Ako prebieha pôrod vo Zvolene?

deni129
6. jan 2015

Ahojte, nenájde sa tu osôbka, ktorá nedávno rodila vo Zvolene? Zaujíma ma všetko o pôrode, sestričkách, ako je to s dojčením, či sa dočkám pomoci od sestričiek... aj o veciach, ktoré si nabaliť so sebou a ktoré netreba a poskytuje ich nemocnica?Veľmi pekne ďakujem za každú radu. 😉

deni129
autor
15. jan 2015

@martina0511 to sú teda "dobre" sestričky, keď tak reagujú, neviem na čo tam potom sú. Veď ako sa to má človek naučiť? 😒 A vypisuje sa tam potom na záver pobytu nejaká anketa ohľadom spokojnosti s oddelením, personálom a tak?ak ano, neviem, či by vyšli s dobrým hodnotením...ty si si po pôrode ani neoddýchla, keď ti ju tak skoro doniesli. Aspoň, že je tá vizita raz za deň, to sa snáď nejako pretrpí 😉

martina0511
15. jan 2015

@deni129 neviem načo to robia, ked k tomu nemajú vzťah. ale tak sú tam aj dobré sestričky 😉 nie, nevypisuje sa tam žiadna anketa, veru, kto vie aké by mali hodnotenie 😒 a to som ja bola hore od rána od 6 celý den som nespala, potom som rodila a zaspala som až na druhý den večer o 10 😒 , ale zvládla som to . ber to pozitívne a všetko bude ok. a ty máš kedy termín?

deni129
autor
15. jan 2015

@martina0511 čítala som tu niekde na stránke, že jedna alebo dve sestričky sú celkom dobre, ale nie je to málo? 🙂 v BB sa vypisovala anketa, tak som si myslela, že aj tu sa bude a napíšem tam, čo si zaslúžia 😉 fúha, to si mala riadne vyčerpávajúce obdobie, veľmi málo odpočinku a ešte k tomu zvládnuť dieťaťko, čo dá určite zabrať 😒 termín mám 26.2., čo je za chvíľku, som zvedavá ako to tam bude prebiehať

martina0511
15. jan 2015

@deni129 ale tak celkovo som bola spokojná

deni129
autor
15. jan 2015

@martina0511 cítila si sa tam ako na dovolenke? 🙂 to mi povedala sestrička, tak si to len overujem 😉

martina0511
15. jan 2015

@deni129 tak zas ako dovolenka to určite nebola. ale nemusela si variť, upratovať, tak to bolo ako na dovolenke, to hej 😎

deni129
autor
15. jan 2015

@martina0511 🙂 možno pre tú sestričku to bolo ako dovolenka, no nič radšej nejdem myslieť čo ma čaká 😉

seahorse27
15. jan 2015

@deni129 Jeeej, ja mam narodky 27.2 🙂 Budes mat malu rybicku 🙂 No, dovolenka to vo ZV rozhodne nie je :/ Ja som sa ako na dovci, resp. ako v hoteli citila v BB na nadstandarde. Normalne sa mi domov odtial ani nechcelo ist. Paradny servis...

deni129
autor
16. jan 2015

@seahorse27 to vážne? mohla by byť tak narodená, rybičky sú podľa mňa veľmi múdre,inteligentné a šikovné 🙂 to ma sestrička chcela asi len upokojiť, keď som na ňu vybehla s otázkami o ZV, lebo som jej vravela že tam nie sú ktovieaké sestričky a pod. Na tom nadstandarde si si to mala predlžiť, len čo by ti manžel povedal? 😉

seahorse27
16. jan 2015

@deni129 aj tak sme tam boli dlhšie o 2 dni kvôli žltačke 😉 A áno, rybky su presne take, ako píšeš 😎 😀

deni129
autor
16. jan 2015

@seahorse27 si si to tam vybavila, keď si videla aký tam maš kľud, čo? 🙂 ďakujem, že si mi to s rybkami potvrdila 😝

kzetula
26. jan 2015

@deni129 Ahojky. No ja som rodila vo Zvolene minulý rok v máji. Môžem povedať, že tam na pár jedincov boli veľmi milí ľudia. Moje bolesti začali v noci o 23 (bolesti do krížov) a rodila som ráno o 10:10. Rodila som pri primárovi Molitorisovi a môžem ti povedať, že som najšťastnejšia žena z toho, že ma rodil on. Malý mi nechcel zísť dole pri tlačení a bez dlhého snaženia, že to pôjde použil zvon. Je pravda, že pri jeho vyšetreniach som videla ,,hviezdičky´´ 🙂, ale ako pôrodník bol fakt super. Na takéto komplikované pôrody veľký odborník. A ženy, ktoré rodili pri ňom si ho tiež veľmi pochvaľovali. Ani jedna neľutovala. Jediný problém tie vyšetrenia pred pôrodom pri ňom.

deni129
autor
27. jan 2015

@kzetula Ahoj, ako odborník je asi dobrý, ja som ho nezažila, možno sa mi naskytne tá možnosť 🙂 to si mala celkom šikovný pôrod, keď si tak ráno rodila. Trošku si ma vystrašila s tým zvonom... nemôže sa nič stať babatku, keď nastane taká situácia? Tých pár jedincov myslíš sestričky, však? na tie som tu nenašla moc dobrého popísané, iba čo to človeka odstraší ☹

kzetula
28. jan 2015

@deni129 no pre mna to boli nekonecne hodiny a hlavne od tej 6 rana 🙂 o pol prisiel moj manzel a ten mi velmi psychicky pomohol a hlavne pomahal mi dychat. Mali by to robit sestricky, ale tie pridu na chvilu povedia ti a potom ta nechaju tak az kym si neziadas vysetrenie 🙂 lebo si uz v tom ze to bude. A ten zvon je urcite je riziko, ale vsade mas nejake rizika. Bola som prvorodicka. Ale po porode nikdy nebol problem s nejakou tabletkou proti bolesti. Pichli nam dokonca este aj v den, ked sme odchadzali domov bezproblemov. Jedlo sa tam dalo no a sestricky z novorodeneckeho boli take ze ti prisli ukazali a odisli. Netrenovali. Iba dve tam boli take mile a ochotne sa s tebou aj potrapit a pomoct ti, aby si to zvladla.

dasenabb
12. aug 2015

@deni129 ahoj, neviem ci to je este aktualne, ale rodila si nakoniec v tom zv? Ak ano, chcem sa spytat ci si s babatkom na izbe alebo ti ho nosia iba na dojcenie...dakujem

deni129
autor
15. aug 2015

@dasenabb ahoj, ano, rodila som nakoniec vo zv ešte v marci. Po trápení sa s vyvolávačkami som musela podstúpiť akútny cisársky, dve noci som strávila na pooperačnej izbe a potom po dvoch dňoch som už bola s bábatkom stále, iba čo ho brali na vyšetrenia a vizity. Na dojčenie mi ho priniesli hneď do polhodiny čo som bola po cisárskom na izbe, z tejto strany boli sestričky veľmi ochotné

dasenabb
15. aug 2015

@deni129 dakujem ti, ja som prve rodila v Stiavnici a bola som max. spokojna, len teraz si nemozem dovoleit ist tak daleko a BB sa chcem oblukom vyhnut...Tak aspon ze ti to dobre dopadlo a ste v poriadku...

vivien78
17. aug 2015

@dasenabb
Ahoj. Mozem sa spytat, preco sa chces porodnici v bb vyhnut? Mas zle skusenosti? Ja som par tyzdnov pred porodom a zvazujem Zv a BB..stale sa neviem rozhodnut.

dasenabb
17. aug 2015

@vivien78 S porodom tam skusenosti nemam, stacilo mi byt tam rad ked som potratila, ale o tom nejde. Ja som chcela prirodzeny porod, preto som sla rodit do Stiavnice. V BB su sami mladi doktori, vsetci odbornici z tade odchazaju, aj znama teraz rodila, zle ju zasili, musela ist 2 tyzdne po porode znova na cistenie maternice. Proste v BB je stale komunisticky pristup k porodom, hned sa nastopkaju oxitocinom a potom vacsinou cisarsky...

deni129
autor
18. aug 2015

@dasenabb nemáš za čo, aj ja som počula na Štiavnicu že je dobrá. Neboj sa, určite ti to dobre dopadne, vo Zvolene je veľa dobrých doktorov a ešte príjemnejších doktoriek, ani na jedného nemôžem nič zlé povedať. Veľa šťastia ti želám, nech to máš úspešne za sebou 😉

ivusa3
24. máj 2016

Ahojte, zaujimalo by ma, ci vo Zvolene je moznost epiduralky 24h denne? resp. je to nejak casovo ohranicene? dopocula som sa, ze len v pracovnych dnoch, do 15.30h, v ostatnych pripradoch po dohovore s anesteziologom. Mate s tym niektora skusenost? Najlepsie nejake aktualne info 🙂 termin porodu mam na zac. sept. a rada by som rodila vo Zvolene. dakujem za info 🙂

seki11
4. júl 2016

@ivusa3 Anesteziolog je tam stále,záleží však na tom,či niečo akútnejšie operuju alebo nie.V pracovných dňoch od 7:00 do 15:30 problém nieje,skor v noci a cez vikendy.

ivusa3
2. aug 2016

@seki11
dakujem za odpoved 🙂
uz som si tam volala, tak uvidim, co mi povedia na tom pohovore s anesteziologom 🙂

seki11
2. aug 2016

@ivusa3 a kedy sa chystáš na pohovor? Ak smiem vedieť 🙂

ivusa3
2. aug 2016

@seki11
pisala som ti spravu 🙂

mys0121
6. nov 2016

Ahojte aj ja by som sa chcela poinformovat termin mam uz o dva tyzdne a chcem sa vas opytat na cenu ked chcem aby bola pri porode moja mama ??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre