Ako prebieha pôrod vo Zvolene?

deni129
6. jan 2015

Ahojte, nenájde sa tu osôbka, ktorá nedávno rodila vo Zvolene? Zaujíma ma všetko o pôrode, sestričkách, ako je to s dojčením, či sa dočkám pomoci od sestričiek... aj o veciach, ktoré si nabaliť so sebou a ktoré netreba a poskytuje ich nemocnica?Veľmi pekne ďakujem za každú radu. 😉

seahorse27
12. jan 2015

@deni129 Moj nastastie nechcel vidiet ziadne videa :D Tak potom nevedel, do coho ide. No, vo ZV nemozes pit 😒 A vacsinou to byva tak, ze druhy porod je lahsi ako prvy. A niekto ma lahke vsetky porody 🙂 Mozno to bude aj tvoj pripad 🙂 Ja som pri prvom porode malu ani nevladala nakoniec vytlacit, pretoze som bola strasne vycerpana a smadna. Musela sa mi sestricka valat po bruchu a mastrih som mala az po zadok 😝 Strasne daco. Teraz to islo nejako same, spontanne, rychlejsie, aj ked bolesti boli vacsie ako pri prvom. A este musim napisat, ze som nemala podane ziadne lieky - oxytocin a pod., ani nastrih nebol treba. Naozaj 5 minut to trvalo, na 3 kontrakcie bol maly von 🙂 Myslim ale, ze to bolo ovplyvnene aj tym, ze som bola v mensom strese, vedela som, do coho idem a plne som doverovala porodnikovi, ktory bol uzasny. Mala som v nom oporu, od zaciatku mi tvrdil, ze to bude lahucky porod, ze to dame a nemam sa stresovat. A tak aj bolo 🙂 Ukludnoval ma uz po telefone, kym som bola este doma.Tiez sme sa dopredu dohodli, ze ma nebude strihat. U mna asi toto zohralo najvacsiu rolu - psychicka pohoda a super lekar, ktoremu za nu vlastne vdacim 🙂 Mne sa zdalo, ze moj muz bol vo vacsom strese ako ja.

seahorse27
12. jan 2015

@deni129 Pisem 2x to iste, sorry :D

deni129
autor
12. jan 2015

@seahorse27 ale nevadí, aspoň si to zapamätám 🙂 môj tiež nemal v pláne obzerať videá o pôrode, no ja som bola zvedavá a vtom prišiel, že čo hľadím, tak som mu to ukázala, čo som asi nemala robiť, lebo dovtedy plánoval ísť so mnou k pôrodu 😉 sestrička váľať po bruchu? och, to znie hrozne 😖 a ten nástrih robia vo Zvolene automaticky, či na základe pôrodného plánu? akurát som o tom minule čítala, že u nás je vysoké percento nástrihov pri pôrode, zatiaľ čo inde v Európe len okolo 10 percent. To musí dosť bolieť.
Malý sa pýtal rýchlo na svet, keď si tak ľahko porodila, je taký živý aj teraz?

deni129
autor
12. jan 2015

@seahorse27 inak to si mala v BB ozaj vľúdneho a dobrého pôrodníka, keď mal taký super prístup. Keby to tak bolo vždy, bola by radosť rodiť 🙂

seahorse27
12. jan 2015

@deni129 Nastrih robia vo ZV asi podla potreby - podla toho, ako postupuje porod, podla velkosti babatka, niekto mozno automaticky...zalezi od porodnika. Mne tym, ze mi vlastne sestricka vytlacila malu z brucha, tak by asi hradza ten velky tlak nevydrzala (lebo mala len tak vyletela von), tak preto asi doktorka preventivne nastrihla...Lebo najskor hovorila, ze skusime bez, ale ked neslo, tak neslo...Niektori ho ale robia automaticky, lebo sa to lepsie sije, ako nepravidele okraje po natrhnuti :/ No, maly sa pytal von uz od 29.tt, ale sme to nejak dotiahli do 37.tt. On bol velmi zivy uz v brusku, strasne kopal a teraz je v podstate tiez taky, nepotrebuje vela spat, co zas nie je bohvieco pre nas :/

seahorse27
12. jan 2015

@deni129 Tak to som mala, este som v zivote nestretla tak mileho a ludskeho lekara 🙂

deni129
autor
12. jan 2015

@seahorse27 aj naša malá je taká živá už teraz v brušku, tak som zvedavá, či to budeme mať rovnako aj potom, keď sa narodí. Niekto vraví, že dieťa je potom pokojnejšie a iní majú veľmi živé bábo aj po pôrode. My sme sa až v 28. týždni dozvedeli pohlavie dieťatka, na ultrazvuku sa nechcelo ukázať, iba kopalo a vrtelo sa. Ešte aj doktor sa smial, že je to malý cirkusant 🙂 nezávidím tým rodičom, čo si ani chvíľku neoddýchnu, keď majú doma takého vytrvalca 🙂

seahorse27
12. jan 2015

@deni129 tažko povedať, ako to bude po porode. Dcérka bola v brušku taký leňoško, ledva sa pár krát do dňa pohla, synček zasa v bruchu robil kotrmelce jedna radosť a zdajú sa mi ako bábätká rovnakí. My sme vedeli pri malej asi od 26.tt, tiež sa nechcela ukázať, teraz asi od 20.tt. No, my sme asi ti rodičia, ktorým nezávidíš 😝

deni129
autor
13. jan 2015

@seahorse27 veru vám nezávidím 😉 ale je úžasné byť s tými deťmi, aj keď niekedy vedia totálne vyšťaviť. Môj kolega má takého problémového synčeka, ako na pohľad zlatý ale má vrtuľu v zadku a keďže je jedináčik tak sa nevie deliť o hračky, ako začal chodiť do škôlky, iba samé problémy robil. Bil deti, keď si vzali nejakú hračku, viem že aj dievčatko kopol do brucha a rodičia už nevedeli čo s ním. Ale si myslím, že od začiatku boli na neho veľmi mäkkí

simca06022011
13. jan 2015

No, mne mala robila kotrmelce v bruchu non stop, kopance, vystierance... stale.. a ako babatko bola totalny kludas... uplne... od cca 2 rokov je to neriadena strela :P energie ma za 10tich, neobsedi, usta sa jej nezatvoria... ale inak v pohode :P Zaujimave je, ze ked sme vonku, s niekym cudzim alebo ideme nebodaj niekde medzi ludi, tak je take "chudiatko" poslusne a tiche... boji sa aj šaša... no ale inokedy... :/

seahorse27
13. jan 2015

@deni129 Nasa dcerka bude mat o chvilu 6 rokov, cize doteraz bola tiez jedinacik a odmalicka je velmi prajna, spolocenska, nema problem podelit sa s inymi detmi o hracky, sladkosti a pod. My sme ju k tomu ale od malicka viedli, vzdy mala vsetkeho dostatok, tak nebol problem sa podelit. Vzdy sme ju potom pochvalili a podporovali ju v tom. Zalezi to velmi od vychovy. Vychovavat jedinacika je ovela tazsie ako viac deti, na vela veci si treba pozor. My mame napr. problem s tym, ze mala je velmi citliva na kritiku. Ked jej niekto v skolke nieco povie, co sa je nepaci (aj uplnu blbost), tak je z toho nestastna. Proste doma bola zvyknuta, ze je hviezda za kazdych okolnosti, pozornosti mala nadmieru a zrazu v skolke nie je jedina...Takze u nas je to takto 🙂 Inak ziadny iny "syndrom jedinacika" nemame 🙂
@simca06022011 Nasa sa tiez vie pekne pretvarovat, vie sa tvarit ako anjelik, ale maximalne 10 minut, potom to uz nevydrzi a prejavi sa naplno 😀

simca06022011
13. jan 2015

@seahorse27 no moja je prave uplne bojazlive zakriknute dieta.. hlavne ak ju vezmem niekam kde je viac ludi... to sa ma drzi ako kliest, nechapem.. vcera mi urobila dokonca scenu aj kvoli tomu, ze som si IBA kluce potrebovala vybrat a mala som plnee ruky, tak som ju musela pustit... ked uz je s nejakou kamoskou, alebo tak tak je besna.. ale takto... hmm..

seahorse27
13. jan 2015

@simca06022011 tak to záleží od povahy, naša je riadna rebeka, nikoho sa nehanbi, vystupuje velmi suverénne uz od malinkata 😊

deni129
autor
13. jan 2015

@simca06022011 s malou si teda užijete zábavy 😉 je podarená, že keď je s vami niekto cudzí, tak je taká tichá a poslušná, dobre si ju naučila 😉 tie kotrmelce, kopance a iné pohyby ti robila asi do akého týždňa tehotenstva? neustane to vôbec? som čítala že 32. týždeň má byť dieťatko najaktívnejšie, potom sa to zmierni, no ja sa pre ňu nejako nejdem vyspať, hoci mám ten 32 tt za sebou 🙂

deni129
autor
13. jan 2015

@seahorse27 dcérku ste dobre vychovali, keď je taká prajná, potom sa isto teší aj z mladšieho súrodenca, že? nežiarli na neho? na mňa vraj môj starší brat žiarlil, všetci sa točili okolo mňa, keď sme prišli z pôrodnice, tak sa naštval a uhryzol ma do čela 😀

mahalo
13. jan 2015

@seahorse27 to s tou kritikou prave je jeden zo syndromov jedinacika 😉 vela veci sa da vychovou skorigovat, ale vsetko ma svoje limity

seahorse27
13. jan 2015

@mahalo veď o tom práve píšem, že toto jediné máme. Tažko sa s tým bojovalo, ked bola široko-ďaleko jediné malé dieťa v rodine...

seahorse27
13. jan 2015

@deni129 ale samozrejme, že žiarli a ešte ako. To by hádam ani nebolo normálne, keby neziarlila 😉 Zatiaľ mu ešte ale nič nevyviedla. Tvoj brat bol riadne číslo 😀

simca06022011
13. jan 2015

@deni129 vobec neustali... od cca 20tt az do konca

deni129
autor
14. jan 2015

@seahorse27 počkaj, keď bude starší a bude ho mať niekde odprevadiť, alebo keď sa bude tlačiť k jej kamarátkam, ja som to robila, môj brat to nešiel predýchať, tak som na to doplatila 🙂 veru bol riadne číslo 🙂

deni129
autor
14. jan 2015

@simca06022011 až úplne do konca? to si sa potom nič nevyspala? či ako si spávala? na boku? mne sa na chrbte nedá, lebo začne hneď vystrájať a keď sa otočím na bok, tiež sa jej to nepáči, neviem čo mám robiť 😒

simca06022011
14. jan 2015

@deni129 no ja, pacilo... nepacilo, lahla som si ako mne bolo dobre... dve periny, vankuse.. oblozila som sa a tak 🙂)) Potom uz ked som zaspala bolo ok :P

deni129
autor
14. jan 2015

@simca06022011 🙂 a nezobudila si sa uprostred noci, že ťa strašne kope? ja sa teším, keď po hodine ležania v posteli nejako zaspím no ale o ďalšiu sa zobudím na to, že v brušku vyvádza, no to je spánok 🙂

seahorse27
14. jan 2015

@deni129 Tak s tym ratam, ze sa budu aj klbcit ako vsetci surodenci 🙂 Inak, to mas riadnu divosku v brusku, ked ti ani neda spat. Moj normalne vecer tiez zaspal, ked som si lahla, vyvadzal len cez den. Mali sme asi zladene biorytmy 🙂

skarediacka
14. jan 2015

ahojte ja som rodila pred 3 mesiacmi druhé bábo a som šťastná že som si zvolila Zvolen..Prvé bábo v ZH len trauma a nepríjemné spomienky. ZV - Super prístup od sanitárok cez zdravotné sestry až lekárov. Analgetiká som si vôbec nemusela pýtať automaticky sa pýtali či nás nebolí, dobrá informovanosť pacientky o zdravotnom stave dieťaťa a na novorodeneckom oddelení väčšina sestričiek super až na pár výnimiek ale to je o ľudskom faktore..Určite odporúčam..Strava bola dostatočná..Nemocničný inventár a izby pôsobia zastarale ale o tom to predsa nie je. Odporúčam Mudr. Bugárovú.

deni129
autor
15. jan 2015

@seahorse27 súrodenci sa veru často klbčia, a dokonca sa mi zdá, že keď sú brat a sestra je to ešte viac divoké ako keby boli dvaja chlapci 🙂 veru mám divošku, dakedy ma tak silno kope, že sa bojím, či je všetko v poriadku. Si mala dobre, že tvoj vyvádzal len cez deň, mojej sa páči, keď sa mamička hýbe a keď si chce čo i len na chvíľku oddýchnuť, koniec, to nedovolí ☹

deni129
autor
15. jan 2015

@skarediacka tie sestričky sa asi všade nájdu také, nie práve najochotnejšie, som zvedavá ako to zvládnem, človek sa aj zle cíti pri takých ľuďoch 😒 aj so stravou si bola spokojná? práve včera som hovorila s jednou babou, čo tam ležala v decembri a vraj málo dochutená, ale ak by len to mal byť problém, prežijeme 😉 v ZH boli tie izby lepšie ako vo ZV? jasné, že to nie je o tom... mne sestrička vravela, že sa nemám báť, že sa tam vraj budem cítiť ako na dovolenke, no to som zvedavá 🙂

skarediacka
15. jan 2015

@deni129 - ja som bola v ZH na nadštandarde ale jediná výhodná bolo wc a kúpeľna na izbe inak všetko rovnaké..pokoj som tam veru nemala od rána si všetci vymieňali kľučky..Strava vo Zvolene fajn, ja som bola po cisárskom takže som toho veľa nenajedla ale ani mi nebolo treba 🙂 Nech ti to všetko dobre dopadne..Atmoška a ľudský prístup určite lepší v ZV ako ZH čo ma mrzí lebo by to malo byť všade automatické veď sme ľudia..

deni129
autor
15. jan 2015

@skarediacka Ďakujem. 🙂 v ZH majú jednu nadštandartnú izbu?určite je to výhoda mať na izbe wc aj kúpeľňu. Ďakujem, že si sa podelila o svoju skúsenosť so ZV, každý pozitívny príspevok povzbudí 😉 máš pravdu, na všetkých oddeleniach v nemocniciach by mal byť automatický ľudský prístup personálu, nech zmenia profesiu, čo takí nie sú. Veď je to o ľudoch!

martina0511
15. jan 2015

@deni129 veru bola veľká, ale ako vravím, pôrod som mala super a rýchly. ved to, že ked je tam prvorodička, tak by sa jej mali trochu povenovať a povysvetľovať čo a ako, ale niekedy ako keby ich to otravovalo ☹ ja som rodila ráno o 2:50 a doniesli mi ju potom okolo 7 na izbu a od vtedy bola so mnou vkuse, iba ked ju brávali na vyšetrenia, ale to berú všetky detičky. vizity sú raz za den, to je veľká vizita a to príde doktor a sestričky a bude ťa pozerať, ale nie je to nič hrozné, neboj, dá sa to zvládnuť 😉 tak porcie boli také akurát a je tam jedálen,ale kludne si to môžeš zobrať aj na izbu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre