Ako si spríjemniť posledné dni do pôrodu?

anajska
10. júl 2013

Otváram túto tému, kedže posledné tyždne a dni sú najdlhšie. Dajte tipy ako si "užiť" posledné obdobie tehotenstva. Ako sa pripraviť na pôrod psychicky aj fyzicky. Ako sa rozptýliť, zbaviť strachu...

skrecok1005
10. júl 2013

Lezat na gauci, pozerat telku, citat knihy. Ak je to tvoje prve babo, uzivaj si tu pohodu, lebo ju nabuduce budes poznat az vtedy, ked ratolest zbali kufor a odstahuje sa prec. Relaxuj, ak mas zle noci, tak ked ta cez den zoberie spanok, vyspi sa.
Zelam vela stastia, nech vsetko prebehne v pohode. A neznervoznuj sa, vsetko dobre dopadne.

petula8
10. júl 2013

oddychovať, pospi si , lebo potom už na to nebude čas, pozeraj telku a buď hlavne v pohode 🙂

nivi
10. júl 2013

ja som chodila na prechadzky ak som vladala, lebo som mala iste problemiky. inak doma som sa snazila oddychovat, citala som si knihy aj o dietatku aj oddychovky (roman alebo co mas rada). pripravila som si izbicku pre malicke. a vela som sa s drobcom v brusku rozpravala, ako to vsetko v pohode zvladneme.
hlavne necitaj teraz horory o porodoch a laktacnych problemoch a veci z podobneho sudka 😉

drobcek26l
10. júl 2013

@nivi Snaž sa na pôrod už vôbec nemyslieť, myslím že určite toho bolo za posledných 8 mesiacov dosť. Užívaj si to, že si doma, že je pekne, choď niekde na prechádzku, alebo do mesta, ku známym, za priateľmi alebo len tak lež doma a kukaj TV. Rob to, čo ťa momentálne napadne a čo vládzeš robiť. A never tomu, že keď budeš mať bábo, nebudeš mať na nič čas. Mne sa zdá, že keď som chcela, vždy som si to vedela zariadiť aby som stihla aj drobca aj seba. Držím palce. 🙂

anajska
autor
10. júl 2013

- knihy,filmy,prechadzky..(podla zalub)
- manikúra,pedikura,masky, kupel, masaze (telesné hyckanie)
- relaxacia, hudba, autogenny trening,hypnoza,modlidby (v ranci pripravy na porod), =psychický relax
- rozprávanie sa s babatkom,púsťanie hudby - nadviazanie vztahu
- venovať sa starsiemu synovi (priprava na prichod surodenca) aj ine aktivity na ktore pri babatku nebude cas
- cvičenie v tehu(fit lopta,gravidjoga,predporodna priprava, keegelove cviky...) - telesna priprava na pôrod
- profi tehu foto, tehu dennik, výroba hračky, oblečenia a pod. pre babatko, priprava vybavicky, izby (kutika) pre babatko
- iné (u mna napr.upratat pojd-vytriedit veci po starsom synovi, priprava na stahovanie-interierovy dizajn, vytriedit fotky na vyvolanie,
....
je toho vela,ale este som chcela nejake namety,kedze na nieco mi nezostava energie, na nieco chut... .🙂

dendy1
10. júl 2013

navar si obľúbené jedlá, ktoré možno zamraziť. Potom ti padne vhod ak si budeš môcť rýchlo len vybrať a rozmraziť.
Nie je to asi veľmi relaxačný tip, ale potom ťa poteší, že si zaješ niečo čo máš rada a nebude s tým robota 😀

dori2
11. júl 2013

no v tvojom tyzdni keby som, este radsej nehladim na koniec tehotenstva, lebo sa ti moze stat to co mne: ze nie a nie porodit, a uz mi z toho kvalitne drbe. mylslea som este pred tyzdnom, ze teraz uz budem s malym doma. a ahaho, on si este vala sunky u mna v podnajme 🙂

patriciapulkova
2. mar 2024

Dobri vecer som tu nova cakam us 3 babo a raz citim pohibi celi den a 3 dni us tak necitim som v 8 mesiaci

maryskas
2. mar 2024

prechadzky, serialy, knihy, cas s manzelom/partnerom, oblubene miesta/restiky/kaviarne 🙂 toto boli moje posledne tyzdne a bolo to super.. a samozrejme kazdy den priprava (cvicenie, masaz hradze, aniball)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre