Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

petkave
11. feb 2012

@teleranka si múdra baba, len tvoje okolie si to asi nejako zabudlo všimnúť a stále ťa kŕmi radami a tipmi, aby si všetko zvládla. Takže sa obrň trpezlivosťou, pretože to bude pokračovať aj po narodení malého. Alebo tým rečiam urob už teraz koniec, lebo je to fakt otravné a človek si potom pripadá ako nesvojprávny. Mne stačí len jedna otázka od svokry typu: A dobre je oblečený? a otvára sa mi nožík vo vrecku... Ale keďže viem, že bude takáto rýpavičná stále a nepomôže mi dohadovať sa s ňou, tak sa len usmejem a odpoviem jej jednoslovne: Áno... A vybavené 😅

bombulka
11. feb 2012

@petkave aj ja som krkavcia matka, kedze tiez tak zaspavame 😀 a tiez mam napriek tomu 🙂 stastne, vysmiate a spokojne dieta 🙂

bombulka
11. feb 2012

@teleranka, tak ako pise @petkave, obrnit sa a pripravit sa na to, ze to tak bude aj po narodeni, mozno si to niektori ani neuvedomuju, maju uz nejake skusenosti, tak sa snazia poradit, aj ked sa ich nepytas 🙂

baklik
12. feb 2012

@teleranka ja mam takychto ludi na haku, alebo aspon sa snazim mat, kedze ono to vzdy tak trochu zamrzi, resp. treba obmedzit styk s nimi na mimimum. ja mam vo svojom okoli iba jednu takuto osobu a staci mi stetnutie s nou raz za mesiac, castejsie by som tie dobre mienene narazky asi nezvladla... mne sa tiez nepodarilo kojit, snazili sme sa dlho, dieta aj hodinu na prsniku, a stale nebolo syte a plakalo, vyskusala som homeopatika, senovku grecku a nikdy nebolo dost. co som sa ja nastudovala o dojceni, ako si zvysit objem mlieka a nakoniec sme aj tak skoncili na nutrilone (na zaklade odporucania dr., kedze maly spociatku dokonca chudol a potom priberal len mierne), maly je teraz spokojny, pekne pribera, ani tucko nie je a najma krasne spinka, v noci sa nam zobudi uz iba jeden krat a to ma len cez dva mesiace. ja som tiez bola na UM, lebo mojej mame sa tiez nevytvoril dostatok mlieka a som tu, nebola som preto ani chorlava, ba ani blba 🙂 dokonca som si na tom po case nasla aj pozitivum a to to, ze sa aspon jednu noc v tyzdni mozem vyspat, ked maleho nakrmi partner. a dnes je UM isto na uplne inej urovni ako pred 30 rokmi, kedze vyskum ide dopredu milovymi krokmi.
ale samozrejme, od tej osoby, ktora kojila ani nevedela ako, nemala o tom ani prd nastudovane, proste jej to islo samo a "odsavala do kompotovych poharov" - na zaklade toho sa ona povazuje za supermatku!, splechla mi, ze je vraj moje minus, ze nekojim (to som myslela, ze pojdem do vyvrtky) a naznacila ako to ona neuznava a ze este nepocula o tom, ze by niekto nemohol dojcit, to vraj len take, ktore piju a fajcia... no tak ja nepijem, ani nefajcim, tak mi z toho vzchadza, ze asi si nieco slaham, ze ano ;) ale nastastie je to len od jednej osoby, takze pochopitelne obmedzujem stretnutia na minimum a to iste radim aj tebe, ak sa to, samozrejme, v tvojom pripade, da.

bombulka
12. feb 2012

@baklik tak ta tvoja znama je, podla toho co pises, taka jednoduchsia osoba s rozhladom asi tak maximalne do kuchyne, lebo nazor, ze len tie nemozu kojit, ktore piju a fajcia... 😀 no comment, uz som pocula vselico, ale toto, no zaujimave... a to, ze ti povie, ze je tvoje minus, ze nekojis atd.... zjavne ma pani z toho dobry pocit a dobre jej padne, ze teba moze "zhodit" a seba zaroven vyzdvihnut, zrejme to aj potrebuje, aby sa ona citila lepsie, aj ja bohuzial poznam takychto nespokojnych ludi, ktori takto parazituju. je to prejav netaktnosti a hlavne zakernosti, pretoze rata s tym, ze sa ta to dotkne a bude ti to neprijemne. ved aj preto sa tak casto stretavate...

zdenush88
12. feb 2012

Som do tejto temičky zabôúdila po dlhej dobe a sa tu rozoberá niečo s čím mám aj ja trochu . hmm.problém? Ja som malú nekojila ani len jeden deň, ked som si na 6ty deň po cr išla že odsávačkou odsať mlieko, hádam sa to rozbehne ved prsníky som už mala naliate tak za calý deň som odsala z oboch 60ml. . .... 😖 a kedze mala v tej dobe uz papala 90ml 6x denne tak asi viete kam naše kojenie spelo..... a sice mi ju sestrička pridržavala, pchala jej bradavku do ust a este som aj ja malu držala nevedela sa prisať... ale už z toho nerobím dáko extra drámu, skôr ked si na to spomeniem, je mi smutno ako sa všetci vtedy na mňa dívali ako na zlú matku že nechcem kojiť alebo čo... a pritom, nebolo čo. dojčenie som s naštudovala, tvrdila som že každý môže dojčiť, však tak bolo písané ale..... 😒 ešte aj teraz ma tak zamrzí ked sa ma niekto namiesto pozdravu spyta ci malu kojím a ja poviem, že nie tak na mňa tak čudne pozrú. Dosť čo som mala jeden čas atake sprosté pocity z toho, že som nerobila normálne ale cr, že predsa ten normálny pôrod je taký že fest a cr je len taky, že umrtva, bábo vyberú a zašijú a je to, nič necítiš....... mám asi trochu vyšší prah bolesti, zotavila som si rýchlo a cr som pred doktorkou nazvala bezbolestným pôrodom 😅 😅 😅 a dáko som si to tak vsugerovala, že som z toho bola smutná..... mali ste niektorá také pocity? a ešte mi teda nepridáva na nálade, ked moja švagriná tesne po prirodzenom pôrodne zahlásila, že o čo som to ja mala jednoduchšie..

baklik
12. feb 2012

@bombulka mas recht, ale ona mozno ani nerata s tym, ze sa ma to moze nejak dotknut, alebo mozno aj rata, aby som si uvedomila, ako sa veci maju 😝 je to ten typ, co na srdci, to na jazyku a netyka sa to len kojenia, aj ineho - napr. aj mena dietata, aj toho, ze sme sa zatial nevzali, atd. no proste chuda nase dieta 😉 potrebuje sa len utvrdit v tom, co si aj mysli, ze ona je ta supermatka a ostatni, ktori su v niecom ini ako ona, su ti horsi... ale tak, prosim, ja viem, kde je pravda a tiez mam svoj nazor, akurat si ho radsej ponecham ako spliechat niekomu do tvare, co sa ho moze dotknut... ale tak kazdy sme nejaky... ale to sme uz trochu odbocili od povodnej temy 😀

mamka78
12. feb 2012

@zdenush88 vitaj v klube 😀 ,ja som to mala tak isto lenže 2x 😅 ,ale s odstupom času som si uvedomila,že sú to trápne pokusy ľudí robiť sa niečím viac ako v skutočnosti sú 😝 ,ja sa nemám za čo hanbiť,prvý SC som mala kvôli gestoze,ani s tlakom 180/120 ma nechceli uspať 🙄,kojila som 6 týždňov a stále som počúvala,že čo sa mi nechce už kojiť a že malému nedávam to čo potrebuje a podobné sprostosti 😠,dosť ma to štvalo ale potom som si povedala,že mi to nestojí za to dvíhať si tlak 😝,pri druhom som mala SC kvôli tenkej jazve a kvôli tomu,že mi v 36tt odtiekla voda a poviem,že som aj chcela mať SC,lebo som si nevedela ani predstaviť,ako by to dopadlo pri prirodzenom pôrode a kojila som tiež 6 týždňov a som hrdá nato,že sa mi to podarilo aspoň tak ako pri prvom 😀 ,ohľadom laktačnej poradkyne sa radšej nebudem vyjadrovať,dotyčná keby mohla,tak ma priviaže o stoličku a s bičom by ma bila,kým by som malého nemala celý deň na prsníku a to jej stále prikladať mamička,tak z toho mám nočné mory dodnes 😀 ,kašlem na ostatné ktoré krútia hlavou,že čo? 🙄Každy nech sa pozerá sám na seba a preto,že niekto rodí tak alebo onak,nie je ani horší ani lepší 🙂 a tvoja švagriná nech sa strčí niekam 😎 ,tam kde aj moja 😀 😀

baklik
12. feb 2012

@zdenush88 tak to si bola dobra - ja som na siesty den po sekcii odsala dokopy max. 40 ml. 😒 a tiez ma irituje uz len, ked pocujem otazku, ci kojim... a potom akoze vysvetlovat preco nie, aby som nevyzerala ako krkavcia mater... tiez sme mali problem s prisatim kvoli malym bradavkam, takze klobuciky, co je nic moc s tym dlhodobo kojit. este som mala take vacsie, ktore boli gratis ku odsavacke a nejak som to neriesila, lebo vsak som citala, ze kazde dieta sa vie prisat, klobuciky sa nemaju pouzivat, lebo su pri kojeni kontraproduktivne - postupne sa znizuje tvorba mlieka a je to tiez neprakticke. no prd, maly sa neprisal bez nich a bolo to s nimi o nicom, stale som musela byt naklonena priamo nad neho, aby mu to stieklo do pusy a nie sa zachytavalo na spodu klobucika, chudak sa natahal, kym nieco vobec vytiahol, moj spustaci reflex tiez nic moc. a castokrat aj zaspal od unavy na prsniku, co len tahal, tahal a dokopy nic a potom sa prebudil a plac od hladu... no a tak dokola, len same trapenie. pre mna, aj pre neho. kolkokrat som si vtedy pomyslela, ze kto to kedy povedal, ze kojenie je najmilsia cinnost pre matku a dieta. 😒 maly plakal, mne bolo do placu tiez, no o com to bolo, len samy stres... 😢
ale cr som bezbolestny nemala, ja som precitla do riadnych bolesti, nedalo sa mi prebrat, poriadne dychat, zdvihnut ruky, no bolo to akoby vas niekto sa snazil prebrat zo zleho sna a neslo to... mala som strasnu zimnicu, potom pustili za mnou draheho, tak som sa nejak ukludnila, on im hovori, ze prosim vas, zavrite to okno,ved ju klepe (podotykam, ze bol november a ja na posteli naha prikryta plachtou). a oni mu na to, ze to nie zo zimy, ale z nervov mam... no mozno aj z nervov, ale ja si pamatam, ze mi bola strasna zima... potom az ked ma previezli z pooperacnej izby na gyn.-por. odd. som sa prestala klepat, lebo tam bolo fajn teplucko. ale to prevazanie cez prahy, ach jaj. mali by tie prahy vytrhat, ked vedia, ze tam robia brusne operacie a chudaci pacienti, ktori to vsetko citia...
mna len mrzelo po CR to, ze som prisla o ten moment intimneho zblizenia s dietatom hned po porode, prilozenie na hrud atd a to, ze prvi videli moje dieta vsetci ostatni, hoci len cez foto, ktore poslal drahy a ja az po precitnuti aj to len na fotke. maleho mi priniesli az vecer a bolo to take neosobne, ze som nemala s kym zdielat ten pocit radosti, bolo to take zvlastne... prisla sestra, polozila ho vedla mna na postel a isla prec, a polozila ho tak, ze som mu videla len vrch hlavicky a nie do tvare. ja cerstvo po sekcii, tak neprichadzalo do uvahy, aby som sa posunula nizsie a maleho som sa aj bala posunut vyssie, lebo som mala polohovanu postel... no take zvlastne to bolo, co vam budem hovorit ☹
a tiez som si od tej dotycnej osoby vypocula, ze aky budem mat bezbolestny porod, no to isto... a najma to zotavovanie potom. jazva sa mi hojila vyse dva mesiace, kym mi odpadla posledna chrasta. unava jak fras, tvrdnutie prsnikov, opuch, malatnost...
ale hlavne, ze je maly ok a je spokojne babatko, moj milacik 🙂

baklik
12. feb 2012

@mamka78
@zdenush88
baby, tak sme na tom stejne, u mna je to tiez svagrina 😀

mamka78
12. feb 2012

@baklik není možné 😀 fakt je to pravda,že určité typy ľudí su rovnaké,či žijú tam či tam 😀 hlavne nech sa majú dobre,však aj my sa máme dobre,len sa s tým nechválime chichi 😀 😀

baklik
12. feb 2012

@mamka78 a s tou laktacnou poradkynou ma to dobre pobavilo 😀 ja som mala naordinovane od detskej sestry maleho dojcit, potom si odsat, dat mu a potom dokrmit nutrilonom. no keby to tak ucebnicovo islo! vsak maly vrestal, trapil sa od hladu... a to som takto prosim pekne mala opakovat kazde dve hodiny, lebo dobre nepriberal. vsak my sme len tento proces krmenia zvladli za takmer dve hodiny! a normalne spätne samu seba obdivujem, ze som takto vydrzala fungovat par tyzdnov, ufff. to bol stres... bola som ako matoha, co vam budem hovorit... normalnej ja teraz pocitujem taku ulavu, ked maleho nakrmim, je taky spokojnucky a nemusim mat stres, ci pribera... ale niekedy ma este aj teraz prepadne taky divny pocit, najma, ked mam dojem, ze vsetci ostatni okolo mna dojcia, len ja nie 😒 musim si potom opakovat, ze hlavne, ze je maly spokojny a prosperuje 😒

mamka78
12. feb 2012

@baklik ja tiež keď si na to spomeniem,tak neverím 🙂 ,ale pri druhom som už si povedala,že ke´d to pojde o.k. a keď nie tak sa nič nedeje 😉 ,jasné aj ja som mala výčitky,že prečo mi to nejde,ale ma to rýchlo prešlo,keď sa malý fajne napapal a spokojne si odfukoval,radosť pozerať 😎 a laktačná akože poradkyňa no koment,si myslí,že nemám nič iné na robote len prikladať a odsávať atď a vozenie staršieho do školy,varenie,pranie,upratovanie a ostatná starostlivosť o malého,to nech ma nezaujíma,však pomôže rodina!!! prd pomôže,akurát mi povedali,že chcela si druhé,tak sa staraj a keď nestíhaš a nevládzeš tak ti treba,si neschopná,lebo ani kojiť nevieš,rodila si ako princezná,tak čo ešte chceš 😝 ,škoda reči 🙄

baklik
12. feb 2012

@mamka78 ach jaj, niektori ludia by si to mali najprv vyskusat a az potom kecat... vsak ja som sa nestihala vtedy ani najest, nie to este nieco uvarit alebo vyvarat, ci vypekat pred Vianocami! tak sme boli u nasich cez Vianoce, ale inak nam tiez nik neprisiel pomoct... a moja mila svagrinka mi hlesla, ake jednoduche sme to mali, ze sme na sviatky nemuseli chystat a ze ja sa stazujem, ze nestiham nic, ale ona porode (prirodzenom) varila hned pre 9 chlapov, lebo stavali dom! no chcela by som ju vidiet na mojom mieste......

alicia28
12. feb 2012

@baklik , to su take reči od hrncov, kašli na to, hluposti, nech si rozprava ako varila ,,mala radsej prist pomahat k tebe rukami ked je taka sikovna a nie hubou tocit ako ona vsetko zvladla,,,treba to len s usmevom ignorovat a prikyvovat ...ze ano ano ty si šikulka a kaslat na nu 🙂

mamka78
12. feb 2012

@baklik ja fakt nechápem ako niektorí ľudia sa môže takto chovať 😝 ,u mňa pomohla jedine moja mamka aj to len v sobotu,lebo ešte pracuje 😉 ale mm rodičia a jeho sestra 0 bodov 😝 ,hlavne,že keď bola ešte v porodnici,som jej nachystala veci,popratala,pomáhala ako som vedela,jak sprostá som bola 😠 ,som si naivne myslela,že sa mi to v dobrom vráti,ale opak je pravdou 🙄 ,ona síce tiež rodila sekciou,aj tu som jej vybavila,lebo mala hysterické záchvaty,že ona inak rodiť nebude 😕 ale potom tie reči,že ona na 5 deň už bola doma a so stehmi varila,pratala,kojila a ešte neviem čo 😝,hlavne že som to robila ja ale nevadí 😀 a ja sa čo sa sťažujem,však som po 2.SC,tak to je už nič,hlavne že som ležala v porodnici 2týždne,kvôli zrastom a robili mi aj laparotomiu,tak som si super oddýchla.Joj už mám zase vysoký tlak,len si na to spomeniem 🙄 ,jedno tvrdím,všetko sa raz vráti a potom ten čo plakal sa bude smiať a naopak a potom si to VYCHUTNAM!!! 😵

bombulka
12. feb 2012

@zdenush88 ja osobne som nemala ten pocit ochudobnenia pri sekcii, ze hned nevidim babatko, ale vedela som uz par rokov, ze budem rodit cisarskym, tak mozno aj preto a tiez to velmi zavisi od povahy a celkoveho nastavenia. ale napriklad kamoska, ktora rodila normalne, hovorila, ze bola taka vycerpana a ubolena, ze ked konecne porodila a polozili jej malu na brucho, nechapala, preco na nu vsetci tak nadsene pozeraju a az vtedy pochopila, ze asi by sa aj ona mala tvarit nadsene a tesit sa, tak si ju snazila pritulit, aby nebola za divnu. pritom je normalna, malu velmi chcela, tesila sa, ale proste bola mimo a nevladala ani lezat, ako hovorila a sice sa s nou pomojkala, ale jedine, co si v duchu myslela, bolo, aby ju uz konecne vzali prec a ona si mohla oddychnut. proste bola hotova, takze ani vtedy to nemusi byt vzdy taky nadpozemsky zazitok. nic si z toho naozaj nerob 🙂 my sme boli spolu vsetci traja hned po prebudeni asi hodinu, hodinu a pol a bolo to fajn, ale je pravda, ze som nemala ziadne bolesti. akurat tu zimnicu par minut, ako pise @baklik. ta je neziaducim ucinkom z anestezy, je to uvedene aj v pouceni a samozrejme aj zo zimy.
@mamka78presne taky isty pocit som mala z laktacnej ako ty...natiahne prso, strci nasilu bradavku, dieta vresti na celu nemocnicu, nahodne sa "zahryzne" hocikde, aj to nie do bradavky a laktacna spokojne: pozrite ako pekne saje 😀 hm, krasne. a kojit mamicka cez mrtvoly, ale podla mna je to preto, lebo taka zena asi nezazila, ake to je, ked sa clovek skriabe po strope od bolesti pri kazdom akoze prisati, aj ked robi vsetko, co by pri spravnom prisati mala, drzi so zatatymi zubami a dieta aj tak reve cele dni, lebo je hladne, stres dookola, zufalstvo a prikladat a prikladat za takych okolnosti atd. atd. ... no, najkrajsie chvile s babatkom, veru 😒 ale kto nezazije, aj tak nepochopi a bude si hust svoje... mna asi najviac prekvapilo, ked sa ma medzi recou opytal taky zivan rozvedeny, dokonca bezdetny, ci kojim a s neprijemnym vycitavym pohladom ma zjazdil, ze no, tak to si to pekne rychlo zabalila 🙂 a samozrejme ziadne ze preco alebo tak, hned presiel na inu temu s niekym inym. tak mi len spadla sanka a nechapala som, myslela som si, ze on ani nevie poriadne, ze nieco ako kojenie existuje 😀 zato napr. jedna zdr. sestra mi hned povedala, ze ma uplne chape, ze ona sice kojila tri mesiace, ale velmi nerada na to spomina, pretoze aj ked mala v plane kojit dlho, bolo to nekonecne trapenie a ked prestala, vtedy si maleho zacala uzivat. a prave pri nej som cakala klasicke nalozenie 🙂

bombulka
12. feb 2012

@baklik netrap sa, naozaj, to len tak selektivne vnimas, ze vsetci okolo teba dojcia, vela zien dojci, ale vela dava aj um, uzivaj si svoje spokojne babatko 🙂

garnelia
12. feb 2012

@mamka78

@baklik

@zdenush88 Maminky ahojte 🙂
Ako vas citam vobec nema vyznam pisat moj pribeh,napisali ste ho miesto mna 😉 Tiez som si tym presla,sekcia v 38 tt kvoli tichemu ctg zaznamu,ja som si potom na 6.den odsala az 10 ml!,dobre citate ☹ ,stresy a stresy ze nie som dobra matka lebo je maly na UM,poslali ma domov tak ze sme nemali doriesene papanie a maleho som krmila striekackou ☹ ,do toho unava...veru mali sme aj my tazke zaciatky...trvalo 4 mesiace kym som sa s tym vyrovnala,ale vycitky boli stale...ale zase mam spokojnucke dietatko ktore mi prespalo noc od 4.mesiaca 😵 pokladik moj 😵

garnelia
12. feb 2012

@mamka78 a varenie bola u nas tema cislo 1 co sa rodiny tyka...ze ako to ze nestiham navarit a dokladne poupratat dom,no jasne,este aj v zahrade som bola 😖 😠 mozem sa ta opytat,preco si mala komplikacie?Zrasty sa vytvorili asi pri prvom porode,ze?Mala si pri druhom vacsie bolesti alebo?Ja tiez planujem aj druhe babatko 😉

bombulka
12. feb 2012

@mamka78 super pristup 🙄 neskutocne... no, ani ja som na tom nebola lepsie, boli sme len sami dvaja, skusenosti absolutne ziadne a pomoc nula 😢 takze ak by bolo druhe, uz teraz ratam s tym, ze pomoc bude rovnaka, teda ziadna 🙂 ale s odstupom casu si myslim, ze je to smutne, ze si rodina nepomoze, naopak, namiesto toho, aby si pomohli, maju blbe reci...

mamka78
12. feb 2012

@garnelia
@baklik
@zdenush88 inak ja som sa nad tým zamyslela 😕 a podľa mňa je pravda,že radšej rodiť SC ako sa má niečo stať 😒 a radšej mať dieťa na UM a spokojné -tým pádom spokojná mamka 🙂 ako nervozne a hladné - lebo mamka je nervozna,ale aj tak si tu možme svoje rozprávať,keď tie čo si to neodžili,nepochopia 😕 ale o tom to je

mamka78
12. feb 2012

@garnelia no pri prvom to bola typická neskorá gestoza a teraz mi praskla voda v 35/6ttg,tak ma na porodnej sále nechali ležať 2 dni na ATB,inak bolesti žiadne,len som bola napojená na monitor,kvôli pupočníku a musela som ležať aby nevypadol 🙄 a potom sa rozhodli,že mám zle prekrvenú placentu a malý tlačil na pupočník,tak ma potom brali na sál a potom som si zdriemla a už to bolo 😀 ,bolesti sa mi nezdali až také ako pri prvom,lenže ako mi robili laparotomiu,tak že som mala zrasty až nad pupok,tak to tam bolo také citlivé,ale v poho,na druhý deň som už behala 🙂 ,inak zrasty sa tvoria pri každej operácii,aj teraz sa mi znovu urobili,ale tretie už neplánujem,tak sa s tým už netrápim 🙂

garnelia
12. feb 2012

@mamka78 zdielam tvoj nazor ale az s odstupom casu,cize teraz po vyse 10 mesiacoch-vtedy mi mohol hovorit kto-co chcel,vycitky boli...veru co si to neodzili nepochopia,ale aspon povzbudime trosku tie maminy,ktorym sa to zvrtne takto v buducnosti,neprajem to ziadnej!!!

amrash
12. feb 2012

Ahojte devcata, ja sice uz jednu SC prodelala a celkem bez nejakych spatnych vzpominek, ale pozitri me to ceka znovu a ja jsem z toho paradoxne dost psychicky mimo. Sama si s tim nevim rady - nechapu proc. Nemate s timto nektera zkusenost??? Dik za rady 🙂

garnelia
12. feb 2012

@mamka78 napriek tomu ze sa narodil v "malom" tt mal peknu vahu,moj mal v 38.tt len 2550 gramov,ale sme to dobehli 😝 tak super to dopadlo,to je najhlavnejsie 😵 viem ze je kazda zena ina,ale dufam ze kvoli zrastom nebudu ziadne komplikacie(a ani kvoli inemu),toho som sa obavala trosku a aj kvoli jazve,ale riesit to budeme az potom 😉 dufam ze sa nam zadari 😵

mamka78
12. feb 2012

@garnelia starší mal 4kg,tak Šimonko bol môj chlapček vrabček 😵 drobulinký,ale už je z neho 12,5kg chlapisko 😀
neboj,určite to dobre dopadne aj pri druhom tehu 🙂 ,ono zrasty sú na prednej strane pobrušnice,tak všeobecne by to nemalo nejako vadiť 😉 a jazvu mám jednu,pri každom SC režú v starej jazve.kvôli bikinkám 😀 ,aj som im vravela,nech mi spravia aj plastiku ,aby mi brucho neovísalo,ale nechceli 😅
tak držím palce,nech ti to vyjde 😉

garnelia
12. feb 2012

@amrash Ahoj,ja by som ti aj poradila,ale mam za sebou len jednu sc 😉 tiez by som mala rovnake pocity ako ty keby ma to cakalo,to asi kazdy pred brusnou operaciou.Prajem ti,aby to dopadlo co najlepsie,mysli na malinké uz onedlho ho budes drzat v naruci 😵 😵 😵 su to moje najkrajsie spomienky 😵

garnelia
12. feb 2012

@mamka78 jeeej si ma potesila 😵 😵 😵 dakujem pekne 😵 😉 tu plastiku im asi spomeniem aj ja 😀 dobru nocku 😉 🙂

mamka78
12. feb 2012

@amrash to asi preto,lebo máš ho naplánovaný 😒 ,máš dosť času premýšľať,čo je niekedy na škodu,ale verím tomu,že všetko dopadne super a teš sa z toho,že babätko budeš mať o chvíľu pri sebe a na všetko negatívne zabudneš 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre