Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

janab78
9. feb 2011

leteku- plně souhlasím. Pro mě taky normální porod trauma. I taková ponižující zkušenost. Bolest příšerná. Někdo tu líčí císař jako bolestivý, ale pro mě to bolelo tak 1000x méně než normální porod. Proč ti nakonec navrhla doktorka císaře?

iris
9. feb 2011

Ahoj holky..synka jsem rodila normálně, s nástřihem..rekonvalescence pro mne byla horší, než po císaři, nástřih mě fakt hodně bolel, v porodnici mi dávali kapičky do pití, abych mohla být trochu v klidu.S císařem jsem byla smířená, dali mi podepsat papír, Emička byla v bříšku v tureckém sedu, takže to odrodit jinak fakt nešlo.Měla jsem jen lokální anestezii, takže jsem vše slyšela, pokud nepočítám nepříjemné cévkování a chvíli pocit na zvracení..proběhlo to na sále v pohodě 😉 Ano, bolesti pak byly velké, ale co..prostě operace, nejvíc mi vadilo, že mi byla příšerná zima...najdřív jsem myslela, že už nikdy nevstanu, ale hned druhý den ráno jsem musela vstát a do spršky(rodila jsem od 21h večer, malou vyndali ve 21:27) a pak už to bylo jen lepší, když jsem odcházela z porodnice, cítila jsem se mnohem, mnohem líp, než po prvním porodu.

alzbeta.hod
9. feb 2011

@katustek neboj já nestarším... byla jsem spokojená s císařem a kdybych mohla rodím tak i podruhé, jakmile mi říkali že musím na císaře nemohla jsem se dočkat. Věděla jsem že bude po bolesti už za chvilku a uklidňovalo mě to.

alzbeta.hod
9. feb 2011

@katustek a co se týká cevky tak jak píšeš víš o co jde a císař je proti tomu pohoda.... a ta cévka je otázka vteřiny... takže klid... 😀 a omlouvám se jestli jsem napsala něco děsivého. Já se bojím i zubaře a očkování tak asi proto jsem to tak brala.

meleri
9. feb 2011

já se císaře ted podruhé bojím ale po tom co tu holky píšete tak jste mi zase dodali dneska trochu optimismu....
já se hlavně bojím toho umrtvení. minule to velmi bolelo. ta jizva bolet bude to jo ale určitě se nějak dokopu k tomu a vstanu co nejdřív..🙂

hehena
9. feb 2011

@zabkatt
@leteku
@katustek KATU tak souhlasím s tím, že každý porod je jiný... v jiných tématech, i tam, kde maminky zažily normální porod i CŘ se názory dost různí! jedna měla mnohem lepší porod "přirozený" a za nic by nerodila znovu CŘ a druhá zase prožívala mnohem hůř CŘ. ono dost záleží na hojení jak už tu někdo napsal... kdybych si tuhle diskusi přečetla před porodem, možná bych věděla, do čeho lezu a dost věcí by mě nepřekvapilo. proto to tu čtu - chci se dozvědět, jak to kdo prožíval i kvůli dalšímu císaři ... mě prostě pomáhá být psychicky připravená. pokud někoho zaskočí prvních pár řádek, tak ať raději dál nečte. rozhodně tu nikdo nepíše takový krváky, aby to mamky strašilo. musí to vzít tak, že nic pěknýho to není, ale jak píšete, dá se to přežít, a lepší aspoň trochu vědět, do čeho jdu.........
kupříkladu já o cévkování ani nevěděla... na JIPce jsem ani nechtěla pít - co kdybych musela jít na záchod 🙂))) 😀 já jako nevím, jestli mi epi zapůsobila i na mozek, ale zpětně mám pocit, že rozhodně 🙂)) prostě mi to udělali šikovně po tom, co začala působit EPI a ani vytahování mi nijak nevadilo - asi ještě působila EPI. následný čůrání mi nedělalo potíže, to spíše jiný věci 🙂))

alzbeta.hod
9. feb 2011

@meleri přeji hodně štěstíčka mě ted umrtvení nebolelo ani trošku. Nevím jestli je to běžný že se píchá 2x nebo se netrefila nevím. Ale fakt to bylo mnohem lepší než tetanovka. 😀

sirinka
9. feb 2011

no...ja som strasit nechcela...ved ked to inac nejde, tak nejde...ja obdivujem tie baby, ktore prrezili CR a tvrdia, ze to ani nebolelo...moja skusenost je taka...
mna ale bolel aj vaginalny porod...ibaze stale prevazuju u mna pozitiva u neho nad CR... proste je to tak....a tak to citim a ked to bude co i len trosku mozne, tak sa CR rada vyhnem...

alzbeta.hod
9. feb 2011

@sirinka no vidíš... pro mě byl CR velkou úlevou a vysvobozením... asi záleží či je plánovaný a nebo ne

alzbeta.hod
9. feb 2011

@hehena mě zavedli cévku úřed EPI, a nechali mi ji do druhého dne takže vytahování jsem cítila ale byl to opravdu jen zátah za hadičku a bylo to...

sirinka
9. feb 2011

@alzbeta.hod moj planovany nebol...ale mala som pred nim EPI, takze bolesti som necitila...

alzbeta.hod
9. feb 2011

@sirinka aha... to já měla bolesti jak prase a to doslova... lapala jsem po dechu a byla na pokraji sil.

alzbeta.hod
9. feb 2011

@sirinka tím EPI jsem chápala že máš na mysli umrtení od pasu dolů při CR

sirinka
9. feb 2011

@alzbeta.hod nie, ja som mala odtecenu plodovu vodu a ziadne kontrakcie, tak mi ho vyvolali a zaroven som si nechala pichnut epidural, aby som mala pohodovy porod...pri prvom mi to pichli neskoro, takze som vedela, co ma cca caka...no ale mala bola KP a tak nechcela ani za svateho ist von...nakoniec mi teda iba dopichli davku a slo sa na CR...
takze ja nemozem povedat, ze by som sa nejako extra vytrapila pred zakrokom, dokonca som musela iba lezat, kvoli tej polohe babatka...

alzbeta.hod
9. feb 2011

@sirinka hmmm to mě voda nepraskla tak jsem se trápila na pokoji ale celkem to šlo, jen to čekání byl děs. Po injekci (ani nevím co to bylo) se bolesti rychle stupňovali tak jsem šla na sál kde mi píchli vodu ale neotevřela jsem se ani za boha. Moje řešení kontrakcí bylo nedýchat ani nevim proč. Zadržela jsem dech, zavřela oči a čekala až to přejde. To mi ale zakázali. Byla to fakt příšerná bolest. Když ale viděli že to nepostupuje ani po oxytocinu a malá neměla skoro žádné ozvy tak rozhodli CR. To byla moje obrovská úleva když jsem věděla že za chvilku bude konec. Proto jsem asi necítila nijak bolestivé píchnutí do zad. Já je naopak prosila ať už to píchnou.

sirinka
9. feb 2011

@alzbeta.hod mna zavedenie epiduralu nebolelo...to je skor taky tlak...ja som mala bolesti fakt iba po zakroku a to riadne, dopichli mi dalsiu davku epiduralu, ale vobec nezabrala, az obycajna injekcia do stehna mi nachvilku pomohla zaspat...ale aj po prepusteni domov som este dost dlho mala brucho velmi citlive a bolestive...

hehena
9. feb 2011

@alzbeta.hod Alžbětko tak mě taky nechali cévku do druhého dne. Rodila jsem u Apolináře, na JIP jsem dojela po 9 ráno a další den kolem 10 vyndavali cévku. A vlastně po celou dobu nám přidávali ještě EPI, aby jsme neměly bolesti... tenkrát rekontstruovali, tak bylo blbý to, že jsem Jakuba vlastně viděla jen na sále a pak po 30 hodinách další den v podvečer... takový setkání třetího druhu 🙂)))), kdy jsem nevěřila, že to dítě je fakt moje 🙂)

jinak u mě byl císař plánovaný, ale píchnutí do zad nebylo bolestivé... anestezioložka byla moc šikovná... dlouho si mě teda připravovala, takže jsem měla co dělat, abych se v tom klubku tak dlouho udržela, takže jsem pak měla křeče 🙂))), ale píchnutí bylo štípnutí... mnohem horší bylo, když mi sestřička - hodně mladá, asi né moc zkušená zaváděla kanylu na několikrát a pak mi to na sále stejně museli předělat 🙂), to bylo hodně nepříjemný, chtěla jsem jí zabít 🙂)))) ale žádná hrůza samozřejmě 🙂)

alzbeta.hod
9. feb 2011

@hehena jo měla jsem to podobné, taky mě na píchání do zad dlouho připravovali a bohužel se museli trefit mezi kontrakcemi a to byl děs. Ty přicházeli snad po vteřině, sotva jedna ustupovala, přišla další, takže se stále čekalo až odezní ale byli hodně trpělivý a uklidňovali mě. PA mi vše vysvětlila, držela mě v klubíčku aby to šlo píchnout, hladilamě ve vlasech... Pak už mi bylo dobře, teplo do nohou a vůbec žádná bolest. Na JIP taky moc hodný sestřičky a ochotný. Nemám vidět žíli takže obdivuju že se mi tam všichni trefili. Ale kanilu mi taky dávali na 2x že jsem se prý hnula... ale nevím o tom. No a ráno injekce do břicha, překvapilo mě to, od té doby jsem si je nechávala píchat do ruky.

alzbeta.hod
9. feb 2011

@sirinka to mě mrzí, já byla 3 den už schopná téměř všeho, chodila jsem jako by nic, jen to zvedání dalo práci a otočení v posteli.

hehena
9. feb 2011

@alzbeta.hod přesně jsem při tom myslela na maminky, který při tom mají kontrakce... jsem nechápala, jak v tom můžou vydržet a nehnout se, když i bez kontra to dá zabrat.... fakt obdivuju, mě by to asi ani nepíchli bo co... 🙂))

injekce mi pak manžel musel píchat ještě další 2 týdny po příchodu z porodky a opět obdivuju maminky, který si to na ředění krve musí píchat celý těhulenství..... ble... ale jinak nám na bolest dávali čípky... příště je tam snad vykradu, abych měla železnou zásobu na doma... kašlu na hrdinství 😀

jinak opravdu upřímně nechápu, žes chodila jakoby nic... já jsem byla totál lazar ještě několik týdnů... po měsíci jsem šla třeba na procházku 2km a ty 2 km zpět, to prostě nešlo 🙂)) člověk by chtěl, ale nohy těžký, neposlouchalo mě to... sama jsem byla překvapená, jak mě to vyřídilo....

sirinka
9. feb 2011

@hehena ale pichli by ti to aj v kontrakciach....lebo ked by si mala pred sebou tu vidinu, ze zachvilku to boliet prestane, tak by si tu chvilku vydrzala... 😉

hehena
9. feb 2011

@sirinka no sice tsi tolik nefandím, ale snad jo 🙂)) i když já to vlastně nemusím řešit, bže mě zas kuchnou.... možná, kdyby mi pomohla ta PA, tak psala Alžbětka, tak by to i šlo 🙂 jiank mi to příde technicky neproveditelný.. měla jsem jednu jedinou větší kontrakci na monitoru a nelíbila se mi teda 😀

alzbeta.hod
9. feb 2011

@sirinka jj to je přesně ono, ta vidina že bude po bolesti je silnějš než kontrakce. Musela mě držet PA protože sama jsem to nezvládla se skrčit a čekat tak po nějakou dobu. Při kontrakci mě pustili abych si udělala pohodlí a pak opět do klubíčka

@hehena no ona mi PA ukázala jak oc mám ohnout hlavu na hrudník a já ji řekla že mě ale bude muset tak držetz protože já to nedokážu a ona mi ochotně řekla že mě bude držet a tak jsme to zvládli.
Ale jinak co se týče pohybu snažila jsem se zatnout zuby a vydržet. Při prvním zvedání z postele na JIP mi nabízeli čípek na bolest ale já ho odmítala že to zvládnu.Všichni na pokoji nechápali jak to můžu dokázat. No dalo to práci ale zvládla jsem to, při návratu ze sprchy na JIP jsem si o něj řekla, fakt to nešlo. Vždy mi nabídli čípek ale dokud jsem mohla nic jsem nebrala. A pak jsem o něj šla zažádat v noci už asi 3 den protože mě hrozně bolelo otáčení v posteli

sirinka
9. feb 2011

mne zase pomohol vydrzat v tej polohe manzel...

enah
9. feb 2011

Ahojte, ako to byva s "odrodenim" placenty, aj tu vytiahnu? a vykonavaju po par dnoch kyretaz? pretoze si neviem predstavit ako sa maternica vycisti. Alebo je aj nejaky iny sposob, napr. nechaju nech sa zena vycisti sama, ak nema zapal, a ak ano, kolko dni sa krvaca? Za odpovede dakujem,.

alzbeta.hod
9. feb 2011

@sirinka tak to můžu jen závidět...mě tam manžela pustili až po zákroku. I tak jsem byla strašně ráda, držel mě za ruku, hladil po tváři. A nakonec i držel nádobku na zvracení. Pak jim pomohl mě přendat na postel a odvézt k výtahu. Tak jsme čekali na sestry z JIP. Zakrýval mě peřinou a hladil po tvářích. Ptal se jestli mi je zima. Strašně sem se třásla ale zima mi nebyla. Vím že jsem byla nadopovaná opiáty a mám občas i mezery v paměti... něco si z toho prostě nepamatuju.

alzbeta.hod
9. feb 2011

@enah po porodu miminka z tebe vše vytlačí... cítila jsem jak mi skáčou po břiše nic víc. Ale říkala mi to PA. A pak už se normálně čistíš krvácením jako všechny rodičky.

alzbeta.hod
9. feb 2011

asi měsíc po porodu se mi o tom stále zdálo, každou noc se mi to vracelo. A ještě dnes to kolikrát obrečím... ale ne z těch bolestí nebo něco... obrečím to co se mohlo stát a naštěstí nestalo. Říkám si že příště budu drzejší, pojedu hned a nebudu čekat na kontrakce po 5 minutách a manžela tam taky zavolám hned... byli návštěvní hodiny a já ho tam nemohla mít u sebe

mmmk
9. feb 2011

@hehena @sirinka @alzbeta.hod Proc z toho delate takovy jatka? Vzdyt to vubec tak strasny nebylo. Nebylo to sice neco, co bych si rada zopakovala, ale od te doby jste mamy a mate mimca? Vy se tu snad trumfujete, ktera to mela horsi. Alzbeta to tu lici, jakoby ji to snad delali za ziva, jako nejakou nocni muru! Myslim to zadna nemela dobrovolne a chtene a je teda potreba se k tomu i tak postavit. Uvedomte si, ze to ctou holky, co je to treba ceka z duvodu spatne polohy miminka, planovane. Jak se asi musi citit, kdyz si tu prectou ty vase vyplody?!

alzbeta.hod
9. feb 2011

@mmmk já nemyslím že to tu líčím nějak děsivě... říkala jsem už na začátku že bych klidně rodila znovu CR Tak to asi není nějak hrozný. Co ti připadalo děsivý... Každá má porod jiný a jinak ho prožívá. Proto je to taky porod a ne procházka růžovým sadem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre