Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako začína pôrod a kedy sa vybrať do nemocnice?

ivanka117
27. dec 2012

Ahojte viem že to je u každej ženy individuálne ale chcela by som vedieť ako zistili rodičky že to sú tie pravé bolesti, ktoré hlásia pôrod.

lejlla
27. dec 2012

ja som napriklad nejak extra silne bolesti nemala a zacinal sa uz porod.ale potom boli bolesti stale intenzivnejsie a hlavne v pravidelnych a coraz kratsich intervaloch.ale ako pises u kazdeho je to inak...

zunolu
27. dec 2012

Ja som bolesti nemala až kým mi Dr. nepustila vodu. U mňa sa pôrod začal krvácaním. Bola som v 37tt a keď som prišla do nemocnice bola som už otvorená na 4 prsty -stále bez bolesti len sťahy 😀

uhnakova
27. dec 2012

mne odtiekla plodova voda a isla som do porodnice 🙂. Samotne kontrakcie sa spontanne rozbehli o 10 hodin neskor a za dalsich 8 hodin sa malinky narodil 🙂.

mimka15
27. dec 2012

Ja som mala bolesti ako pri menzese a isla som do nemocnice,ked som mala kontrakcie kazdych 5 minut cca 4 hodiny od zacatia bolesti a to som bola na polovicu otvorena.

adelajda2012
27. dec 2012

Mne zacali kontrakcie vecer, ale este som nebola schopna rozlisit, ci je to len tvrdnutie bruska. Isla som si normalne lahnut a aj som cosi pospala. Pozvolna sa kontrakcie stavali pravidelnejsie, ale este neboli bolestive. Okolo tretej rano som si bola ista ze zacina porod. Skontrolovala a dobalila som si veci do porodnice, nachystala si oblecenie, osprchovala a oholila som sa... kontrakcie boli stale viac menej nebolestive (aj ked som ich mala uz kazdych 5 min). Prve bolesti (ale este take lajt) prisli okolo siemej rano. O deviatej odisiel vydeseny priatel a prisla dula 🙂. Bolesti intenzivneli. O jedenastej uz boli poriadne silne, takze som sa rozhodla ist do nemocnice. Vtedy mi odisla hlienova zatka. Strasne som sa vydesila, lebo ta odchadza zvacsa na zaciatku porodu a ja som sa pytala sama seba, kolko asi dokazem vydrzat tie bolesti... Nastastie som prisla do nemocky otvorena na 10cm. O hodinku a pol bola mala na svete.

aaliyah
27. dec 2012

Ja som tiež bolesti nemala žiadne,len mi odtielka hlienova zatka,potom som išla s manželom do nemocnice na príjem,a až na porodnej sale mi prepichli plodovu vodu a pomali sa to všetko začalo 😉 ak môžem,tak doporučujem tam mat manžela pri pôrode,je to neskutočny a neopísatelne prekrasny zažitok na cely život pre oboch 🙂

lenkab1984
27. dec 2012

Ja som mala bolesti ako pred ms len silnejsie, kedze som bola len v 34tt,myslela som ze su to poslickovia ale potom mi odisla hlienova zatka,to bolo rano okolo 9tej, stale sa mi nechcelo verit ze to uz je ono, bolesti ale boli coraz silnejsie,okolo 4tej poobede som sla do porodnice a este v ten den par minut pred polnocou sa mi bambulka narodila. A tiez bol pri porode aj tatko a velmi mi to pomohlo.

betuska22
27. dec 2012

na to prídeš neboj 😀

zuzi0911
27. dec 2012

Obidve zacali pravidelnymi bolestami.najpev ako menstruacna v podbrusku a v krizoch.vodu mi pustala dr.neboj to spoznas.drzim palce

prasiatko30
27. dec 2012

Ani raz som to nezistila - v obidvoch pripadoch ma zdrapla matrona- rozumej porodna asistentka, ktora ma isla rodit - pri prietokoch a povedala mi zenska vy dneska porodite - a aj tak bolo u prvej som rodila do4h od kedy mi to povedala a pri druhej asi do 9h ale to mi to povedala okolo 10h a ja som este isla domov, vyzdvihla som starsie dieta z jasli, zabezpecila mu pobyt u svagrovcov, naobedovala som sa, pripravila si veci, este sa mi vidi ze som kupelku stihla oriadit a okolo 4 pm som isla na prijem do 3h bolo dieta na svete🙂

timus252
27. dec 2012

🙂 no hej ako tu píšu neboj to spoznáš 🙂 aj ja keď som bola tehotná tak som sa strachovala,že nebudem vedieť čo sú kontrakcie,ale neboj sa ,že to nezbadáš... :D je to otrasná bolesť- no aspoň u mňa bola.... 🙂 Neboj sa ,ale zvládneš to......
Ja pri pôrode som kričala,že už druhý krát nepôjdem rodiť,lebo som sa dosť natrápila,ale stálo to zato,keď mi dali moje malé klbko do narucia. Potom už na tu boleseť rýchlo zabudneš ;) držím palčeky...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli