Ako dlho ste sa trápili po pôrode s roztrihnutou hrádzou?

merry1
16. okt 2012

Babenky ako ste sa dlho trapili po porode kym ste mohli vklude chodit ?..a existovat? 🙂

marcelka82
27. okt 2012

Ahojte. Ja som sa druhý deň po pôrode nevedela pohnúť. Ani malej som nevedela spraviť miesto na posteli. Sadla som si s bolesťami po týždni, trocha som krvácala. Stehy vypadali po 2týždňoch a modrina prešla po 3 týždňoch. Od vtedy som nemala žiadne problémy. Avšak vo štvrtok ma to začalo bolieť. Včera to bolo neskutočne navreté o veľkosti asi 5 x 4 cm. Dnes si už vôbec nesadám, pri močení to páli, akýkoľvek dotyk :'(, Celá jazva je napnutá. A to som skoro 2,5 roka od pôrodu. V pondelok mám voľno v práci, tak idem ku gynekológovi. Necítím to iba keď sa vôbec nehýbem a som v teple pod paplonmi.

namarie
27. okt 2012

Ja som si asi 3 týždne mala problém sadnúť, ale velmi mi pomáhal ten vankúšik s dierou v strede, keď som ho mala, bolo dobre, už sa mi doma smiali, že si ho nosím ako plysaka 😀

slava76
28. okt 2012

ahoj.. ja mam tretí pôrod za sebou, tak po prvom pôrode som nevedela sedieť a skoro existovať skoro rok čo som bola zašívaná a roztrhaná, pri druhom to už bolo lepšie to asi mesiac a teraz pri treťom asi tak tiež mesiac.. len to že ak príde chladno a zmena počasia tak cítim všetky stehy ešte s prvého pôrodu.. Je to rôzne.. Mne doktor odporučil zelený sprej - da sa to kupiť v lekárni stojí to cca 5 eur a veľmi to pomáha.. Je to chladivý sprej...

bubka35
28. okt 2012

mala som problem si vobec sadnut 2mesiace, dalsie 4 mesiace som sedela so zatatymi zubami lebo som uz odmietala sediet na plavacom kolese. bola som riadne nastrihnuta aj som sa dotrhala vo vnutri aj zvonka. doteraz ma bolia jazvy pri kazdej MS ako aj v obdobi ovulacie a ked sa meni pocasie-takze skoro stale...som uz skoro 2 roky po porode ☹

majolenka11
5. nov 2012

ako čerstvá 2 tyzdnova zahojená maminka odporučam sprchu min. 4x denne ak je to možné, ja som si kupila dermochlorophyl výborne to je len trochu ozelenáte v kombinácii s rosalginom parada

althejka
6. nov 2012

Mne sa zda,ze odkedy mi odtial vypadli stehy, uz to tak neboli 🙂 ale tiez som este stale strcena v sprche a pekne to umyvam. ale na nejaku kocikovaciu prechadzku to este nie je, taka to v rifliach jak slak

sara07
6. nov 2012

odporučam na hojenie repikový odvar ten zaberá pekne

adulikka
6. nov 2012

treba si navariť repíku a každý večer si spraviť čaj ,zmiešať z vodou a robiť sedavé kúpele...mne pomohol...najlepšie je ten natrhaný ,usušený ,ale ke´d nie je iný ,tak aj z lekárne . a to mám veľmi dobré skúsennosti ,kedže mám tri deti 🙂

svetlusska
6. nov 2012

@merry1 ahoj ja som po porode bola nastrihnuta riadne a fungovat - cize u mna to znamena konecne aspon trocha sadnut na pol zadku cca som mohla po 4 tyzdnoch nejako, dovtedy som len lezala alebo pololezala...a chodit normalne nie ako kacka tak cca po 2 tyzdnoch... :D ja som pouzivala este rosalgin tusim sa to vola pri kazdom sprchovani tak aj to mi troska pomohla..ale tak pamiatka mi po porode ostala aj tak zlata zila...

madlei
6. nov 2012

pomaha rosalgin, nie dovnutra do pipiny ale len zvonka oplachy, repik velmi vysusuje, sposobuje pnutie, to asi nechcete...pomaha dubova kora, slany roztok z morskej soli, tee three oil. ja som nastrihnuta nebola, ale toto mi radila dula, aj som to vsetko mala pripravene...

ankasem
23. dec 2012

ja som bola v nemocnici po porode 2 tyzdne a mala som poriadne bolesti oproti tim co boli po porode 3 dni a uz chodili jakeby sa nic nestalo..asi kazda to zvlada inak tu bolest. celkovo som vsetko citila asi 3-4 tyzdne a potom to prestalo boliet. som po porode 3 a pol mesiaca a uz je vsetko jak ma byt :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre