Aký bol váš posledný týždeň pred pôrodom?

mirki
29. jan 2013

som v 37tyz. a zacala som pospavat na obed a este k tomu aj celu noc prespim, predtym mesiace to nebolo mozne.. posledny tyzden som zacala mat neskutocne bolesti v krizoch a vrazaju sa mi aj do mojho zadku a stupnuje sa to kazdym dnom... a minuly tyzden som mala menstruacne bolesti 2x po 5min a potom to bolo prec.
Mozem aj toto vsetko brat, ze uz sa to blizi?

majuskaaa16
29. jan 2013

@mirki Ahoj, ja som mala toto iste zhruba 2-3 tyzdne pred porodom, strasna bolest krizov, zle sa mi chodilo, lebo ma boleli chodidla a tiez som sa citila ako keby som mala mat kramy. mne ani neodtiekla plodova voda, museli mi ju prasknut, ale vsetko sa to zacalo miernym spinenim a uz som vedela ze je cas, este v ten den som rodila. 🙂 a unava je prirodzena, ved mas byt z coho. drzim palce nech ti to dobre dopadne. a este neda mi to, vidim ze mas na fotke yorka. aj my mame, este pred malym nez sa narodil, nas milacek a mame ju doteraz, je stale s nami aj s malym a je uplne uzasna a tolerantna 🙂 🙂 🙂 🙂

suuzi
29. jan 2013
Používateľ suuzi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od suuzi.

ojojoooooj
ja som v 39t
tiez mavam take bolesti v podbrusku - ako kramy
a tiez tvcera a dnes trosicku spinim - ale to moze byt zo vcerajsieho vysetrenie, gyn povedala, ze mozem trochu spinit
krcek mam 0,5 cm a na prst otvoreny

zacina mi fakt lepit🙂

mirki
autor
29. jan 2013

@majuskaaa16 ;) ano mame yorkshirku uz piaty rok a je to take nase druhe dieta;) to je super pocut, ze s malym vychadza,, trosku sa bojim ake to bude, ked prideme domov s malym, ci si sama zvykne alebo budeme musiet robit nejake opatrenia aby vsetko bolo fajn..
tie bolesti chrbta su asi najhorsie, ale dakujem, ja len dufam, ze to uz budem mat co najskor za sebou, nech uz mame maleho na svete;)

mirki
autor
29. jan 2013

@suuzi tu v Irsku mi zatial doteraz robili len ultrazvukove vysetrenia, tu az v tych finalovych tyzdnoch robia gynekologicke vysetrenia. uvidim buduci tyzden ked budem v 38tyz a opat budem na prehliadke!
;) tak ty to uz mam za dverami, drzim silno palce, nech Vam vsetko dobre dopadne!

wercsi83
29. jan 2013

@suuzi ahoj,ja som na tom podobne.Poruchy so spanim,bolesti v krizoch,aj noh vdaka comu neviem spat,a ešte k tomu palenie zahy,večer tvrdnutie a stále behanie na wc..Maly ide vyskocit z brucha ale iba na boku...tak strašne sa hýbe!dnes som obola na u dr. Všetko je ok.ak neporodim do 10 dní tak nastup do nemocnice.Kamoska mi radila aby som si rano dala asi 1 dcl cerveneho vína a vecer mozme utekat do pôrodnice.

majuskaaa16
30. jan 2013

@mirki ako keby som seba pocula. nas york bol pred malym tiez nase babatko, ved stale je ale uz na druhom mieste. mozno ma tu niekto odsudi, ale opatrenia som nerobila ziadne, vzdy spavala na posteli s nami, spi aj teraz. len ju castejsie kupem a samozrejme je ockovana a vsetko. ale ju jednoducho nemozem po 5 rokoch len tak odhodit. vobec si maleho nevsimala, trochu ziarlila, ale teraz si uz zvykla a pride aj k nemu. maly od narodenia nebol chory, len mal trochu sopliky, inak vsetko fajn. posledny tyzden pre porodom je najhorsi, ja som myslela ze ho uz nejako sama vytlacim 🙂 🙂 , uz len to cakanie kedy to pride. vela som chodila so psikom na vychadzky, to pomohlo, ale to bolo leto, teraz ked sa smyka pozor

andrejka1983
30. jan 2013

@mirki ahoj 🙂 tak ja som dva dni pred pôrodom stála ešte na streche a pomáhala mužovi dávat na stierku komín 😀 😀 fakt,,,ja som sa počas tehotenstva strašne dobre cítila a bruško ma absolútne v ničom neobmedzovalo a o únave alebo bolestiach v krížoch ani chýru.....aj v pôrodnici som behala hore dole po schodoch aby som už mohla ist rodit lebo som týždeň prenášala..... 🙂 po cisárskom mi už tak dobre nebolo ☹ ,dva týždne som sa nemohla vytoto 😝 na záchode....ale zvládli sme to 😉

marmete
30. jan 2013

@mirki Áno, blíži sa ti to 🙂 cesty sa pomaly rozťahujú, malý sa ti tlačí správnym smerom.. tie bolesti ako pri menštruácií som mala aj ja, každú noc pár minút, maximálne do hodiny, čiže falošné kontrakcie na teba chodia. Ja som celé tehotenstvo, keď mohla tak spala, teda nie vždy, ale bola prvé mesiace som bola brutálna unavená a posledné bolo zas tak teplo, že v noci sa ani spať nedalo a cez deň ešte horšie 😀 Oddychuj ako si telo žiada, ja som vedela, že sa niečo bude diať deň resp. cca 12 hodín pred pôrodom, lebo som bola veľmi hladná a tak som sa na noc musela doslova "nažrať", v noci skoro v rovnakom čase ako ma trápili falošné som sa zobudila, že musím na wc a tam to začalo 🙂

majuskaaa16
30. jan 2013

@mirki tu som si citala ze si v irsku ? aj my sme boli 5 rokov, ale pred porodom som isla domov, ale sestra tam rodila. v akej casti Irska si?

stanislava2
30. jan 2013

@mirki Moj posledny týžden tehotenstva nebol nakolko babo malo už skoro 5kg a kedže som chcela porodit prirodzene tak som si porod dala vyvolat.

mirki
autor
30. jan 2013

@andrejka1983 ,, ze komin pomahala;))) tak to ja asi tak fit nie som. ja celkom cele tehotenstvo som mala pohodove, ani prve mesiace tehotenstva som nemala nevolnosti, mohla som robit vsetko, az na strasne krce v boku v 6mes. nic az teraz, posledny tyzden dva ma chytili bolesti krizov a odtial mi to vyraza do zadnice a o prechadzkach s mojou yorkshirkou mozem len snivat, kym prejdem z izby do izby, neskutocne bolesti a zacali uz aj v noci, ked sa obraciam z boka na bok... no ved nech sa uz vypyta na svet a bude super;)))

mirki
autor
30. jan 2013

@stanislava2 moj kribo ma teraz 2.6kg, nieje moc velky, mam tu tehotensku cukrovku, musim mat dietu a iba velmi male porcie mozem jest, ale zas castejsie, ale posledne tyzden skor som na tej istej vahee.. tak 5kg, je vaha, asi sa babtku velmi pacilo v tom brusku;)

monikkak
30. jan 2013

Tak moj tyzden bol taky ze kedy uz. Uz bol termin porodu a stale nic ziadne bolesti vladala som vsetko co vzdy to bolo aj pocas tehotenstva by som sj do prace chodila kym by som nerodila doma bolo straaasne dlho. Prenasala som tyzden tak som bola len v ocakavani kedy sa nieco zacne diat a stale nic malej sa nechcelo velmo von🙂 Tak uz som mala ist do nemocnici na vyvolavacku aj ked som to velmo nechcela ale tak co uz no..a den pred nastupom vecerom to na mna z nicoho nic prislo som bola cela happy ze konecne ani som sa nestresovala ze idem rodit ani ma mala netrapila za 5min. bola vonku🙂
@mirki

mirki
autor
30. jan 2013

@majuskaaa16 no my sme tu uz 8rok, Waterford;) ja idem rodit tu, tak sama som zvedava, ake to tu bude, ale my sme uz tu tak usadeni, ze uz nemam strach z Irskej nemocnice alebo ich zdravotnictva, ale skor sa bojim toho porodu;)
nooo tak ked som Lilku dostala na vyrocie, bola to mala kopka, ktora mi tak veeelmi moc prirastla k srdcu az to nieje normalne;) je to najlepsi pes akeho som si mohla zelat, spi s nami, stale prechadzkujeme, ma tolko energie, ale to zevraj vsetky yorkie 🙂 ja som tiez povodne to nechcela nijako riesit, ved prideme a nejak si zvykne, ale znama co maju tiez psika mi poradila ocikanu plienku dat do urovne jej postele aby vedela, ze aj okrem nej je tu uz niekto iny a tiez dolezity, ale to som tiez len zhanala info, ak by bol nejaky problem, ale ja verim, ze nebude, ked milujes nieje co riesit;)))) presne, to sa neda len tak odhodit take psica a urcite je iny vztah so psom ktoreho mas vonku ako so psikom, ktory ma 3kg a spi s tebou, vsade s nou chodis, ste stale spolu,,, my ju raz rocne davame ockovat, kazde 3mesiace jej davame este aj odcervovaciu tabletku a kazde 4tyz. jej davame tu vodicku na siju proti blcham, spinava nebyva a ked je z vonku a tak tak automaticky ide sprchy, tak reci z mojho okolia ako ''to bude s vami spavat aj po porode? ved budes mat dieta'' a podobne sprostosti ani nepocuvam lebo to ako keby sa moj zivot mal teraz uplne zmenit, ziadny pes, nikde nechodit, ked maly bude spat, tak aby som si ani telku nezapla, ani nic,,, urcite sa vela veci zmeni, niektore veci sa budu musiet prisposobit malemu, ale cela domacnost a vsetko v nej sa nebude jemu prisposobovat, spravime to tak aby nam to fungovalo a mala rodinka bola spokojna 😉

majuskaaa16
30. jan 2013

@mirki my sme tiez rozmyslali zostat tam, mali sme super pracu a ja irsko ozaj milujem, ludia su fajn a ani pocasie mi uz neprekazalo 🙂 , len sme si tu postavili dom a tak sme sa nakoniec rozhodli ist dom, ale kto vie ci sa nevratime 🙂 . nic pre tvojho psika neries , to pride samo 🙂 , ja osobne ked malinky zaspi tak sa jej snazim venovat aby vedela ze ju mam rada. ked kocikujem maleho tak zaroven aj vencim, co je super kombinacia inak neviem kedy by som sa s nou sla prejst, lebo manzel skoro stale robi. z reci si nic nerob, ja som stale dokola pocuvala ako sa jej mam zbavit, ale ver kto nemal takeho verneho kamosa ake su nase yorky tak nepochopi 🙂 . tiez spi s nami. tak drzim palce, mat babatko je uplne uzasne a daj vediet ako ste si zvykli. a este k tym nemocniciam, sestra rodila v irsku a bola spokojna, vsetko prebehlo super. porodu sa neboj hlavne bud v dobrej nalade, vsetko raz prejde aj bolesti, mne dali hned po porode maleho na brusko este ked bol spinavy a taky mazlavy a to je asi jedine co si pamatam, lebo to bol ten najkrajsi zazitok 🙂

gabika_tkacikova
30. jan 2013

@mirki aj my mame psika, je to shi-tzu, krasny, zlatucky, pocuva, tiez mi neskutocne prirastol k srdcu, na maleho si zvykol velmi rýchlo, teraz ked niekedy malý spí, tak Eddy si k nemu chce lahnut, pritulit sa, tak to musim obmedzovat aby sa nezobudil :D a tiez sa mu snazim venovat aby vedel ze aj jeho mam rada. A neskutocne milujem kocikovanie a vencenie zaroven 🙂))) havina nemame ani moc na voditku, lebo pocuva a sme male sidlisko takze sa tu uz pozna so vsetkymi psami 🙂
a tyzden pred porodom? citila som sa perfektne, ziadne bolesti, ani nohy mi nepuchli, ani poslikov som nemala 🙂 a zrazu, presne v den terminu (mne lekari davali len jeden termin, pretoze v podstate oba mi vychadzali na jeden den 🙂) ma zacali boliet krize, bolesti prichadzali a odchadzali v pravidelnych intervaloch, cize ja som bolest v bruchu vobec necitila, len v krizoch a tak to bolo pocas celeho dna, poslednu hodinu a pol ma uz bolelo uplne vsetko 🙂 a asi tak 5 hodin po zacati bolesti mi odisla hlienova zatka

lvka
30. jan 2013

posledny relaxacny len som o tom este nevedela 😀

majuskaaa16
31. jan 2013

@gabika_tkacikova aj my vencime a kocikujeme zaroven, super kombinacia 🙂

dadka75
11. feb 2013

Dievčatá.... týždeň opuchnuté nohy, šialená bolesť krížov (nonstop už druhý deň), druhý deň hnačka.... asi mi začína lepiť.... Mali ste aj vy hnačku pár dní pred pôrodom? Pri prvom plánovaná sekcia, pri druhom vyvolaný pôrod a pri treťom sa cítim ako prvorodička....

ivankapru
3. apr 2013

Dobry den mile mamicky, mala by som na vas jednu prosbu. Ak ste uz po porode, po spontannom porode mala by som zaujem zistit vase pocity a prezivanie pocas porodu. Ak ste absolvovali psychofyzicu pripravu na porod ste o to lepsia adeptka na vyplnenie mojho dotaznika.Koncim vysokoskolske studium a toto je dotaznik v ramci mojej diplomovej prace. Vysledky budu pouzite... len na skolske ucely. Zaberie vam asi 5 min. pri vyplnovani, je zalozeny na anonymite a velmi by ste mi pomohli. Za vyplnenie vopred dakujem. Ivka.http://www.iankety.sk/dotaznik/284787065/

bublinka1911
5. feb 2014

U mňa to prišlo v 37 týždni a 5 dni....cítila som 3 dni pred tým, ako mi kleslo bruško...a o 3 dni na to mi v noci pomalicky vytiekla voda, ráno sme sadali do auta a večer bol, drobček na svete...🙂Mal 3350 g a 52 cm....bol to prekrásny pocit, keď som ho mala po pôrode pri sebe môjho drobčeka krásneho...🙂
... k pocitom pred pôrodim??....no...cítila som zmeny v tele....nedá sa to opísaať, a hlavne nebudem klamať...strach...no, ten opadol po príchode do nemocnice...
Bola som sa...no vedela som, že tam nám už pomôžu...Držím palce..🙂

ivetka32
24. feb 2014

@marmete ta dopovedz cele bo to umna tak akurat je.DDDD

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre