Ako ste cítili kontrakcie?

10. nov 2021

Zdravím. Chcela by som sa opýtať žien, ktoré už rodili. Citili ste kontrakcie ako ostrú bolesť alebo naopak tupu? Možno divná otázka, ale nemám sa vo svojom okoli veľmi koho opýtať. Ďakujem

evuska135
10. nov 2021

Mne pri druhom porode hned zacali kontrakcie, kedze mi nepraskla voda, ale teda hned som vedela ze to su oni, je to silnejsia bolest nez poslickovia.

ennna
10. nov 2021

Tie kontrakcie do krížov sú vraj horšie ako do podbruška. Ja som mala v podbrušku, ako silnejšie krámy v kombinácii s brušnou chrípkou. 😄 Do 6 CM ale boli v pohode, drepovanie, krutenie panvou pomáhalo. Potom som si už dala EPI, dali sa ešte vydržať, ale nechcela som byť frajerka, že to dám aj bez nej. 😄 A odvtedy pôrod bezbolestný, len sťahy ako pri tvrdnuti brucha, úplne super, aj pri tlačení.

veronice
10. nov 2021

@aylinn ozvem sa vo februari 😁👍🙈

alzbeta311
10. nov 2021

@deginko myslis, ze ked som prvy porod mala cisto len kontrakcie do krizov, tak to bude aj pri druhom tak? Ty si toho pripadom, citala som tvoj koment tu ale zazit to opat druhy krat neviem co je horsie.. je teda pravdepodobnost, ze bolest bude vystrelovat zas do chrbtice? Krizov?

foxyfox
10. nov 2021

Ja som prišla na príjem s tým že som ani nevedela či mám vôbec kontrakcie lebo som cítila len taký diskomfort, ale voda už odtiekla. A o 2 hodiny bol malý na svete. Posledných 20 minút to boli fakt bolesti, také kŕče, ale nič tramatizujúce

ouwecka
10. nov 2021

Prvý porod zacal ako menštruácne bolesti slabe ale dali mi vyvolavacku a potom to bolelo velmi ostro v cel bruchu,silno,pri druh.zacali menštruácne kt.dlho boleli v podbrušku a len sa zvysovala intenzita bola to taka ina bolest,intenzivna ale nie ostra ako ked ta nieco pichne,prvy trv 5 h od podania vyvolavacky a druhy od prvych bolesti 20,5 h porodene

deginko
11. nov 2021

@alzbeta311 áno,teda ja som to tak mala pri oboch..kvôli prvému pôrodu som nechcela už druhé dieťa..lebo prvý pôrod bol vyvolávany a trval od prvej vyvolávacky cez 40h..a nehovorím o bolesti raz za 5minut ale bolesti boli od začiatku v intervaloch 1-3minuty a žiadne otváranie ..a keďže kontrakcie iba do krizov lekári neverili,že nejaké mám..pri pôrode som takmer umrela ,pri tlačení som upadla už do bezvedomia, nešla von...malú sa mi snažili vytiahnuť VEX ale nepodarilo sa im to,prebrali má fackanim a musela som ju dotlačiť sama ..kvôli tomu som sa bála ísť do druhého dieťaťa,Bala som sa,že to bude to isté...všetci mi hovorili,druhý pôrod bude dobrý,lepší, rýchlejši...hovno ...druhý pôrod začal tak isto, akurát sa rozbiehal sám,ale veľmi pomaly..vyvolávacky síce neboli...no kontrakcie opäť do krizov,nik neveril,že ich mám...aj keď som ich mala každú minútu...pôrod trval viac ako 30h..vydupala som si epidural...a to bolo moje spasenie, samozrejme,že mi ho pichnúť najskôr nechceli lebo však,, kontrakcie,,nemám...tak som už rázne povedala,čo tam so mnou dorabali pri prvom pôrode ako mi nik neveril a potom som takmer umrela...+samozrejme,že ani v prepustacej správe to neuviedli...no tak mi teda urobili testy,a napriek tomu,že mali výsledky viac ako 3h tak mi to zatajili a neoichki,až keď sa vymenila smena som sa znovu opýtala čo s tou epidural a už mi ju potom pichli...po nej som necítila bolesť až kým som nešla tlačiť,urýchlila mi otvorenie a do hodiny som bola pripravená na pôrod...no zas boli problémy s vytlačenim,lebo keď nemáš kontrakcie do brucha,nepracuje ti prirodzene maternica a nevypudzuje to dieťa von..takže mi skákali po bruchu...pichali vyvolavacky až mám silnejšie bolesti ..no asi hodinu trvalo tlačenie...a samozrejme syn sa pridusil,museli ho odsavat,dávať kyslík,aby sa nadýchol.Apgar mal iba 3...ale keď ich prosíš aby urobili cisársky,tak ťa aj skapat radšej nechajú...za mňa je takýto pôrod s kontrakciami do krizov úplná smrť..a nikomu neprajem to zažiť...a zbožňujem,také pipky,ktoré sa budú hádzať o zem,ako ony mali aj cisársky aj prirodzený pôrod a teda prirodzený je lepši...lebo ich bolelo šitie po cisárskom dlhšiu dobu...kua,áno lebo keď ony majú prirodzený pôrod,ktorý trvá pár hodín,tak vtedy sa dá všetko vydržať...ale kto nezažije toto tak neuverí..

katka533
11. nov 2021

@alzbeta311 to by aj mna zaujimalo, lebo ja som nemala ziadne tlaky, aby som mala tlacit, ale len strasnu bolest do krížov

skodulienka
11. nov 2021

@adoska717 jejda presne. Ja som necítila, pri prvom ani pri druhom nič. Brucho mi tvrdlo uz od 30tt. Až keď mi na poradni urobili ctg, tak, že veď vy mate už pravidelné kontrekcie 😄 a šup, však ste na 4 cm otvorená. Prepichli vodu a vtedy sa až bolesti. 🙈🙈🙈

adoska717
11. nov 2021

@skodulienka tak ja som poobede spala naraz mi odtiekla voda ta som isla do nemocnice nic som necitila tam ma vkuse poslali lahnut bo ze este rodit nebudem ked ani necitim kontrakcie aj ked som ich vraj mala dali mi jedlo ta som kukla ci im sibe ze ja idem rodit ta ma. Sestricka dala na totu kozu a kukala jak vyplasena ze uz hlavicku zacina byt vidno 😄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre