Ako vyvolať pôrod prirodzene

johannaa
19. júl 2018

Ahojte, zalozila som si novy nick, preto registracia dnes.
Som 39 tt a je to moje druhe tehotentstvo. Prvý porod bol sekcia, z dôvodu nepostupujúceho porodu, napriek vyvolavackam som sa vobec neotvarala a plodova voda odtiekla. Teraz ma caka druhy porod, a ja by som dala vsetko za to aby som mohla prirodzene, inak ma buduci tyzden caka sekcia. Cakat nemozeme do 42 tt lebo babo nemozem prenasat. Vyvolavacku mi nemozu dat kvoli jazve na maternici po sekcii. Krcok mam uz 1 cm ale zavreta som. Dnes uz mam normalne depku a je mi do uz do placu, aka som neschopna a moje telo nie je schopne prirodzene priviest dieta. Rada by som to dala prirodzene. Nastavana som na to, dohovaram bábu (nevieme co to bude) ze kludne moze prist, vsetko nachystane...doma. Skusala som uz vsetko, kazdy den drhnem dom, idem umyt okna dnes, sex tak isto mame, cervene vino so skoricou som skusala, hybem sa prechadzky dlhe, schody, fit lopta, poslickov mam uz dlho, na poslednom CTG aj ukazalo kvalitne kontrakcie 50 a 70 a stale nic, vcera po sexe ani poslickovia neboli, spala som celu noc, dnes len par krat brucho ztvrdlo. Ja uz nevladzem...ak neporodim sama v utorok sekcia. Kto to nezazil nepochopi, hocijaka druha sa len zohne a dieta z nej vypadne a ja nic....uz mam z toho ....a revem...som nahnevena a uz psychicky unavena z toho, a najviac ma mrzia komentare, ze ja som ani nerodila lebo som mala cisarak, a dala by som vsetko mozne keby som to islo same...prepacte za vylev....mate este niekto nieco co by mi mohlo pomoct spustit porod? okrem ricinoveho oleja, hnacky mam uz dlho, takze pochybujem ze by mi to zabralo....

baja15
19. júl 2018

Ja sa pripájam, som na tom podobne. Už 7 dní po termíne a nič sa nedeje, zajtra mám nastúpiť do nemocnice ale z vyvolávačky ma chytá panika po zážitkoch báb z okolia. Všetky "overené rady" vyskúšané tak budem rada ak sa dozviem niečo nové. Zn. Topiaci sa aj slamky chytá 😀

lenja123
19. júl 2018

@johannaa no často namiesto fyzickej aktivity, umývania okien a počúvaniu rôznych babských rád pomôže opak. Ukľudniť sa, uvoľniť a nestresovať. Lebo dieťatko cíti, že sa niečo deje a mamina nie je v pohode - čo je pre neho signál, že ešte nie je čas prísť na svet.

illinka
19. júl 2018

Moja skusenost spred roka.. tiez som prenasala na druby den som mala ist na vyvolavacku.. tak si hovorim.skusim vsetko.. poobede o 14 ricinovy koktejl a nic.. tak vecer o 18 zas.. a 21.30 puk a praskla.voda.. bola som stastna ako blcha...skuste.baby.. vygooglite pomer.. je to biela palenka marhule pomixovane a ricinovy olej

lenja123
19. júl 2018

"Hocijaká druhá sa len zohne a dieťa z nej vypadne" to je fakt super, hlavne ak sa to stane pár týždňov pred termínom.....ja viem, že si to tak nemyslela, ale buď rada, že sa ti podarilo donosiť zdravé dieťatko a nerob z druhej sekcie strašiaka. Vykašli sa na to, čo hovorí okolie, prvoradá si ty s dieťatkom

bluka2
19. júl 2018

Hod toto do youtube, najde vselico mozne. Ako baby tancovali dokym mohli, ricinovy koktejl, akupresurne body nad clenkami... vsetko toto som skusala tak hodinu, sadla som si potom a odisla zatka. o 3 hodiny zacali pravidelne kontrakcie. Neviem, co z toho zafungovalo, ale o 14 h bola na svete 🙂

baja15
19. júl 2018

@illinka tomu koktejlu som sa vyhýbala ale už nemám čo iné skúsiť tak asi dnes do toho pôjdem.

larosabigi
19. júl 2018

A kde sa dá kúpiť ten ricinovy olej?

m_s7
19. júl 2018

@johannaa Teplý kúpeľ alebo moja teta spomínala feferónky, resp. niečo štipľavé.. Rečami ostatných sa netráp, prvoradá si ty a tvoje dieťatko. Chápem že chceš porodiť prirodzene, ale najdôležitejšie je aby ste boli zdraví.. Určite budeš dobrá mama, aj keby si znova rodila cisárskym.. Držím palce 💕

asia83
19. júl 2018

@johannaa To je strašné, verím vám. Tiež som si priala spontánny pôrod, aj som ho mala. Malá už bola po termíne, bála som sa, že pôjdem do nemocnice, tak som chodila DOLE po schodoch 7 hodín vkuse. Vážne. Hore výťahom, dole po schodoch. Ono to nestačí pár minút, treba to prehnať. V tú noc sa mi uvoľnila zátka a o 20 hodín bola na svete. Prirodzene. Ak budem mať možnosť mať druhé dieťa, tiež by som chcela prirodzene, lebo ja som po 7 hodinách od pôrodu sedela na zadku bez bolesti (malá bola veľká, bol aj nástrih aj vnútorné roztrhnutie). Je to telu prirodzenejšie. Lenže ono viete, je to vaše telo a jemu nerozkážete. Skúste to prehnať s nejakou činnosťou, ak sa nepodarí, treba sa zmieriť s tým, čo sa stane. Buďte rada, že dieťa bude živé a zdravé, nech už vyšlo akokoľvek.

ibrunova
19. júl 2018

Vraj pomáha čaj z malinových listov.

janulik2306
19. júl 2018

Tak ako píšu baby skus sa ukľudniť, uvoľniť ja viem že si v strese a bojíš sa ale všetko je na bábätku kedy si ono povie vtedy to bude, sama si to zažila že ani po vyvolavackah sa ti prvy pôrod nespustil... Neviem ci to pomôže už som to raz predtým v diskusii písala mne kamoška ktorá pracuje na detskom oddelení poradila vypiť tonic vraj obsahuje nejakú látku ktorá je aj vo vyvolavackah a môže to spustiť pôrod, originál tonic skus denne po 3dcl si dat a uvidíš ja som tak pila jeden deň a v noci sa to spustilo ale ci to naozaj bolo tým tonicom tak to neviem

emiliar
19. júl 2018

@johannaa ked raz nejde tak nejde. U mňa to neslo a čaká ma tretia sekcia a nemenila by som. Pre zdravie bábätka radšej sekciu.

patrica8
19. júl 2018

Masaz a stimulacia bradaviek, teply kupel, hlavne spermie nejde ani o ten samotny sex-pohyb ale o nejaku latku co obsahuju spermie, a tiez klud, usmev a tesit sa.

ceklis
19. júl 2018

@johannaa držím moc palce aby sa to plačom túžiš aj splnilo.
Ja len zo svojej skusenosti viem, že je to všetko psychika. Si pod stresom a tým sa zabraňuje uvoľňovaniu tých endorfínov či čoho a tie zevraj spúšťajú pôrod v hlave. Všetko sú to hormóny, ktoré majú scenár pôrodu pod kontrolou. Keď budes v strese, nepomôže nič :( stres produkuje adrenalín a ten bráni tým hormónom šťastia ktoré spúšťajú prirodzený pôrod. Neviem čo je na tom pravdy ale toto som sa docitala po mojom veľmi neúspešnom pôrode. Ešte raz držím palce ;) skús prechádzky, čítaj knižku, daj si tu vaňu a počúvaj hudbu. Hlavne pohodu a relax a pokoj. Viem že je to ťažké, no naozaj stres nepomôže :(

baja15
19. júl 2018

@larosabigi ja som akurát obehla 3 lekárne a v poslednej mi povedali že voľne sa ani nepredáva. Nakoniec som zohnala v čajovni.

gama1542
19. júl 2018

Prve tehotenstvo: od 39tt do 41tt - chodenie po schodoch, sex, umyvanie okien.... noo snad vsetko som skusila..., niekolko dni vyvolavaciek a nic.... Mala sa narodila cisarskym v hodine dvanastej...
Druhe : bolo mi to uplne jedno, len nech nezazijem ten strach o mimi ako pri prvom...... Opat cisarsky...

Ale ja sa vobec necitim neschopna. A komentare ze si ani nerodila si vobec nevsimaj. Ani po cisarskom to nie je med lizat....

bluka2
19. júl 2018

Ja som ricinovy olej kúpila v lekárni a myslim, že s tým bruchom aj bolo jasné na čo :D
Presne, ako tu niekto písal, treba to prehnať s fyzickou aktivitou, potom sa domnievam, že telo spustí nejaký prirodzený záchranný mechanizmus, že bábätku bude lepšie asi vonku. Tiež som tancovala z posledných síl a trochu dlhšie

lula313
19. júl 2018

Mne pomohlo stláčanie akupresurnych bodov(nájdite si na YouTube) kontrakcie som mala do hodiny a na druhý deň na 40+6 som porodila

0martina0
19. júl 2018

normalny človek ti nemôže povedať že si nerodila pretože ja som mala cisarsky bola som v polovičnej narkoze a ked mi vyberali babetko tak mi povedal doktor že teraz rodime mamička nie všetky ženy su rovnake každejsa inačotvaraju pôrodne cesty a ja bysom to niejak nesilila môžu nastať u teba kontrakcie a ked sa nebudeš otvarať tak to môže byť zdlhavejšie a to tieš nieje slava a tak už vieš čo ťa čaka pri cisarskom ak to pride tak to pride ale ak nie tak nie chce to kľud a bud si ista že aj cisarsky je pôrod

rybka16
19. júl 2018

V prvom rade si sprosté komentáre sprostých žien, že si "nerodila", lebo si mala sekciu nevšímaj. Sekcia nie je hanba, nie si o nič menej alebo horšia matka ako tie, čo rodili prirodzene. Všetci sa v poslednej dobe idú z prirodzeného pôrodu pototo, ako keby to bola záruka ja ani neviem čoho. Keby sme všetky rodili prirodzene ako roku Pána mínus tristo, tak nám množstvo bábätiek zomrie a my s nimi. To je tá príroda, na ktorú je také moderné odvolávať sa. Daj sa do psychickej pohody, povedz si, že bude, ako nebolo, a možno to príde samo, keď na to trošku prestaneš myslieť. A ak aj nie, tak čo také sa stane?

michaella94
19. júl 2018

v prvom rade sa ukludni aj to moze blokovat porod...daj si teply kupel 🙂 skus pouvazovat o ricinovom koktejli..ja osobne s nim nemam skusnosti vraj je to ale posledna moznost....ak dietatko este nie je pripravene tak na svet nepride...skus sa zmierit aj s moznostou sekcie 🙂 hlavne je aby ste boli obaja aj ty aj dietatko v poriadku...viem ko sa citis a ako velmi chces prirodzene porodit ale stresovanie kvoli sc vam obom len uskodi....a preco nemozes prenasat?? ak si mala posunutu ovulaciu tak kludne mozes byt v 42tt ale pritom to bude termin porodu....

vevesh
19. júl 2018

Hlavne sa pozitivne nalad a hod co kto hovori za hlavu, takisto aj neupriamuj sa na prirodzeny porod. Vyvolavacku dostat mozes, takze sa to da skusit aj takto, popripade ked to nepojde, tak bude jednoducho cisarsky. V tomto pripade nie je dolezita cesta , ale vysledok a to je zdrave dietatko.

nikuska_1303
19. júl 2018

Nepotesim ta, mne nepomohlo nic az oxytocin..od sexu, umývanie okien, zbieranie hub ( pohyb) pikantne jedla, teple kúpele no absolútne nic.....áno nakoniec sa spustil 9 dni pred termínom porod sam, no ked mi dali klystír tak sa aj zadtavil...drzim silno palce 🤞🤞🤞

dasenka352014
19. júl 2018

Mne pomohol sex a tonik...

katkalubkova
19. júl 2018

ahoj, ja ti namet na prirodzene odrodenie neviem dat. Tiez som prve dieta rodila sekciou, lebo porod nepostupoval, ale nakoniec chvala Bohu, ze bola sekcia ( mimco uz bolo vybrate za minutu 12nast). Druha bola sekcia, ale ja som ju druhy krat chcela! Ale nemusela byt.
Drzim palce, aby si porodila v pohode a tak, ako chces. A zdrave babatko!

monika2012
19. júl 2018

Mne pomohlo milovanie s orgazmom. Vlastne asi ten orgazmus. Cca okolo 20:00 hod. sex, a kontrakcie začali okolo polnoci. Nemyslím, že to bola náhoda. My sme tiež nechceli prenášať, preto sme to takto skúsili, a vyšlo to.

17juraj17
19. júl 2018

@johannaa Sex je fajn a hlavne si ho uzi nie je to najstoj 🙂 Ako uz bolo povedane ukludni sa , kupel je super, spoj to s drahym 😉 Ak by si isla dalej po tom tak skus najst skuseneho masera. Tiez by vedel dost pomoct. Krize,brusko .... celkova ulava pokoj.

illinka
19. júl 2018

@baja15 ja som aa tiwz vsetkemu chcela vyhnut.. ale to bola posledna mozbost.. aj moja osobna asistentka povedala ze ked tak uz len to.. poovede mi spravila aj hemiltonov hmat... a hovorim do noci som bola v nemocnici...

baja15
19. júl 2018

@illinka asi pred hodinkou som ho vypila 😉 Aj keď ten olej je dosť problém zohnať...no uvidíme do rána.

illinka
19. júl 2018

@baja15 drzim mooooooc palce... inak mne ta porodna asistentka povedala ze
@baja15 po 4 hodkach zas.. ale tak napr. mna z toho vobec neprehnalo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre