Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

anicka1981
15. apr 2011

@atrami a ako lekar zisti, ze babo je velke?, nabuducu poradnu uz pojdem do nemocnice, som v 32 tt, a som prvorodicka, a budem mat 30 rokov, a som aj mala, mam 158 cm, a maly je asi o 10 dni v predu,,,,, rada by som rodila normalne, ale zase sa bojim pripadnych komplikacii, ako je kliestovy porod, ap, to by so radsej ten cr,

atrami
15. apr 2011

@anicka1981 , lekár mi pri prvej návšteve zmeral panvu a oznámil, že ju mám úzku a porodím dieťa len ak bude mať oko 3000 g. V 30 t.t. už mal malý túto hmotnosť. Prvá sekcia nebola plánovaná, len porod bol náplánovaný ako prirodzený a ak by sa riadne nerozbehol, mali sme dohodnutého lekára, ktorý urobí sekciu. Chcela som sa vyhnúť kliešťovému porodu. Malý mal 4250 g a 54 cm. Čo pri mojej hmotnosti pred otehotnením /50 kg/bolo dosť.
Ďalšie porody boli už sekciou nakoľko čakali znova veľké deti.
Popros lekára nech ti zmerá panvu a zistí predpokladanú hmotnosť. Podla toho ti povie, či je možnosť prirodzene porodiť. Porodnice ponúkajú možnosť vytvoriť si porodný plán- teda tie lepšie porodnice. Máš možnosť dopredu si uviesť čo si želáš a čo nie.Pri kliešťovom porode je riziko vtedy ak má dieťa omotanú pupočnú šnúru okolo krku.

anicka1981
15. apr 2011

@atrami mna este nemerali, to asi ten doktor co v nemocnici bude, tak on ma pomera, tak to hej 4 kg, pekne, ja kiestovy porod nechcem, to radsej cr pojdem,, porodny plan uz mam, prilozim ho ako dodatok k informovanemu suhlusu, takze bude aj pravne platny, to ked by som rodila normalne,,,, dufam, ze budem rodit normalne, mam aj epo no, takze by som sa mala vyhnut natrhnutiu, a to, ze rada by som si ho hned po porode privinula, , po spinalke musis 24 hod lezat a narkozy sa bojim, ze budem citit ako ma rezu, a ja im to nebudem vediet povedat, lebo sa nebudem vediet hybat , mojanocna mora inac 🙂

atrami
15. apr 2011

@anicka1981 , ja som mala celkovú aj spinál. Ležala som 12 hodín, potom ma posadili . to znamená, že sedieť som mohla a chodiť po 24 hodinách. Necítiš ako ťa režú, len tie tlaky sú zvláštne, fakt sa to dá vydržať.Nemožem porovnávať s prirodzeným porodom, ale dá sa to všetko zvládnuť.

anicka1981
15. apr 2011

@atrami ako ja sa spinalu nebojim, len to leznie mi vadi, ale zase, kked mas rozrezane brusko, tak sa hybat ani nevladzes,,,, uvidime, co to bude,,,,, vatsiu hrozu mam z celkovej narkozy, nebola som este nikdy operovana, ,, tak neviem co to obnasa,,, ale dufajme, ze bude dobre, a najme, ze maly bude ok,,,,

atrami
15. apr 2011

@anicka1981 , držím palčeky. Všetko bude v poriadku. Doležitejší je, aby bábo bolo zdravé, krásne. My mamy, vydržíme pre ne všetko.

anicka1981
15. apr 2011

@atrami to je pravda, dnes v noci som mala zvlastny sen, ked som si hladkala brusko, maly vystrcil rycky cez moje brusko von, akoby bola moja koza latex, vies ako myslim, a chytil ma svojimi ruckami zamoje ukazovaky a drzalll, a ja som sa tesila a pozerala na tie drobne prsteky, a potom som ho neako normalne vytiahla von z bruska, ako ducha, 🙂, ale to sa mu nepacilo, a musela som ho strcit spat, lebo strasne zacal plakat, fakt zvlastny sen, tie drobne prsteky boli zlatucke,,, 🙂, asi taky porod by sa mi pacil, ziadna krv, rezanie, a bolest 🙂)))

gabuci
15. apr 2011

@anicka1981 zvláštny sen,to ti už psychika pracuje,lebo prežieš niečo,čo si ešte nemala v živote.Neboj sa všetko bude dobré a budeš sa tešiť,ked drobček bude na svete.Mne sa pred pôrodom nikdy nič také nesnívalo,ani počas tej doby ked sa mi nepodarilo otehotnieť.Zaujímave je to,že odkedy mám deti svoje na svete,viackrát sa mi snívalo,že rodím,videla som svoju doktorku,počula som svoj hlas,všetko,no bábätko som nikdy nevidela.Pokým som sa dostala k tomu,že sa spýtam,čo to je,dcérka či synček,tak som sa zobudila.S tým že doktorka sa usmievala na mna.A tie sny neboli nikdy také aké som mala pôrody.

anicka1981
15. apr 2011

@gabuci no bolto zvlastny sen, a bolo to v zelen zahrade so stromami, pozitivny pocit z toho mam ,,, ja mam strach z lekarov, z toho, ze mi urobia nieco co nechcem,,,,

hanickacb
16. apr 2011

Ahoj holky jsem nastydla,tdploty nemam a za 5dni jdu na cisar-celk.anest.myslite ze me vemou?bojim se aby mi to udelaly

gabuci
16. apr 2011

@anicka1981 zvláštny sen,ale nikdy nemysli dopredu na nič zlé.Ked máš z toho pozitívny pocit tak veríš v tom vlastne, že to bude všetko ok.Aj bude.Lekári ti pomôžu,nemáš myslieť tak na nich že ti urobia zle.Bábätko sa ti pýtalo naspäť do bruška,akoby vedelo,že takto ako si ty vytiahla sa to nedá urobiť.Tak pekne bez krvi,atd.Vieš v tom okamihu/ja som mala prirodzené pôrody/vôbec ma to nezaujímalo,kde čo je špinavé,krvavé,len to jedno aby som uvidela moje vytúžené bábo.Ked konečne bolo vonku a doktorka zdvihla,ukázala mi,ja som videla len krásu,mala som radosť z toho že mám svoje dieťa.Držím ti palčeky,neboj sa všetko dopadne dobre...

sirael
16. apr 2011

@anicka1981 Ahoj Anicka, ked sa mozem spytat, ako to tu tak citam, pises, ze by si rada rodila normalne. Co si spominam, tak si sa toho neskutocne bala a chcela si stoj co stoj cisarsky. Ako to, ze si zmenila nazor? 🙂 Co ta presvedcilo?

kkiki
16. apr 2011

@sirael anicka je nieco ako dr.jekyll mr.hyde

sirael
16. apr 2011

@kkiki Dobra si... 😀 😀

anicka1981
16. apr 2011

@sirael epi no, 🙂, porod bez nastrihu 🙂)),ale cisarsky mi hrozi aj tak, takze sama neviem ako skoncim, ked by som isla na cr, na tak na epidural, ale zase po nom sa musi lezat 24 hod, ako viem, ze ked mas porezane brusko velmi hybat sa ti nechce,ale aj tak sa mi to zda byt dlho, , ale co sa tyka toho, pomohla mi aj predporodna priprava, ale to epi no asi najviac, ja som sa strasne nastrihu bala, az neskutocny panicky strach som z toho mala,,,,,

anicka1981
16. apr 2011

@kkiki 🙂 nie nie som, len by si musela byt v mojej kozi, by si pochopila 🙂

sirael
16. apr 2011

@anicka1981 Ved prave to si pamatam, ze si mala hrozny strach a teraz ked som citala, ze pises, ze chces normalny porod, tak som nevedela, ci si si tu z nas srandu robila, alebo ta nieco presvedcilo. 🙂 A co ti na tvoje rozhodnutie rodit normalne povedal lekar, ktoreho si mala dohodnuteho na ten CR?

anicka1981
16. apr 2011

@sirael no to neviem, 🙂, uvidim co mi na to povie, po velkej noci mam ist za nim, tak uvidim co mi povie, zase, keby som mala mat kliestovy porod, alebo nieco take, tak fakt radsej cr, neviem uvidim, v kazdom pripade som pripravena na oboje, takze so pokojna, co prospieva aj malemu 🙂. a este jedna baba tu z modreho konika mi poradila spisat poziadavky na nemocnicu, co si zelam aby robili a nerobili, a to prilozit k informovanemu suhlusu, ktory podpisujes, ked prides rodit, tak aj to ma ukludnilo, ze nebudu mi robit nieco co nechcem, a je to aj pravne zavezne, ,,,

zalezi, ako maly sa bude mat, zatial mi posunuli termin porodu, mal by prist o 10 dni skor, 🙂, tak ked nepride a bude prilis velky tak zase cr bude, neviem, v kazdom prpade sa velmi tesim na toho mojho drobca,,,,

anicka1981
16. apr 2011

@sirael inac je to super pocit nebat sa 🙂,

sirael
16. apr 2011

@anicka1981 Hej, super pocit to je....🙂 Drzim palce...🙂

anicka1981
16. apr 2011

@sirael dakujem, budeme potrebovat, ale neako to prezijeme, 🙂, len nech je maly zdravucky, a bude dobre,

alex2201
16. apr 2011

kočky ste tu niektorá ktorá už máte prvé bábo a čakáte alebo ste porodili druhé? zaujíma či sekciou alebo normálne vás nechali, ja som dcérku rodila CR v 36tt a chcela by som vedieť či ma to čaká aj teraz. ďakujem

majdula
16. apr 2011

@alex2201 Koukni do tohohle tematu 😉

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/1-porod-...

Sama jsem zivej dukaz, ze to jde a jde to bezvadne 😵 Psala jsem tam prave na zacatku te posledni stranky.

cinamon7
16. apr 2011

@alex2201 to zalezi od viacerych veci, ja som rodila obe cisarom, lekarka mi kontrolovala ako sa stensuje jazva na maternici pred porodom, aby nepraskla aj pri tlaceni, druhe babo sa javilo velke, tiez som to radsej nechcela riskovat,ale mam znamu ktora po prvom CR rodila normalne, vraj CR je lahsi 🙂

alex2201
16. apr 2011

@majdula ďakujem a garatulujem 😉

alex2201
16. apr 2011

@cinamon7 no ja neviem posúdiť mne bolo povedané že aj druhé bude ukončené CR že keď už je jazva tak to nie je taká bolesť potom, ja sa bojím len toho potom 2 týždne som bola total neschopná ničoho. a bo l robený v celkovej narkoze

kkiki
16. apr 2011

@anicka1981 a coho sa bojis pri CR ? lebo este par mesiacov dozadu si sa tu dusovala, ze prirodzeny porod nie , lebo by si si vlacila maternicu a podobne veci, ze by si mala traumu potom sexovat ... tazko sa v tebe vyznat ... a ked som ti napisala, ze SC nie je zaruka, ze budes mat uzasny porod bez komplikacii tak si nas tu presviedcala ze je, ze odkedy to vies kludne spavas a pod ... tak sa necuduj, ze normalny clovek na tvoje prispevky takto reaguje ... ten co ta uz raz zazil na temu vydupala som si SC ...

froschka
16. apr 2011

@alex2201 ja som rodila cisarkym dvojcata v 38tt a teraz cakame mimi tiez v maji cize to budu 4 roky od CR.lekar mi povedal ze zatial nie je dovod na dalsi cisarsky....pokial ma nebude boliet jazva a hrubka maternice v mieste jazvy sa nebude stensovat tak mozeme SP 🙂 co ja veeeelmi chcem lebo po CR som bola 4 dni skapata .....a mliecko nabehlo na 5-6ty den...

alex2201
17. apr 2011

@froschka no to áno, mne sa síce mliečko spustilo do 12 hodín, ale potrebovala som kopec ľudí okolo seba, nevedela som sa pohnúť, šak vieš aké to bolo. ale bojím sa trocha normál pôrodu :(

froschka
17. apr 2011

@alex2201 ja sa bojim tiez ale chcela by som to v tom pripade ze lekar bude na 100% presvedceny ze je to tak najlepsie...samozrejme akonahla by bolo len 1% roziko tak sa necham rezat...co uz....treba prihliadat na vsetky okolnosti. Teraz rodila jedna znama prvorodicka a potrhalo jej maternicu...cize ja neviem od coho to zavisi...museli ju operovat ale uz je fit, len to bol strasny zazitok.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre