Aký máte názor na prítomnosť dcéry pri pôrode?

jannka3303
16. jan 2016

Aký máte názor na prítomnosť dcéry pri pôrode?

mamjka
16. jan 2016

koľkoročnej dcéry?

evka_evka
16. jan 2016

Koľko ročnej?

mily7
16. jan 2016

Nerozumiem nápadu, nie v zlom. Nech si vraví kto chce čo chce o pôrode ako prirodzenej záležitosti života, nepopieram, ale ku pôrodu patrí bolesť, námaha, slzy, vysilenie, podľa mňa to dieťaťu môže spôsobiť riadnu traumu vidieť mamu pri pôrode. Ak sa nebavime o dospelej dcére ktorá chce byť s tebou pri pôrode.

xfenix
16. jan 2016

podla mna ziadna zena v plodnom veku nema dost staru dceru na to aby ju pritomnost pri porode netraumatizovala. Ked si chcete neskor vycitat ze nema vysledne pocity z porodu take ako ste si Vy predstavovali, ale ma k novemu surodencovi odpor, pretoze Vam pri porode sposobil bolest, smelo vpred. Ale mozem sa mylit, opytajte sa psychologa, isto Vas usmerni.

kuriatkomm
16. jan 2016

Ak má 40 rokov pani a 20 ročnú dcéru,prečo nie? Pokiaľ majú blízky vzťah,nevidím v tom problém 🙂

cmulinko
16. jan 2016

Ja som prvy krat videla porod ako 15 rocna na praxi a mala som zmiesane pocity hoci som si uvedomila,ze aj toto je praca buducej zdravotnej sestry.Myslim,ze najma v USA je trend rodit doma v bazene,kym sa okolo rodicky motkaju jej deti akoby sa nic nestalo a tatko masiruje mamicku...taka rodinna porodna chvilka.Ja osobne si to predstavit neviem,ale kolko ludi,tolko chuti.Na Slovensku neviem co z toho je mozne momentalne v nemocniciach ci doma zrealizovat....myslim si,ze sme este daleko od '' americkeho porodneho sna '' a mne osobne to ani moc nevadi.Nie vsetky vymozenosti Ameriky su hodne nasledovania 😉

kleofaszkutya
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka110611
16. jan 2016

Musela som si dva krát prečítať otázku, či dobre vidím 🙂 🙂

lavinis
16. jan 2016

no jedine, že by to bola dospelá dcéra, inak fakt niekto chce dieta vystavit niecomu takemu?

bajana
16. jan 2016

V žiadnom prípade.

vydrnik
16. jan 2016

Ak je to male dievcatko ani lekari by to nepovolili,a uz si ani nedokazem predstavit co by to to z malym dietatkom take nieco urobilo,

limetka69
16. jan 2016

Dobra antikoncepcia do buducnosti pre dceru 😀

sardinka335
16. jan 2016

Zase nejaka fake tema? Ja by som dceru pri porode nechcela ani 20 ročnu ani 30 ročnu...kedze mam manzela a načo vystavovat dceru nech je akeho kolvek veku stresu. Vidi trpiet človeka, ktorý jej je verim ze blizky. Nepovazujem to za skusenost ktoru k zivotu potrebuje.
A male deti? To vam uz vazne v tých palicách zaebkáva? Tie deti sa mozno v danej chvili tvaria neutralne lebo nechapu dokopy čo sa deje...ale v ich vnutri to moze narobiť velky zmätok - prehanany stres o mamu, odpor k surodenovi, nespracovyný zažitok, znechutenie, strach, neschopnost spracovať čo sa deje...z čoho mozu byt zle sny ..kazde dieťa ma aj inu psychiku - ine nastavenie, jedno je citlivejšie a ine odolnejšie. Ale taketo zažitky stale patria do intimnej sfery rodičov a nie do zorneho pola dieťaťa, ktore vo vysledku nechape čo sa deje...

tova
16. jan 2016

Kazdy nech si usudi sam, a neodsudzuje dalsich za ich nazor. Kazdy ma svoj standard na sukrmie, niekto aj WC pouziva bez toho aby zatvoril dvere, dalsi sa sprchuju (nitktori aj miluju) a deti pobehuju. Treba si uvedomit ze nie kazda zena rici pri porode, a tlaci 5 hodin. Ak to samotnej matke a dcere nepride divne, co vobec my rozoberame ci ma byt pri porode. Niekedy davno zeny rodili doma na posteli, na poli , dvore kde deti boli dookola vsade maju tie deti nejake traumy???? na dedine je bezne ze deti vidia ako sa rodi teliatko, koza alebo baran. neblaznite s psychikou

majuka1983
16. jan 2016

Ja som mala pri porode sestru ktora je starsia a ma za sebou dva porody mal byt pri mne mm ale vdakabohu nebol lebo toto nie je pre chlapov nevedia podla mna dat taku podporu ako zena zene a teda ja som bola prvorodicka moj porod trval 3 hodky takze rychlo ale aj tak..dceru ?chlapa?mamku??nieeee

cervenaruza123
16. jan 2016

Ak je dcera dospela, tak v dnesnej dobe je to uz priam normalne. Zeny casto chcu psychicku podporu pri porode a ak ju nechce podporit manzel, tak logicky najbizsia volba je dospela dcera. Urcite mi to pride lepsie ako dedko alebo tak. Ide skor o tie vztahy a o postoj oboch zucastnenych. Osobne nie je moj sen byt pri hocijakom porode, ale ak by ma mamka poprosila, ci by som nebola pri jej porode, aby mala psychicku podporu a ocko sa boji, tak by som suhlasila (nedavno rodila, ja mam 24 rokov). Mamka ale vnima porod ako intimnu vec, kde dalsi clovek by jej skor zavadzal ako pomohol, takze u nas by to napriklad bola blbost. U ineho to moze byt velka pomoc.

katka1981
16. jan 2016

A nie je vam jedno co si my o tom myslime? Ved ide o vas porod a vasu dceru. Kludne si zavolajte aj kamaratku, babku, sesternicu, starostu, nas do toho nic. Je na vas koho tam chcete. Niekto neznesie ani manzela, ine si nevedia vynachvalit (napr. ja). Kamaratka mala mamu. Ja mam s mamou super vztah, ale pri porode by som ju nechcela. Je to len na vas.

terezka1947
16. jan 2016

nooo...tak je rozdiel,ked dieta na dedine vidi porod teliatka a porovnavat to s porod vlastnej mamy...no neviem,ale dieta nevidi rado svoju mamu trpiet...neviem aka stara ma ta dcera byt...mozno pri porode nejako pomoze...ale ina´dieta by som ja osobne nebrala...ved staci,ked bude na chodbe a uvidi cerstvo narodene babatko,surodenca a urcite ju to potesi viac a o nic nepride

99zuzula
16. jan 2016

Mozno to zakladatelka myslela tak, ze ma nejaku napr.rocnu dceru ktoru este koji,nema ju komu nechat ak bude porod trvat niekolko hodin,tak si ju zoberie,prilozi na prsnik a popritom porodi surodenca. Kojenie spusta oxytocín, nemusia jej ho pichat 😁😁. Ona bude revat od bolesti,dcera od strachu a novorodenec od radosti. ☺

mircalla
16. jan 2016

No ked som mala asi 7-8 rokov som omylom nasla knihu o porode - s fotkami atd.....mala som z toho riadnu traumu.....dobre blby napad
Neviem aka je stara dcera, ale ved vacsina deti ma problem si vobec dat zobrat krv a nieto este sledovat porod

libka28
16. jan 2016

Záleží na veku, na vzťahu s mamou, na celkovej psychickej konštitúcii, na tom, koľko toho o "vzniku" dieťatka vopred vie... Predpokladám, že nie skôr ako v cca 7-8mich rokoch (alebo tak do 12tich mes.🙂), nie dieťa príliš citlivé alebo "krehké", ktoré môže rozplakať empatia s trpiacou mamičkou... Isto neuvidí "natural" krv a nastrihávané alebo trhajúce sa rodidlá, no uvidí, že dieťatko mamu niečo stojí- aj ona sama sa tak narodila. Možno získa väčšiu úctu k mame aj k životu samému, a stopercentne si to bude pamätať do dospelostii :D Skrátka myslím, že musí byť v takom veku, kedy dokáže tieto okolnosti rozumom spracovať (bolesť-utrpenie- empatia-život-hodnota života a nového človeka-radosť, ktorá všetko negatívne zatieni...). A isto by tam nemala byť jediná sprevádzajúca osoba, nakoľko mama má čo robiť sama so sebou a svojím telom... Len by ma zaujímalo, ktorý pôrodník si dieťa pripustí na ihrisko ;) Držím palce

mia265
16. jan 2016

Keď som bola v poslednom trimestri, tak som bola na pásoch v pôrodnej sále. Vedľa rodila zrovna jedna a tak kričala, že som v šoku a v plači vybehla hneď von, že sa strašne bojím,ako to bude,keď budem ja rodiť. Manžel ma ukludňoval 15 minút. Pôrod je naozal velmi tažký proces a len naozaj silný človek by si ho mal pozrieť. Pozerať na blízku osobu,ako sa zvíja od bolestí a to ďalšie ani nehovorím...no myslím,ak by to dcéra videla,asi by dosť dlho rozmýšlala,či do toho pôjde.
Ako neviem,čo ťa to vôbec napadlo,či ty si mala nejaký "romantický" pôrod,či čo? 😀

lvka
16. jan 2016

ja som bola pri sestre ked som mala 19 rokov...rodila dvojicky...isla som tam dobrovolne a vobec to nebola trauma, prave naopak, prw mna to bol nadherny zazitok...samozrejme zalezi na veku dcery.... ;)

seahorse27
16. jan 2016

Pokial ma dcera viac ako 18 rokov a mate natolko blizky vztah, ze dokazete spolu zdielat aj takuto intimnu chvilu, tak preco nie? Ak s tymto prianim prisla dcera (18+) sama a ty ju tam chces, tak v tom nevidim ziadny problem. Treba ale prihliadat na to, ci je dostatocne teoreticky pripravena na porod, dopredu jej pustit nejake videa, nech nie je potom v soku. Pokial by islo o mna, tak mne osobne by take nieco nenapadlo, ale ked je s tym niekto iny ok, tak potom aj ja...kazdeho osobna a rodinna vec 🙂

tykat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
len_leninek
17. jan 2016

Jedine ak ta dcera je zrovna ta "prave porodena"..

l3yla
18. jan 2016

Je rozdiel medzi odrastenou dcérou a dcérou povedzme v puberte 😕 Ale ja si to teda nedokážem predstaviť 😕 😅

maros747
4. apr 2016

Kolko rokov ma dcera?

ivec16
4. apr 2016

niekde som citala ze by pri porode nemala byt zena, ktora este nerodila... asi lepsie nechat v sladkej nevedomosti... ale zalezi od povahy, niekomu to vadi niekomu nie... ale keby sa nieco skomplikovalo tak ju to moze riadne vydesit a moze sa zablokovat...

marlen18
4. apr 2016

prepána jána, určite nie. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre