Ako ste zvládli obdobie po spinálke?

gabulka15
19. dec 2013

ahojky mamičky , planujeme druhe dietatko . Ja sa bojim len jednej veci , pravdepodobne budem aj druhy krat rodit sekciou , co som sa poriadne nemohla postavit 2 tyzdne a starat sa o maleh bolo strasne este som dostala na 5 dni brutal migrenu s prepacenim ani na wc som nemohla prejst s postele . No a ja sa bojim len toho ze sa to vsetko zopakuje mam uz 21mes syna , ako ste to zvladali este pri starsom dietati , len s pomocou manzela ktory musi samozrejme pracovat . dakujem

darina1952
19. dec 2013

@gabulka15 ja som mala 2xSC a obe v spinali....po prvom som bola dosť vyčerpaná, lebo to bol akútny pôrod a ešte k tomu predčasný - tak som sa dlhšie dávala dokopy fyzicky aj psychicky.... na ten druhý pôrod spomínam len v tom najlepšom. Vedela som do čoho idem na SC a mali sme s dokym naplánovaný termín na 12.9. ale nejak som sa necítila už 7-meho najlepšie a tak som navštívila nemocku a môj doky mal náhodou službu - vyšetril ma a poslal domov po tašku, "pretože dnes rodíme"...hehe, urobili mi SC v spinali a na druhý deň poobede už som trochu vstala a bola som aj na vecku...bolesti som pravdaže mala - veď sa sťahuje maternica a jazva tiež bolí ale potom to bolo doma po prepustení z nemocky v pohode. MM nosil staršieho syna do škôlky a ja som sa doma starala o bábo... a samozrejme mi pomáhali aj babky....
Popros mamu, svokru, alebo nejakú príbuznú o pomoc aby ti aspoň v prvých dňoch pomohli so starším dieťaťom - oceníš tú pomoc určite 😉

zivika
19. dec 2013

@gabulka15 ono je to tak, ze ked musis, tak to zvladnes 😉 tiez som nikoho na pomoc nemala, prve dva dni po prichode z porodnice ostal so mnou muz doma a potom uz klasika, sama 🙂 bolo to chvilami psycho, ale kazdym dnom sa to zlepsovalo 🙂

enigma6
19. dec 2013

@gabulka15
Ahoj, ak musíš, všetko zvládneš, aspoň ja sa celý život podľa toho riadim, mám 6 detí a najmladšie má 2 mesiace, práve tohto chrustíka som po 5 prirodzených pôrodoch mala akútne sekciou v spinály. Práve na tú migrenu ma upozorňovali v nemocnici a musela som 2 dni ležať len rovno a oplatilo sa - migréna nebola. Po 6 dňoch nás pustili, bola som vyčerpaná, ale musela som všetko zvládnuť sama, doma ma čakali ďalšie deti a predposledné malo len 1 rok a 7 mesiacov. Mama mi sem- tam priniesla navarené, nakoľko nebývame v spoločnej domácnosti a po týždni doma sme už fungovali ako predtým, jednoducho inak to nešlo, popri tých všetkých povinnostiach nebolo čas ľutovať sa a myslieť bolí - nebolí, jednoducho musela som zaťať zuby, ako už veľakrát v mojom živote. 😉 Prajem Ti veľa, veľa síl a trpezlivosti, najprv si vychutnaj úžasný pocit, byť znova maminkou, ostatné poriešiš potom za chodu 😀 veď tí naši drobci za to stoja 🙂

zewa11
19. dec 2013

Ja som mala spinal pri druhom,pri prvom som mala celkovú narkozu.Jasne že to bolí,ale po príchode z nemocky som sa taaaak strašne tešila z malého a hlavne z toho že som to mala za sebou 😀 že to bolo úplne v pohode.Je pravda že starší syn je už samostatný-vtedy mal 7,5roka a manžel bol týžden doma a hlavne malinký stále spinkal a po napapaní zasa spinkal takže to bolo kráásne obdobie 🙂 Držím palce 😉

mimiatomi
19. dec 2013

@gabulka15 ja mám za sebou dva SC. prvý pri úplnej narkoze a druhý spinál. ako píše enigma6 po spinály sa nesmieš 24 hodín ani pohnúť potom nebudú žiadne bolesti hlavy. Ak ti môžem poradiť ked vieš tak si to daj napísať aj do kartotéky že s tebou po porode nesmú hýbať 24 hodín. U nás je to tak že až po 24 hodinách prišla rehabilitačná sestra a tá mi pomohla prvý krát z postele. potom to už bolo dobré. Síce je tých 24 hodín veľa bez pohybu. Neviem ako u Vás ale ja ked som išla rodiť tak mi doktorka ženská ale aj anesteziologička povedali aby mi muž priniesol pepsi colu nie coca cola a tú som potom pila ked som ležala. A ináč každá má z nás iný prah bolesti. čo je pre mňa malá bolesť pre inú to môže byť ukrutné. Ja som po obidvoch SC bola v poriadku. 🙂

magdalenkami
19. dec 2013

ja som mala len 4.porod sekciou,bolo to super,dlho bolo len tych 24hod lezania na posteli,doma som musela fungovat normalne-cakal ma ma tam 15mesacny vymyselnik a este 2 starsie deti,ziadna mama ani svokra na tyzdennu vypomoc sa nekonala-ani by som to nechcela,2-3dni sa mi este zle sadalo a vstavalo z postele, ale z mojho pohladu to po predchadzajucich porodoch bolo horsie a to vzdy v den prichodu s porodnice som hned varila aby sme mali co jest,tentokrat mi sestra a svokra v den navratu domov navarili,takze som sa venovala len detom-vsetky boli chore na antibiotikach...a proti migrene mi poradili v porodnici,ze hned ked vstanem z postele a zacnem chodit mam par dni popijat coca.colu alebo kavu-ak sa da bez cukru,mne to pomohlo,pila som len doobeda aby som v noci aspon trochu pospala,ako pise mamicka predomnou,kazdy den je lepsie a lepsie

gabulka15
autor
19. dec 2013

@mimiatomi ja som bola 24od na jiske cize som sa vobec nehybala a vo stvrtok som rodila a az v nedelu som dostala migrenu az do stredy trvala potom som mala bolest hlavy ale uz sa to dalo zvladnut

lucia1181
19. dec 2013

@gabulka15 Ja som mala 3 sekcie a vsetky tri boli v spinale.Nemala som ziadne komplikacie a na 5 den som isla domov z nemocnici.Mna v nemocnici prvy krat postavili presne o 12 hodin od sekcii,musela som prejst par krokov a potom do postele.Neviem uz kvoli comu to bolo,aj mi to vtedy sestricka vysvetlila,ze je to dolezite,ale zabudla som uz,ze preco 🙂.Takze v tej nemocnici neplatilo,ze 24 hodin sa musi lezat.No a potom klasika,na druhy den uz som musela chodit.Ale cim skor to rozchodis,tym lepsie,skor sa ti to vsetko zahoji 🙂.Inac prva sekcia bola pre mna najhorsia,lebo bola akutna,necakala som to.Druha uz bola lepsia a tretia najlepsia,to som bola schopna ist na 2 den domov bez problemov 🙂.Urcite to v pohodke zvladnes aj ty a odmenou ti bude krasne babatko,to urcite za to stoji 🙂

sedem
19. dec 2013

@gabulka15 ja mam za sebou tiez dve sekcie spinalkou, prva sekcia bola pre mna nie velmi prijemna skusenost, jednak som velmi tuzila rodit prirodzene a do poslednej chvile som dufala, ze sa to podari, jednak som po 24hod. mala strasne migreny, problem so spustenim mliecka a k tomu dieta s refluxom, migreny boli take silne, ze som sa bala chytit malu na ruky, aby mi nepadla, podlamovali sa mi nohy (nikto mi totiz nepovedal, ze nemam hybat hlavou a ked mi malu prvy krat priniesli na prilozenie, samozrejme som bola zvedava a hlavu som dvihala), pomohla kava a cola, ale migreny som mavala este par mesiacov po porode, tym, ze mala mala reflux, stale vsetko, co vypila vygrckala a ja som nemala tolko mliecka, takze bola uplakana a stale chcela cucat a nemala som kedy ani oko zatvorit, bola som priserne z toho vsetkeho vycerpana, psychicky aj fyzicky..a samozrejme ubolena...druhy porod bol ovela lepsi, psychicky som sa pripravila aj na moznost sekcie, uz som vedela, co ma caka, tak to nebolo pre mna az tak stresujuce(napriek tomu, ze som opat velmi dufala, ze nam vyjde spontanny porod), 24 hodin som lezala ako socha, ani som sa nepohla(strach z migreny nedovolil), pri vstavani som popijala po duskoch colu(odobrila mi to anesteziologicka) a hlavne, po postaveni na nohy som asi 2 hodiny pochodovala, jednoducho som si povedala, ze to zvladnem, ze to rozchodim a sla som si za tym..a ono to naozaj pomohlo, nesmies sa poddat tej bolesti, jasne, ze rana bude pobolievat, ale treba zatat zuby a chodit, po tyzdni som uz dvihala doma starsiu dcerku na ruky a tocila som sa s nou ako keby mi nic nebolo 😉 A jazvu mam tiez ovela krajsiu po 2.sekcii 🙂 Takze moja rada - pripravit sa hlavne psychicky na to, co ta caka - nepoddavat sa tomu, ver, ze si silna a budes 😉 , po sekcii za ziadnych okolnosti nehybat hlavou, pri vstavani po duskoch popijat colu a vela chodit...drzim palce a nemaj strach, zbytocne sa oberas o energiu 😉

nenullienka
19. dec 2013

@gabulka15 ahoj, strašné bolesti hlavy 2 dni v kuse. Dávali mi infúzku a nejaké injekcie aby mi to prešlo. Nemhla som sa o malého starať, nechceli mi ho ani len do rúk dať. To bolo asi najhoršie čo som zažila po pôrode.
Postavili ma po 24 hodinách a hneď som sa snažila behať ale tie bolesti hlavy ma znova pripútali k posteli. Ale tie infúzie mi tú bolesť stlmili no doma ma hlava bolela ešte 2 týždne.

vlada2401
20. dec 2013

Ahoj ja som mala spinal pri sekcii a neviem si to vynachvalit uzasny porod, ziadna bolest ani pred ani po sekcii, ziadne migreny, trosku som si polezala na druhy den som to rozchodila hned az sa sestricky divili ci som vobec sekciu mala nakolko som chodila jak keby som mala vrtulku v ritke 🙂 jednoducho som si povedala, ze to rozchodim a podarilo sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre