Ako ste sa zotavovali po 3. sekcii?

xlucia
21. aug 2013

ako sa vam hojilo vonkajsie sitie a hlavne ako ste citili maternicu? kedy vas prestali boliet rany site vnutri tela?
a celkovo aku ste mali rekonvalescenciu po tretej sekcii?
ja som presne tri tyzdne po tretej sekcii, a teda maternica ma boli hlavne vecer. ale inak je skontrolovana aj sonom, podla dr. je vsetko momentalne ok, ale teda boli to... 😒 aj ked sa setrim. predsa len, nemozem 6 tyzdnov stravit len polihovanim v posteli...

darzneba
21. aug 2013

@xlucia no ja nemam 3 sekcie, mam sice 3 deti ale sekcia bola len jedna ale operacie na to istom mieste 3. Kazdou operaciou so to znasala o cosi horsie, aj jazva bola skaredsia a vsetko. je to asi normalne, je to predsa viackrat ,,skusane,,

cemi
21. aug 2013

Ja som tretiu sekciu zvladla najlepsie, ale velmi ma bolelo ked sa zavinovala maternica. Mozno aj teba to boli.

xlucia
autor
21. aug 2013

@cemi ja som celkovo tiez tretiu zvladla najlepsie, ale tu maternicu citim teraz riadne... tak pri troch detoch sa neda sediet s vylozenymi nohami...

zuzitko74
22. aug 2013

@xlucia Ja som mala len dve sekcie, lebo prvé dieťa som porodila prirodzene. Maternica ma nebolela vôbec, čo som sa aj čudovala, lebo ma upozorňovali, že pri dojčení to bolieť bude. Po prvej sekcii som sa rýchlejšie dostala do kondície, ale rana ma bolela dlhšie, aj takého polroka som mala pocit stŕpnutého brucha. po roku už jazva bola úplne neviditeľná. Po druhej sekcii som bola dlhšie unavená, ale ranu som prestala cítiť skôr, asi tak po troch mesiacoch. Ak ťa to bolí výrazne viac, ako prvé dva razy, skús to skonzultovať so svojim doktorom aspoň telefonicky.

molka
22. aug 2013

@xlucia tretiu sekciu som zvládla najlepšie, rana ma bolela možno 4-5 dní, potom už vôbec. Ani doma, keď som sa začala viac hýbať pri deťoch, ma nič nebolelo. Nemáš tam predsa len nejaký problém?

xlucia
autor
22. aug 2013

@zuzitko74
@molka baby kozultovala som, maternica bola skontrolovana. mna to zvykne boliet k veceru, ked som uz unavena, predsa len kolko sa denne nachodim s malou na rukach, kolko krat sa si sadnem a vzapeti vstanem... to da zabrat na brucho...
mala som tazku sekciu, malu mali problem vybrat, mixovali so mnou statocne... takze som ani neratala ze by to bolo uplne bez problemov.
rozmyslam ci aspon pit bylinkove caje, aby sa to lepsie hojilo. alchemilku... ale musim pozriet, ci to neskodi malej cez mlieko

molka
22. aug 2013

@xlucia ja som mala tiež komplikovanú sekciu, samé zrasty, malú vyťahovali vyše 20minút. Neviem, ja som sa tiež dosť hýbala, ale zase v noci som spala, lebo malá sa budila až ráno, možno je to naozaj únavou. Neviem, čo by som ti poradila, každému sa inak hoja rany.

zuzitko74
22. aug 2013

@xlucia Mne v pôrodnici doporučili ten enzým Wobenzym, že to pomáha na hojenie rán, ale ja som si ho nekúpila, lebo je desne drahý. Ak by to pre teba bolo finančne únosné, možno by pomohlo.

xlucia
autor
22. aug 2013

@zuzitko74 pozriem

hameeda
22. aug 2013

@xlucia: ja mám 5 cisarskych a najhorší bol pre mňa druhý, vtedy sa mi rana dosť pomaly hojila, ale ostatné už boli v pohode na 2 až 3 deň som bola v pohode, ono jasne že je to citlivejšie, keď sa udriem v oblasti jazvy, alebo tak niečo, neviem či na sk predpisuju niečo po pôrode, ale u nás automaticky po cisárskom mi doktor predpísal antibiotiká a železo

marissenka
22. aug 2013

@xlucia mna pri druhej bolela maternica..po porode som slabsie krvacala a potom doma sa to rozbehlo asi 2-3 tt po porode vtedy ma to bolelo najviac.sitie skoro vobec..
@hameeda fuuu.ze 5sc...a ja sa klepem,zeby som mala mat tretiu 😀

maja2005
21. okt 2013

@xlucia Ahoj nasla som tvoj clanok, a rada by som sa ta spytala, ja som teraz po 3sekcii robili mi to na antolskej a teraz som to zvladla najlepsie... nic ma ani tak neboli... len by som chcela od teba vediet ako rychlo ti nabehlo mlieko po porode. lebo my sme po porode presne 2tyzdne a mam ho strasne malo. Tak neviem ci mam cakat alebo to necham len na UM
dakujem za odpoved

xlucia
autor
21. okt 2013

@maja2005 ahoj. mlieko sa mi naplno spustilo na stvrty den vecer, potom bolo velmi vela asi tyzden, a potom zacalo klesat az sme mali krizu. kupila som si more milk a to pomohlo, teraz mam tak akurat.. kolko mala potrebuje
teda mne ten more milk zabral po dva a pol dni brania..

maja2005
21. okt 2013

@xlucia Ahoj, dakujem za odpove a mozem este vediet co je to more milk? a je to volno dostopne?

mariannah81
21. okt 2013

More milk kupis skoro v kazdej lekarni. Mne pomaha ricinus communis 5 CH (homeopatika)

maja2005
21. okt 2013

@xlucia dakujem

oskar0812
1. nov 2013

ja nesom po tretej sekcii ma za sebou dve a strasne ma boli jazva a hlavne krize neviem ci som tehotna alebo nie skor si myslim ze pocasie vplyva 😲

katarinamichalidesova
16. nov 2013

@xlucia Ahoj ja by som sa chcela spytat co je to zac more milk.Ja som tiez po tretej sekcii a mlieka mam tak akurat ale pri tych prvych dvoch som po troch tyzdnoch mlieko stratila nerada by som aj teraz.Dakujem za odpoved

xlucia
autor
18. nov 2013

@katarinamichalidesova cau. vyssie mas link.su to bylinky v kapsliach.

xlucia
autor
18. nov 2013

@oskar0812 skor vycerpanie... ako si na tom teraz?

oskar0812
19. nov 2013

dobre sa citim nebola som tehotna.. asi len predstavivost
😖

titwa
20. nov 2013

chcem vam babenky odporucit kedze som na MD pracicku popri babetku.... prijmate maily za 0,30 centov a pri samostnej registracii dostavate bonus 5,60....www.zumail.sk/somzuu/3abb69ec6e4d1883

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre