Aký je pôrod a boli to ?

bejby4
15. nov 2018

Aojte chcela by som sa spýtať , pôrod boli aký je ??? Veľmi sa toho bojím chcem mat deti ale mám veľký strach ďakujem

lolalita
17. nov 2018

Pôrod bolí. Rodila som 2x. Bola som dobre naladena a neskutočne som sa na babo tešila. Boli to 2 najkrajšie zážitky môjho života. Na bolesť som rychlo zabudla. V tvojom živote to bude len okamih. Cely čas počas pôrodu som si hovorila, že bolesť je dobrá, lebo príde babo. Odporúčam tiež knihu hypnoporod. Mne dodala sebavedomie. Len na okraj, žlčníkove kamene ma boleli viac a dlhšie a tiež po operácii zuba to bolelo viac, ako pôrod.

veroni_21
18. nov 2018

Tak ja neviem, ja som mala pekný pôrod. A v podstate si nepamätám či to vôbec bolelo 🤰 Bola som nejaká odosobnená. Pamätám si len, že som asi 10 minút po pôrode povedala že chcem rodiť znovu ❤️

Veľmi veľkú úlohu hrá aj hlava. Ak sa pozitívne nastavíš, tak môžeš mať pekný pôrod.

anjika44
18. nov 2018

Ja som chodievala na tehotenskú jogu, aj na iný prípravný kurz, robila som si masáž hrádze, ale hlavne som si povedala, že ma to nesmie bolieť...mala som síce epidurál, ale možno by sa to dalo zvládnuť, len ja som dosť pohodlná, plodová voda mi odtiekla okolo pol desiatej večer a dieťa bolo na svete o 3/4 na päť ráno.

anjika44
18. nov 2018

A vôbec ma nebolelo ani nástrih, ani zošívanie, len trochu štípalo, ale dali mi tam sprejom to umrtvenie - aj o tom som čítala, že to strašne bolí...

slimstar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinka13
18. nov 2018

No ja som sa bála tak, že som zvažovala, z3 ostanem bez detí..... Potom ale reku že čo tu po mne ostane, že. Tak sme do ho šli. Malého som rodila 12 hodín, mal 4 kg a asi 5 minút po pôrode som povedala, že ešte jedno v pohode dám 😀. Boli to, ale taký krátky okamih, aj keď trvá aj niekoľko hodín, Ti dá to najkrajšie na celý život. O druhé bábo som prišla v 23.tt a keď som čakal a dcéru, tak som sa vôbec nebála bolesti, len som sa modlila aby všetko dobré dopadlo a aby sme boli obe v poriadku. Bolesť je to najmenej. Tak držím palce a prajem veľa radosti z deticiek 😀

anjika44
21. nov 2018

Pre mňa bol pôrod omnoho menšia záťaž, ako čo i len jeden jeho záchvat zlosti...behom ani nie pol hodiny ich dokáže mať aj päť. Pochybujem, že ho niekto prekoná.

jennyska
23. nov 2018

Ahoj @bejby4 a ostatní maminky. Na koníkovi máme nově i Odbornou poradnu o Hypnoporodu s Hankou a všechny otázky do ní můžete kdykoli vkládat zdarma a anonymně: https://www.modrykonik.sk/forum/category/poradn...

Vložením svého dotazu pomůžete i dalším maminkám, které zajímá to stejné, co Vás a hledají tu nejlepší možnou radu a podporu, kterou mohou dostat.

Děkuji za vložení otázky/otázek a přeji krásný den 🙂
Jennyska
Modrý koník team

hanulienka99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre