Ako zistím, že nastávajú kontrakcie?

veselavrba
26. okt 2012

Ahojte som prvorodicka v 33 tyzdni .Mozno tu uz taka tema bola ale kymy by som to naslal radsej zacnem novu.Ako zistim ze idu na mna kontrakcie?Stale citim len pohyby,maly je v poriadku,viem ze mam este nejaky cas,kedze termin mam na 14.12. stanoveny.Moze sa stat ze porodim aj skorej,ale aj neskore a ze mi nemusi odtiect plodova voda.Nemam klasickym sposobom ale umelo tak preo sa pytam.Dakujem za kazde info.Katka

jurkovamiluska
26. okt 2012

neboj sa. ked pride ten cas urcite to spoznas, ked nie, a budes si len mysliet, ze nieco prichadza do nemocnice chod aj tak 😀

adelajda2012
26. okt 2012

Kati neboj, to zistis. Kontrakcie budes citit. Mne od 33tyzdna tvrdlo brucho a mala som strach ze to nebudem vediet odlisit od skutocnych kontrakcii, ale ked to prislo bolo to ine a hned som vedela ze o par hodin rodim. Moc sa tym netrap a nechaj to volne plynut. Aj ked viem, ze sa to lahko pise ked uz mam po...

zuzi0911
26. okt 2012

@veselavrba to spoznas. bud ti odtecie voda, alebo odide hlienova zatka alebo zacnes citit tlaky a bolesti ktore zacnu chodit pravidelne cca kazdych 15 min a stale sa to bude stupnovat. neboj sa.v kazdom pripade rychlo do nemocnice a tam ti povedia ci uz je to tu alebo plany poplach..

lucina7
26. okt 2012

je to ako niečo ked máš menštruáciu, krče ako keby. mne začali kontrakcie v piatok a v nedeľu,som až išla do nemocnice. počítala som si ich a ked boli už každých 10 minút išla do nemocnice. nie skôr. pokial ti neodtečie voda. 😉

veselavrba
autor
26. okt 2012

dakujem baby a a akom tyzdni ste to pocitovali?

lucina7
26. okt 2012

@veselavrba
ako si pamatám, tak to bolo presne 39. tt.

ivkapleskova
3. júl 2016

Ja som tiez prvoska a som uz v 35tizdni a neviem ako. To odlisim ci je to na porod alebo blbe bolesti. Ja by som to chcela mat uz za sebou pretoze mam strasne tazkosti od zaciatku tehotenstva neviem sa uz dockat kedy sa malicka narodi a ozaj neviete mi. Poradit neake pekne meno pre dievcatko. Ochvilu porodim aja nemam este vybrate meno

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre