Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

mabe
17. mar 2010

holky, ted jsem cetla, ze lokalni anestezie nemuze byt provedena pokud jsou problemy se srazlivosti krve. ja mam tu mutaci MTHFR heterozygot, ale na hematologii me rekly, ze srazlivost je v poradku. tak uvidime, ja bych nechtela byt celkove uspana 😖

latvia
17. mar 2010

mabe, nevadi, da sa dat spianl alebo epidural aj pri tejto chorobe. len sa dohodni s anesteziologom 😉

mabe
17. mar 2010

latvi, ok, diky

latvia
17. mar 2010

a nachladenie, pokial neiej silne, v podstaste nevadi...a viac ti prihrava na spinal alebo epidural nez na celkovu 😉
hod si paralen, cajiky, vypot sa, oddychuj, bude to ok 😉

mabe
17. mar 2010

latvi, je uplne minimalni. potit se aji nemusim, ty cajiky a nic nedelat a byt v klidu. 🙂

mabe
17. mar 2010

ja su tak unavena jakasi. dobre se me spinkalo, ale tesim se po o na spanek do sve postylky. 🙂 zitra uz budu spat v nemocnici, ach jo.

mabe
17. mar 2010

jak se mala hejbe, tak me pripada jakoby me tam praskalo. to je urco, jak je velka, tak tlaci na ostatni organy a tak.

latvia
17. mar 2010

🙂 ale budes mat babatko.teraz este mas cas na oddych, potom uz nebude, tak to teraz vyuzi 😉

mabe
17. mar 2010

latvi, ja vim, konecne budu mit prdolku u sebe, dobry konec vseho zlyho, co nas potkalo 😉 . pro ni to podstoupim vsechno 😉

romana29
17. mar 2010

mabe přeji ti, aby všechno proběhlo hladce, rychle a měla jsi Aničku u sebe 😵

mabe
17. mar 2010

romi, dekujuuuuu. uz se na ni moc tesim, je to za chvilickuuuuuu 😉

mabe
17. mar 2010

tedka tady byly nasi. mamka mela vychazky, tak se prisla naposled podivat na bricho a rozloucit se. nejak to na me pada, sakra. uz zitra do nemocnice a v patek.....v 19h prijdou tchanovci me poprat a taky rozloucit. 😝 zacinam byt dost nervozni. kamoska tady byla kolem obeda - ma termin 2.5., tak rikala, ze me zavidi, ze vim, kdy to prijde a bude.

latvia
17. mar 2010

🙂 predporodna nervozita?to je normalne, ides do istej miery do niecoho neznameho, ale zaroven uzasneho 🙂 preleti to rychlo, ani sa nenazdas a uz budes nevyspata vstavat, krmit a prebalovat 😉

mabe
17. mar 2010

latvi, jojo predporodni nervozita. mam trosicku jeste rymecku, ale snad to neva. nesoplim, sem tam mam ucpanej nos.

bbberusak
20. mar 2010

ahoj, tak jsem byla včera na posledení poradně a v úterý nastupuji do porodnice, malá je stále KP. když mi podal zprávu s tím, že mě předává do porodnice, tak jsem si tak najednou uvědomila., že už za týden budu mít miminko vedle sebe...a bojím se..hlavně toho, abych se dobře hojila a mohla se o malou postarat. a abych měla mlíčko, to hlavně...

když jsem pozitivní na streptokoka, bude se to řešit i v případě sc?

můžu pak taky napsat svojí zkušenost až bude po všem?

latvia
20. mar 2010

berus, nie ze mozes, ale musis napisat jak bolo 😉
a nicoho sa neboj, vsetko dopadne dobre, prve dni budu mozno horsie, ale to prejde....o mlieko sa neboj, stimuluj bradavky a ak mas odsavacku tak hned po cisarovi odsavaj, mlieko je psychicka zalezitost castokrat, takze si len hovor ze bude a basta....vela veeeela tekutin, a hlavne vydrzat, po cisarskom sa castokrat mliecko oneskori, ale nesmies sa dat odbit tym ze mu daju umele...hlavne sa pozitivne nalad 😉
myslim ze aj na cisara sa davaju antibiotika, ale nepoviem ti na 100 percent 😅

slniecko01
20. mar 2010

Baby aj ja si myslím že si netreba pripúšťať, že nebudete môcť kojiť, keď ste po sekcii. Aj ja som mala cisarák a malá sa mi na druhý deň pekne pricucla aj kamoške.
Mala som to šťastie, že mne nliečko tieklo samé. 1 deň toho moc malá nevypila ale dôležité že sa pricucla

stamion
20. mar 2010

Mabe,bbberusak,držím vám palce. Ja som rodila 11.2.cisárskym takže viem do čoho idete. Mne dávali epidurál, a hneď ako malého vybrali mi ho ukázali. Je to neopisateľný pocit 😵 Veľmi plakal a hneď začal cikať skoro ma obcikal,asi z toho stresu chúdatko. Len po cisárskom sa dajte skoro dokopy,chodiť,chodiť a chodiť. Bude to zo začiatku trocha bolieť ale to je normálne. Mlieko som dostala na 4 deň, ale mala som ho málo tak som kojila len 3 týždne.Asi to máme v rodine lebo aj moja mamka nemala po cisaráku mlieko ani pri mne ani pri bratovi. Dcéru som tiež po cisaráku kojila mesiac ale vôbec jej to nechýba,je z nej krásna 11 ročná slečna 😉 Takže sa nebojte všetko zvládnete a všetko bude o.k. 🙂

katrinb
20. mar 2010

mabe - ja mam dvojicky a rodila som 2.3. A mliecko som dostala hned na druhy den .- resp. najprv kolostrum. kocky sa mi obe prisali - co je velka vyhra, lebo som nemusela odsavat. Takze hlavne bud v klude a ako napisala latvia, je to vela o psychike. Ja som hned na druhy den, ako ma pustili z Jisky chodila sama na WC...bolo to tazke, ale kvoli malinkym sm to chcela. A hned som pila caj pre kojacie matky, gravimilk a homeopatikum na podporu mloieka. A mala som ho a mam dostatok pre obe slniecka. Skus aj ty nieco z toho, alebo vsetko. uvidis, budes mat mliecko.

Baby a viete mi poradit? Niekto tu pisal, ze krvacanie je normalne aj 6 tt. Ja ´budem v stredu 3 tt po porode, krvacam...uz to beriem oki...ale niekde som postrehla, ze niekto napisal, ze to nesmie byt jasnocervena krv. Ono ja nekrvacam ako pri menstruacii...skor malinko...a nie kazdy den. Ale je to krv ako krv. Uz to nie su tie kusy ako na zaciatku. je to oki, ze? Nic ma neboli, citim sa vyborne praveze... ???

jaro2008
20. mar 2010

Ahoj holky,
asi mě císařský řez nemine...čekáme chlapečka a je stále KP ☹ Termín porodu máme 12.4. Mám úplně stejné pocity jako bberusak - budu ráda, když pak napíšeš 🙂 Nějak se s tím ještě nemůžu srovnat a docela se i bojím.
Chtěla jsem se zeptat...pokud se malý neotočí...čeká se až přijdou bolesti a jede se do porodnice a tam dělají ultrazvuk v jaké je poloze...a kdyby se třeba nějakým zázrakem ještě přetočil, nechají mě rodit normálně???...nebo pokud je KP tak mě objednají do porodnice na termín porodu (12.4.) a udělají císařský řez???

luka04
20. mar 2010

ahoj katrinb....neboj sa, je to normalne, ja som ,,krvacala,, 4-5 tt...ale nebolo to normalne ako pri menstruacii, prve dni silne a potom to slablo, bolo to skor spinenie, ale stale daco slo... 🙂

bbberusak
20. mar 2010

Ahoj jaro, asi jak kde, většinou tě gyndař pošle do porodky a tam se s nima dohodneš...v některých porodkách KP roděj a někde ne..já když jsem se dozvídala rizika pro miminko při KP porodu, byla jsem ráda, že mi nabídli sc...já to nějak přežiju, ale umřela bych, kdyby se něco mělo stát Barušce...u nás v porodnici se domlouvá pláínovaný sc, protože ten je vždycky lepší než akutní, a to cca týden před termínem..já to tak mám přesně na den..

s tím mlíčkem holky díky za rady a informace, budu se moc snažit, abych se brzy postavila na nohy a přikládat a přikládat 🙂

jaro2008
20. mar 2010

berusak: aha, děkuju za info. Já bych taky nechtěla rodit KP, to raději toho císaře.

katrinb
20. mar 2010

luka - velmi pekne dakujem

latvia
20. mar 2010

katrin, aj po sekcii je krvacanie jasne cervene 6tt ok, nieje pravda ze to nesmie byt cerstva krv.

andykov
20. mar 2010

Holk,y, s tím kojením... Docela dost maminek, co rodily císařákem, opravdu nekojily ☹ Já taky ne, ale u mě to nebylo nedostatkem mléka, toho bylo... Jen ta moje beruška bylá líná sát 😖 Ael není to pravidlo, tak se nebojte..

evinka001
20. mar 2010

já jsem rodila císařem čtyřikrát a vždy jsem kojila více než rok. chce to klid a žádné nervy a jde to 🙂

vodnarky
20. mar 2010

ahojte..ja som tiez rodila cisarskym,ale nemala som stastie co sa tyka kojenia..asi po mesiaci som stratila mliecko.. ☹ ..ale nikdy ma nenapadlo,ze by to mohlo byt koli cisarskemu porodu..myslim,ze u mna to bolo skor dedicne,lebo aj moja mama stratila asi po mesiaci mlieko..

latvia
21. mar 2010

tusim v 3,a 6, tt po porode je laktacna kriza, potom v 3,a6, mesici....mnoho mamiciek to vzda hned a preto pridu o mlieko....treba vydrzat s nervom a robit vsetko pre to aby sa to znova rozbehlo

bbberusak
21. mar 2010

ahojky, holky, co by se stalo, kdyby mi unikala plodovka, po kapkách, až do nástupu do porodky? v pá mi plodovku kontroloval a mimi jí má prý dost...ale už druhou noc ze mě při každém otočení vyteče pár kapek..a přes den taky...ale není to pořád...to mě teda trápí už od pondělka, kdy jsem byla na testu a negativní...já myslím, že to je spíš moč, ale podle čichu to nepoznám, hodně piju a tak to nemá žádný pach... 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre