Ale ono to stojí za to a mesiac po pôrode by som sa už na to dala znova. :D

slniecko187
24. dec 2020

ako citam mam sa na co tešiť 😭🥴😀😀😀😀

mattkapd
25. dec 2020

@slniecko187 nebojkaj.. Ú každého iné u mňa 27minut.. Aši 10minut bolesti na druhý deň by som šla do toho zas

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre