Ako dlho ste boli s predčasne narodeným babätkom v nemocnici a ako to prebiehalo?

zuzka725
15. júl 2018

Ahojte, narodila sa mi dcérka v 34.týždni s mieramy 46 cm a 2460 g. Je zdravučká len trošku sa jej zle dýchalo a bola jej zimka tak ju dali do inkubátora. Ale že vraj nič vážne povedalo že to bude len na jeden deň. Chcela by som sa spýtať ako dlho ste boli v nemocnici s takýmto bábätkom, a ako to prebiehalo dá sa že mamička pôjde skôr domov ako dieťa? Mám doma ešte jednu dcérku a neviem či to bezomňa vydržií ďakujem za odpovede 🙂 Som v Prešovskej starej pôrodnici.

mirka2405
15. júl 2018

Syn sa takisto narodil v 34. týždni s podobnými mierami, v nemocnici sme boli 7 dní, z toho 4 dni bol v inkubátore. Bral antb. kvôli infekcii plodovej vody, inak bol úplne v poriadku. Boli sme v BB.

rebeka40000
15. júl 2018

@zuzka725 ahoj ja som rodila v 35 tt maly mal 2090 gramov a v nemocnici sme boli ešte 10 dni , bol zdravotne v poriadku no čakalo sa na jeho priberanie

fantaghiro21
15. júl 2018

Dcera v 33tt, 2230g a 46cm. prekladai nas z jednej nemocnice do druhej. Domov nas pustili po mesiaci. Dcera mala silnu žltačku, anemiu na transfuziu...

pininka
15. júl 2018

Syn v 37t, mal malaadaptaciu pluc, dva dni bol v inkubatore. Nakoniec vsetko ok, na izbu mi ho uz nedali, ale nakoniec sme isli domov na 5 den. Doktorka skonstatovala ze je ok a moze ist domov.

daakotaa
15. júl 2018

@zuzka725 moje 33tt, 2200g a 44cm, bola vyse 4 tyzdne v nemocnici z toho ju nechali 10 dni inkubatore. ( neudrzala si teplotu a mala zltačku) . Potom sa dlho čakalo na mna ( zdravotne problemy) aby som ku nej prišla a po 4 dnoch nas pustili. Kamoška bola 2 tyzdne , rodila 34+4tt okolo 2750g a 47 cm, dieta bolo iba na vyhrievacej podložke.
Veľa zalezi od dietata, jeho zdravotneho stavu a zrelosti.

zabulienka266
15. júl 2018

@zuzka725 mladšia 33.týždeň 2220g, 47 cm v PO v starej. Boli sme presne 4 týždne. Dýchala od začiatku sama, ale...druhý deň ju prevážali do KE na chirurgiu a následne späť. Starší mal vtedy 3 a znášal to lepšie ako ja bez neho...Taťo to mal o držku, ale s pomocou mám to dali na pána.... Držte sa a veľa zdravia.

ebi88
15. júl 2018

V Po v starej co pamatam boli normalne mami s detmi kym bolo treba, ale ked bolinpredcasniatka z daleka tak jasne isli mami domov a chodili za nimi.

benit
15. júl 2018

Moj sa narodil v 35tt. 2950g a 51 cm. Bol v inkubatore a ked som sa dala dokopy po cisarskom na druhy den mi ho dali a na treti sme ficali domov. Tiez ma doma cakala mala dcera tak som sa pytala cim skor.Asi to vzdy zavisi od stavu babatka. Drzim palce

vikap
15. júl 2018

Ahoj,mne sa malinka narodila tiez o mesiac skor pred terminom porodu,mala iba 2kila a nejakych 46 cm,no dostala do toho tu silnu novorodenecku zltacku a tak sme v nemocnici pobudli dva tyzdne.Ak mas doma malinku dceru este a bojis sa,ci vydrzi..ja ti nemozem poradit,lebo ani ja neviem,co by som robila..ale snad to zvladne..v prvom rade musis ty,aby si bola zdrava a silna,neboj sa,vsetko bude ok

danielahamar
15. júl 2018

Urcite vydrzi, neboj, Ja som bola 1.5mesiaca, 31tt.1900kg, nevedel vobec nic, akurat tak otvorit oci, dychat nevedel, sat nevedel, zap.pluc dostal, krv mu davali a nevedel si udrzat teplotu a co ja viem co este, apgar 2/8

nietzsches
15. júl 2018

Ja som bola 12 dní s dvojickami v 34. tyzdni my sme cakali kym nebudu mat vyse 2.5 kg inak by nas nepustili.

maca2014
15. júl 2018

ahoj, my sme boli 3tyždne v PP, narodila sa 34tt akutnym cisarskym, 2,2kg a 44cm.. držim palce

babi81
15. júl 2018

@zuzka725 my sme boli 10dni 1den inkubator, boli by sme asi ak menej len bola velka noc.mala sa narodila 34+0 51cm 2450g teraz ma 2roky a vsetko ok, zo zaciatku bola pozadu, ale teraz by nik neovedal ze sa narodila predcasne.boli sme na kramaroch BA.

mary39
3. aug 2018

@mirka2405 prosim vas chcem sa vas spytat, zatial ste chodili za nim len na navstevy (ze vy doma a on v nemocnici) ci ste cely cas lezali tam aj vy? Ja som takto porodila dcerku vcera a lezime v BB a tiez je v inkubatore, sama si dycha aj pekne papa, len dostala tiez atb kvoli dakej infekcii

danielahamar
3. aug 2018

@mary39 ja som bola cely cas v nemocnici, doma som nemala druhe a im som povedala, ze ja isto neodidem

nikuskaska
3. aug 2018

Narodili sa mi v marci dvojičky detto 34.tyzden a boli sme 2 týždne troska sa to predĺžilo kvôli žltačke ale predcasky nechávajú aspoň týždeň.

lusyc
3. aug 2018

Moja v 32.t., 1360g, mesiac v inkubátore, ale mna poslali po tyzdni domov, lebo vraj nebolo miesto. Dochadzala som denne vyse 50 km tam a 50 nazad, po tyzdni som ochorela, tak som nemohla za malou, na posledny piaty tyzden sme uz boli spolu v nemocnici a potom 2200g domov. Nemala ani infekciu, aj si sama pekne dychala, len teplotu si nevedela udržať, tak bola stale vyhrievana. Po vsetkom tom odluceni a nezáujmu personalu sa mala vobec neprisala a mlieko som odsavala 15 mesiacov.

mary39
3. aug 2018

@danielahamar no ja sa budem pytat domov, ak nebudem moct byt s malou, lebo doma ma caka este 3 rocny syn a tu som tym padom zbytocna, ked nemozem byt s nou

mirka2405
3. aug 2018

@mary39 3 dni som bola na gyn-por. odd. a potom ma prepustili a prijali na izbu, ktore su k dispozicii pre detsku JIS(oproti na chodbe, ja nadstandard.izbami), jeden den som bola sama, bez maleho, iba som ho chodila krmit a na druhy den, mi ho dali na izbu a po dvoch dnoch nas pustili domov, kedze nemal ziadne zdr.komplikacie, Apgar pri narodeni 10/10, len slabu zltacku. Pokial dietatko papa a nechudne, tak nezdrziavaju zbytocne, nas prepustali s vahou 2,2 kg , pri narodeni 2,49 kg.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre