Ako ste rodili pri pichaní Fraxiparinu?

andel7766
20. aug 2010

ja si musím pichať do pôrodu, a hematologička ma dnes chcela poslať aj na predčasnú hospitalizáciu, ale že ked chcem, nech sa ešte dohodnem so svojou gynekologičkou v utorok, tak uvidíme čo mi povie, čo som čítala,tak väčšina ide na cisársky rez, ako je to s vami?

manika77
20. aug 2010

ahoj moja kamaratka si tiez pichala a rodila normalne 😉

pink_lady
20. aug 2010

ja SC ale nie kvoli fraxiparinu 😉

monika0001
20. aug 2010

kamoška si pichala a musela ísť cisárskym..
Ja si ho budem tiež pichať a veľmi dúfam, že (teda ak raz otehu) že budem rodiť normálne...
Tak Ti silno držkám palčeky!!!!

juliap
20. aug 2010

ahojte, tak ja som si pichala pri tomto tehu posledne 2 mesiace a rodila som normalne, len som upozornila dr a sestricky hned pri prichode, ze mam injekcie na riedenie krvi a kedy mam mat dalsiu davku ... potom tesne pred porodom pichaju 1 davku naopak na zrazanie krvi, aby nedoslo ku prudkemu krvacaniu, no a injekciu mi potom pichali az po 4 hodinach od porodu ... vsetko ale zalezi asi aj od toho, ci su aj nejake ine komplikacie v tehu a indikacie na CS

zuzana_m
21. aug 2010

ahoj ....ja som si musela pichať pri prvom tehu,ale Clexane (no to je rovnake ako fraxiparin) ...tyzden pred terminom som nastupila do nemocky kde som mala rodiť, a robili mi všeliake vyšetrenia,aby lekár mohol zhodnotiť, či pôjdem rodiť normalne alebo cisarsky- ultrazvuk nohy (tam som mala trombozu v detstve), odbery krvi, interne a pod....nakoniec som rodila prirodzene 🙂 ale tiež som musela nosiť a mať aj pri porode tehotenské stahovacie pančuchy nanohách, a pichli mi tiež dačo....

domika9
22. aug 2010

ahoj ja som si pichala cele tehotenstvo clexan (je to to iste ako fraxi) a moja hematologička mi povedala že prave cisarsky rez je roršie lebo musíš via c ležať po porode a tym padom ti možu vzniknuť krvne zrazeniny ja som sa obavala že kedy na mna pride porod lebo vraj nieje velmi dobre ked si pichneš a nasledne začneš rodiť je potom vyššia strata krvi atd . ja som rodila prirodzenym sposobom akurat som si nesmela dať epidural lebo ten sa picha blizko miechy a je velke riziko zakrvacania do nej -podrobne mi to vysvetlila moja hematologička na všetko som sa jej pytala
no a ja som si zvykla pichať každy den okolo 17-tej a porodila som na obed čiže kratko po porode by som si mala pichnuť , pytala som sa nato aj lekarov a že si možem vklude pichnuť -ja som radšej nepichla až na druhy den 😉

cikyta
22. aug 2010

Ja som si pichala celé tehotenstvo+ešte 2 mesiace po pôrode.Rodila som normálne.Nikdy nepadla reč o cisarskom,či predčasnej hospitalizácií kôli fraxiparínu a mojim trombofilným mutáciam v krvy.
Jediné,čo som nesmela....dostať EPI.A rodiť 12 hodín po pichnutí poslednej dávky fraxiparínu.
(aj ked hematologička EPI schválila,pôrodník mi ju odmietol povoliť,lebo vraj to nedavaju ani len pri 0,3ml fraxiparínu,nieto ešte 0,8ml fraxiparínu,čo som mala ja 😒 )No a po pôrode v pôrodnici pančuchy 😒

maca8
2. sep 2011

Ahoj,ja som si cele tehotenstvo aj celé šestonedelie pichala Clexane 0,4,robili mi cisársky,hosp. ma 2 dni pred- a mala som spínal.Všetko bolo O.K,injekcie mi pichali sestričky.Ani nie po 24H som už chcela ísť dole z postele-cítila som sa výborne.
Teraz sa snažím o druhé a už od teraz mam fraxiparin.

svetlankat
2. sep 2011

u mna to bolo presne ako u @cikyta, normalny spontanny porod, dokonca som mala aj epi, ale vysadila som si na par dni ked som vedela ze idem rodit, ziaden problem, o cisaraku nebolo ani reci, takze som trosku z tvojho prispevku prekvapena

sumattra
2. sep 2011

No ja som na fragmine uz od tretieho mesiaca a vacsina lekarov mi hned povie ze asi cisarskym rezom pojdem. Myslim ze lekari odlisuju ci mas realnu zrazeninu v nohe, ci si prekonala alebo mas len zistene mutacie. Drzim palce vsetkym.

ustrachana
5. nov 2011

prosim Vas mohli by ste mi do IP napisat ci sa vam po pichani fraxiku rbia hrce? lebo ja som si ho pichala do cca 4 mesiaca kedze som mala ohss a teraz mi ho zacali v 36tt pichat v nemocnici bez toho aby ma informovali a rano som sa zobudila s hrcou na ruke a vecer mi pichli dalsiu davku a dalsia hrca.lekar mi vynadal, ze aky mam problem a k odpovedi preco mi to pichaju som sa nedostala ani to ci su tie hrce normalne.uz mam obavy sa nieco na Kramaroch aj pytat lebo cim viac sa pytam tym je to tu "prijemnejsie"

zuzanka111
7. nov 2011

Rodila som po 3 mesiacoch pichania Fraxiparinu. Sekciou a v termíne. Všetko bolo v poriadku. Hrče sa mi nerobili. Menila som si miesta vpichov, lebo sa mi tvorili modriny.

nibiru
7. nov 2011

ahoj ja som uzivala fraxiparin 8tt pred porodom rodila som normalne akurat som nahlasovala kedy som si fraxiparin pichla ak by nastrala sekcia musela bit podana posledna injekcia pred 12h. ustrachana nemala som hrce nic pokial som si to pichala sama pod kozu na ruke ked mi to pichla sestricka v 90stupnovom uhly cely den ma bolela ruka a mala som hrcu takze som si to pichala radcej sama.pichala som si ho este cele 600nedelie.

marikac
7. nov 2011

ja som uzivala fraxik od 5tt a este aj teraz pocas sestonedelia a rodila som prirodzene(3dni pred terminom), dokonca v den porodu som si pichla injekciu

ninus272
7. nov 2011

ja som si pichala fraxik tiez cele tehu, hrce sa mi niekedy robili, aj modriny, tie mam na stehnach dodnes a to som viac ako pol roka po porode, rodila som normalne, akurat som 12 h pred predpokladanym porodom si pichla poslednu injekciu, kedze som bola na rizikovom, otvarala som sa cely cas, rodila som v 38tt. po tejto poslednej injekcii som si viac nepichala.

effie
3. okt 2012

ahojte, ja si picham Fraxiparin 0.3 a na letaku je napisane je sa nesmie robit spinalka, co sa musi robit pri cisarskom nie? ci da sa to nejak osetrit pred alebo pocas porodu?

zuzub
3. okt 2012

pri pichaní fraxiparinu nie je dovod na cisársky rez.ja som obidva razy rodila spontáne len pred pôrodom 12 hodín by sa nemal už pichať,ale pri dcerke som rodila týžden skorej a v pohode.pichala som si 0,6.
nechápem doktorku, ktorá kvôli fariparínu chce poslať na sekciu je to riadna hlúposť!!! a pokiaľ viem moja hematologička aj gyndoš mi vraveli , že je lepšie rodiť normálne ak nie je nevyhnutná sekcia.

lussi2
3. okt 2012

ahojte fraxiparin som si pichala počas celého tehu a rodila som normálne. Len v deň pôrodu som hovorila dr.ktorý ma rodil, že si picham frax. Pôrod bol úplne normálny, a taktiež aj po pôrode. 🙂

lucinocka
3. okt 2012

Mne cisarsky rez vobec neodporucala na hematologii, je to operacia a kazda operacia nesie zvysene riziko vzniku trombu, a nie to este v pripade trombofilie..aj ked som rodila predcasne, musela som prirodzene...a riesilo sa tak..ze mi zacali v nemocke podavat injekcie vecer o 20:00 / cele tehu som pichala rano/ , vedela som ze 6:30 idem rano vyvolavat porod, tak vecernu davku som uz nedostala🙂 12 hodin pred porodom by sa nemala zobrat injekcia.. chvalabohu, mala osm obavy ale ziadne zvysene krvacanie nic..teraz som 10 dni po porode a uz vobec nekrvacam, len v case kojenia..🙂

dida38
3. okt 2012

posledne dve tehu som si musela pichat fraxiparin a rodila som normalne...nepocula som o tom, ze toto by mala byt indikacia na cisarsky....
pri Tamci sme prisli do nemocnice o 18.00 a povedali mi, ze mi pichnu potom az po porode, lebo som si pichala tak akolo cca 22.00...
a pri vanesske sme tiez prisli okolo 19-tej do nemocnice a to mi ju pichli dokona pred porodom v tom case ako som si ju pichala ja...porody bez komplikacii....

mima777
7. sep 2013

Ahojte, preco ste si museli pichat fraxiparin na zriedenie krvi? Ja som nikdy s krvou nemala problem a ako som si teraz bola dohodnut termin na cisarsky rez, tiez mi ho predpisali a aj 14cm siroke obvazy na ruky a nohy. Kvoli comu sa to vlastne musi podavat, ked clovek nema problemy?

eva76
7. sep 2013

Ja som si cez celé tehu pichala fraxiparín, rodila som cisárskym ale nie kvôli injekciám.

billam
7. sep 2013

Pichala som si fraxiparin, rodila som sekciou so spinalom a vytvorili sa mi zrazeniny...následne mi museli dat transfuziu.

vavrenka
7. sep 2013

pichala som si fraxik az do konca sestonedelia a rodila som prirodzene, moj porodnik ani hematologicka nechceli cisarak prave kvoli trombofilii. je to operacia a je tam vyssie riziko tvorby zrazenin ako pri prirpodzenom porode.

lenulik2
28. mar 2014

moja kamoška práve porodila s veľkým krvácaním, dávali jej aj krv a povedali, že je to tým fraxiparinom. Mna čaká pôrod o cca týžden a tiež si pichám 04 fraxiparin - normáne mám chuť ho už vysadiť. Ale čo som si prečítala vaše príspevky, ani jedna nespomína, že by silno kvôli tomu krvácala..... tak nerozumiem, lebo logicky fraxiparin riedi krv, tj ked sa niečo i málinko natrhne tak riedka krv tečie prúdom....

chiarra21
1. apr 2014

no tak ja mám termín teraz 19 apríl a už sa má fraxiparín a teda aj anopyrín ktorý užívam vysadiť teda od 2-3 týždne pred porodom vraj aby som nevykrvácala počas porodu ale vraj aj kvoli tomu aby keby som chcela si dať epiduralku. Pri prvom porode som tak isto rodila a nemala som vobec žiadny problém a to dokonca aj bez epidural - po porode 3dni som začala pichať opať fraxipaarín čo má bude čakať aj teraz 😉

vanyuci
22. aug 2014

Ahojte dievcata, ja mam termin porodu o dva dni, picham si fraxik 0,4. Doktorka mi povedala, ze ked do terminu neporodim, tak dalsi den mam nastupit na prijem. Nemate niektora skusenost, pokial sa mi porod ani tam nespusti, vyvolaju mi ho ci ma budu este niekolko dni pozorovat? Asi to bude u kazdej indivindualne a zavisi aj od stavu v akom rodicka je... ale predsa by ma zaujimali skusenosti. 🙂 dakujem

alexaba
18. sep 2014

baby prosim vas o radu. potrebujem vedieť, od kolko kg ste si pichali aké dávky fraxiparinu, pripadne clexane. PROSIM NAPISTE. Dakuem

dafy
18. sep 2014

aj ja som si pichala fraxík a isla som cisárskym ale nie kvoli tomu ...ráno o 7hod ma brali a este vecer pred tým mi pichli tiež pritom hematol vravela ze pred porodom uz nepichnuť 😒 v nemocnici zas tvrdili ze praveže pred SC sa musí pichnut na zriedenie krvi ta tak 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre