Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

moniqe3
22. aug 2010

@ellinka1 my čakáme na konci októbra /mám už plánovaný 2. cisársky kvôli problémom/ takže dcérka ma už dosť 2 a pol roka.. ale to záleží od pokožky a od toho ako sa ti hojá rany. Moja švagrina rodila po 3rokoch a doktor povedal, že 1. kontrakcia tak by jej asi rupla maternica. Jazva ju ku koncu už dosť bolela a tiež mala plánovaný cisársky hneď v 38tt a doki, že kľudne mohol prejsť nechtom po jazve a sama sa otvárala... švagrina má asi jemnú pokožku,lebo aj na brušku ma strašné strie ..

atrami
22. aug 2010

@ellinka1 , všetky porody boli sekciou, kvoli veĺkosti plodu. Ako písala moniqe3, záleži od celkového stavu maternice, jazvy. Väčšinou robia cisársky ak sú tehotenstvá kátko po sebe alebo pretrvávajú dovody, z prvého porodu. Niektoré maminy rodili 2. dieťa prirodzene. Záleží aj od praxe nemocníce. Niekde rodia prirodzene, inde keď raz sekcia, tak potom vždy

ashlee
25. aug 2010

ahoj,rodila jsem cisařem protože malymu padaly ozvy,po cisaři se mi udělali dva tromby jeden v břiše a druhy v noze.

zuzankast.
25. aug 2010

ahoj mamči,
koukám že víc z nás jizva stále trápí - jsem rok a 4 měsíce po produ, mně také bolí na dotek, svědí a někdy jako tahá .
Spíš mě ale znepokojuje, že mám tu jizvu pořád stejnou - ošklivou červenou vystouplou. Krásně se mi zahojil asi 3cm kousíček, kde jsem měla krevní sraženinu a následně dren, takže se to hojilo déle.. no nedovedu si představit, že bych třeba měla za rok rodit a měli by mě řezat do té samé jizvy. 😕 😔 máte to také některá tak???????

kkiki
25. aug 2010

@zuzankast. nikdy sa nereze do tej istej jazvy 🙂 spavi sa novy rez, tu staru ti vyrezu a kozu plasticky zakryju kozou 🙂 neviem to napisat lepsie 🙂 ja to mam a teraz ma caka treti cisarsky ... aj druhu mas taku istu ako prvu a tretia je taky isty postup ... ta jazva svrbi lebo sa to hoji aj ked tak dlho , je to dost silny zasah do tkaniv ... treba to stale natierat contratubexom ....

kkiki
25. aug 2010

@zuzankast. este som zabula ze do tej povrchovej co mas koza, sval, nie maternica ... lebo vlastne ty si zosita tri krat , 2 zositia maju vstrebatelne stichy a vrchny zosev uz poznas ....

miranda77
25. aug 2010

@zuzankast. jsem rok po druhém císaři ... a jizvu má krásně zahojenou ... vybledlá, jen slabý bílý proužek ... a skoro vůbec nebolí ... brala jsem CURENZYM a přišlo mi, že se hojení docela urychlilo ... jizva ještě více změkla

zuzankast.
25. aug 2010

@kkiki
@miranda77 díky holky,kkiki napsalas to hezky, pochopila jsem. budu tedy mazat, jestli to ještě pomůže. Právě mě překvapilo, že kamarádka má prý jizvu nepatrnou asi jako ty miranda77 píšeš. Mazala jsem jen občas sádlem, ale jsem lemplík, já to přiznam, zapomínala jsem.

zuzankast.
25. aug 2010

contratubex je tedy na mazání.
ten curenzym jsem koukala že je dost drahej a někomu nepomáhá, tak doufám že nejsi Miranda77 jen jedna z mála, že to nebudou vyhozené peníze

zuzankast.
25. aug 2010

asi zkusím napřed jen mazat, na pilulky už je asi pozdě.kéž by mi to pomohlo, je to fakt nepříjemný.. Stačí mít i jen upnutý rifle a už jizva bolí.

atrami
25. aug 2010

@zuzankast. , ja mám za sebou 3 sekcie, jazvu mám tenučku a bledú, vobec nieje vidieť. Čo sa týka vedenia rezu, neviem. Ja mám jednu čiaru. Nie jednu nad druhou. Nikdy som sa na to nepýtala do podrobna. Lekár mi povedal, že sa robí v mieste tej prvej, tak neviem. Najlepšie sa opýtať gynekológa-porodnika.
Nemazala som ani jednu- som lenivá 😀

zuzankast.
25. aug 2010

@atrami ke gynekoložce jdu za týden, řikala jsem jí to před třemi měsíci, že se mi jizva nelíbí a cítím ji, což je mi nepříjemné a ona mi na to řekla, že někdo to tak bohužel má, že ona osobně ji cítí ještě dnes (děti už má veliké). Já ale pořád doufám, že s tím jde něco dělat, přeci mě to nebude zlobit dvacet let

p_avlina
25. aug 2010

Ahoj ... chtěla jsem se zeptat, kdo vám rozhodl o plánovaném císaři? Můj gynekolog plánuje sekci, ale tak nějak jsem se nezeptala, jestli jí jen navrhne a pak mě vlastně předává s papíry do porodnice a tam to rozhodnou? Jsem už v 32tt a na kontrolu jdu za tři týdny :-/ ... a musím s taky rozhodnout pro nějakou porodnici, tak se ptám, jak jste to měli vy?

zuzankast.
25. aug 2010

@p_avlina Pavlí já si vybrala porodnici až v 36tt a že půjde malá císařem se dozvěděla asi půl hodinky před porodem. Já měla tlak vysoký - tak mě poslala dr do nemocnice na hlídání, malé pak druhý den tlak klesal, byl volný sál, tak doktor řekl " tady není nač čekat, tak to ukončíme" Já na něj zůstala zírat, jak to jako myslí a on mě uklidnil, že musím rodit císařem, že tím koncem myslí porod. Když sem se zeptala kdy a najivně si myslela že třeba druhý den, řekl jen " no tak za čtvrt hodinky, až vás připraví " 😕 😀 Než sem se vzpamatovala, byla Julinka na světě..Takže i tak to někdy chodí 🙂

kkiki
25. aug 2010

@atrami ano v mieste ale tesne pod jazvou, tu neprereze predsa a keby ta zasiju tak mas potom staru aj novu nad sebou... tak sa ta jedna vyreze a koza sa natiahne a tam zasije , hovoria tomu plastika ci jak ... mna ked rezali tak mi to hovoril ...

lamarika
25. aug 2010

Teď jsem byla na kontrole a bavila jsem se s doktorkou o tom, že si nechám zpravit jizvu, protože ji mám koloidní. Chtěla bych ji mít taky skoro neviditelnou už jen sama kvůli sobě. Ona mi pověděla, že na to zpravení můžu jít klidně hned i když jsem těhotná. Zatím vše vypadá perfektně a já nemám sebemenší předpoklad k druhému CR, ale i tak bych chtěla počkat s tou opravou. Nevíte někdo jak takové zpravení vlastně probíhá? Jde to ambulantně? Proplácí zákrok pojišťovna?

zuzankast.
25. aug 2010

@lamarika co to zanamená koloidní??? Určitě bych ve tvém případě počkala, já vážně do poslední chvíle netušila, že půjdu rodit císařem - ani dr mě na to nepřipravila, že se mi to může stát. Tak uvidíš po porodu.

lamarika
25. aug 2010

@zuzankast. že ji mám takovou hnusnou vystouplou fialovo-červenou. Však to je jeden z důvodů proč chci počkat, protože důvody proč jsem byla poprvé na CR se vyskytly až úplně ke konci. Takže pro jistotu 😉

amigaa22
25. aug 2010

ahojte,
viete mi niekto poradit ako sa dostat k cissarskemu rezu? som v 21. tyzdni a zevraj kym najdem lekara, ktory mi ho urobi, aj ked na to nie je dovod, nie je take lahke zohnat. Rodit budem v BA. Dakujem za kazdu informaciu, pripadne odporucanie na konkretneho lekara.

atrami
25. aug 2010

@kkiki ďakujem za vysvetlenie. Ja som po tom nikdy nepátrala. Nemala som žiadne problémy, tak som to nezisťovala.

atrami
25. aug 2010

@amigaa22 , prečo chceš vlastne sekciu? Ja som si ju vudupala. Bolo to ťažké, nakoniec bola dohoda, že ak to nepojde normálne urobia sekciu. Niekto hovoril, že sa to dá aj na odporúčanie psychológa- obava z porodu...
Skús si to v kategórii - Pôrod - zadať ako otázku, aby Ti to tu náhodou nezmazali. Tak Ti kočky dajú typy.

atrami
25. aug 2010

@p_avlina , gynekológ može dať odporúčanie, ale často rozhoduje o tom nemocníca. Ja som mala uvedený ako dovod nepomer plodu a panvy, nebrali na to ohľad. Kamarátka mala KP, ale nakoniec porodila prirodzene, porod sa rozbehol rýchlo. Väčšinou ako dovod pre dieťa je KP, prípadne vážne komplikácie. Pri problémoch matky, je to jej zdravotný stav- vysoký tlak......

amigaa22
25. aug 2010

atrami,
u mna je to presne ten problem, mam obrovsky strach z prirodzeneho porodu, mam obavu o babatko, ze sa nieco nestihne a je mozne ze budem aj panikarit a sama tym ublizim babtku. proste je to obrovsky strach. a ty si si to preco vydupala?
napisla som nieco co som nemala? ci? preco mi to mozu zmazat?

tiffanka
25. aug 2010

pre týždňom som už po tretí krát rodila cisárskym a rana sa mi hojí oveľa rýchlejšie ako pri prvých dvoch deťoch, domov ma dokonca pustili už na štvrtý deň po ňom.

zuzankast.
25. aug 2010

@lamarika aha, tak přesně to mám i já 😒 ☹ dík za vysvětlení a víš proč se jizva nezahojila hezky?? mě by to hodně zajímalo

amigaa22
25. aug 2010

tiffanka, mozem sa opytat, kde si rodila?

lamarika
25. aug 2010

@zuzankast. Doktorka mi říkala, že hodně záleží na tom jak dobře se hojíš a pak samo sebou na tom jak si se o jizvu po CR starala. Já se třeba dozvěděla až 4 měsíce po CR, že bych měla dělat nějakou tlakovou masáž a mazat si ji třeba heřmánkovou mastí. A to jsem se v porodnici ptala jak o ni pečovat a oni mi tam řekli, že nijak 😒 Takže u mě je to hlavně tím nestáráním se ☹

atrami
25. aug 2010

@amigaa22 , strach je prirodzený a ja som sa klepala pri každom porode.

zuzankast.
25. aug 2010

@lamarika hm, já ji párkrát namazala sádlem, jinak taky nic, žádné masírování. Bylo to nepříjemný, bolestivý, tak sem snadno zapomínala mazat 😒 uvidim jestli to ještě trošku doženu..no tak příště budem chytřejší.

lamarika
25. aug 2010

@zuzankast. já bych právě chtěla jít na to zpravení, ještě že už to v dnešní době jde 😉 . Doktorka mi to popisovala jako seškrábnutí tý "přetékající" vrstvy. Tak by mě zajímalo jak se to vlastně dělá a jestli to proplácí pojišťovna abych popř, věděla jak moc mám šetřit. Chodím s malým plavat a každej mi hned na jizvu civí. Taky není zrovna moc sexy když si sundám před chlapem kalhotky 😒 A je ještě spousta dalších důvodů proč chci mít taky tenounkou téměř neviditelnou jizvu.
Dnes už bych mazala a mazala a masírovala a masírovala jak o život 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre